Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Thriller

Recenze (1 000)

plakát

Malé ženy (2017) (seriál)

Malé ženy zase trochu jinak, komornější, méně výpravné, s poněkud zrychleným zakončením (klidně bych ještě dva díly přidala). Hereckému obsazení vévodí příjemně civilní a uvěřitelná Emily Watson jako maminka Marchová. Jediným zklamáním je postava Amy, ztvárněná jedinou představitelkou, která tu přeměnu dítěte v ženu prostě nemohla zvládnout. Tohle dokáže jedině Florence Pugh.

Predátor: Kořist (2022)

Predátora nejde zlikvidovat silou, ale jedině úskokem, to už přece všichni víme, takže nemám problém s tím, proč by to nemohla zvládnout i ambiciózní a nadmíru všímavá mladinká Indiánka. (Na podceňování ženského důvtipu už dojel nejeden chlap, takže chudáka Predátora docela chápu.) Návrat k počátkům, zpět do divočiny, určitá syrovost i komorní pojetí příběhu, to vše mi naprosto vyhovuje. A tak jim odpustím i toho srandovně hopkajícího digitálního medvěda.

Promlčeno (2022)

Škoda, že v konečném důsledku zůstalo jen u kalení vody a přerozdělování peněz. A to mě strašně mrzí, protože pořád od Sedláčka čekám něco víc než jen tu všeobecně známou informaci na konci filmu. A možná se pletu, ale já jsem tam nic navíc nenašla.

Rozkoš (2021)

Těžký život pornohvězdy. A já blbá myslela jaká je to pohodová práce - jen tak si trochu zaskotačit před kamerou... A teď vážně. Přese všechnu snahu mi film připadá povrchní a nedomyšlený na to, aby mě zaujal, překvapil nebo dokonce šokoval. Utvrdil mě jen v názoru, že kdo chce, tak ať si porno točí, když má na to žaludek, následky si ponese sám. A ve filmu není jediná postava, která by do toho nešla dobrovolně.

plakát

Extraordinary Tale of the Times Table, The (2013)

Obecně mám tyto filmy, vyznačující se svéráznou poetikou a zábavnou stylizací, moc ráda. Tentokrát mě ale trochu nemile překvapil závěr. Spoiler! Celou dobu jsem si myslela, že vím, co mi chtějí sdělit, že jde o úsměvné překonávání překážek v běžném, nudném životě, ale na konec to posunuli někam úplně jinam, až k nezodpovědnému rodičovství.

plakát

Povídky z New Yorku (1989)

Ještě že máme Woodyho, jeho klasický, ale pořád vtipný a zábavný příspěvek zachraňuje celý projekt. Ale má smůlu, že se upsal povídkovému film, a tam se hodnocení průměruje.

plakát

Life After Life (2022) (seriál)

Velice se mi líbil ten přemýšlivý nostalgický příběh, který si v pomalém tempu klestil cestu k mému srdci. Tak moc, až jsem se sama musela zamyslet nad osudovými momenty svého života, nad těmi zdánlivými maličkostmi, které, jak se až později ukázalo, formovaly moji osobnost a celý můj další život. Někdy stačí jen malá změna a všechno se může ubírat zcela odlišnou cestou. A k tomu, abych si to uvědomila vlastně ani nepotřebuju mít tu možnost zkoušet to znova a znova, jako Ursula.

Královna (2006)

To ztvárnění je opravdu hodně odtažité, ale nakonec souhlasím s královnou, že celý ten humbuk kolem Diany byl přehnaný, osobně jsem ji vnímala zřejmě podobně jako ona. Helen Mirren jako vždy dokonalá.

Láska až za hrob (2002)

Dostala jsem, co jsem očekávala – skvělé herce, morbidní černý humor, dotek cukrkandlové romantiky i rozverné grotesky, morální napomenutí, to vše v jednom balení. Tak moc jsem si přála dát těch hvězdiček více, jen kdyby ten žánrový mišmaš držel krapet víc pohromadě. Ale bavila jsem se.