Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Thriller

Recenze (1 119)

plakát

Zeď (2012) 

Tak nějak zvláštně mě to vtáhlo... A už jsem tam zůstala uvězněná, stejně jako hlavní hrdinka.

plakát

Moje mistrovské dílo (2018) 

Okouzlující, hořce ironická komedie o tom, jak je těžké uživit se uměním a jak snadno se to dá změnit.

plakát

Dovolená bez návratu (1994) (TV film) 

Tak tohle může vymyslet jenom chlap. Oznámit manželce, že mám milenku, která umírá a já chci její poslední chvíle trávit s ní. Ale až bude po všem, rád se vrátím domů... Aúúú!

plakát

Heya (1993) 

Nevím, co přesně znamená "heya" v japonštině, ale v češtině má „pokoj“ dva významy, a oba se sem hodí... Je to pomalý, táhlý film pro trpělivé, s minimalistickou černobílou kamerou a stejně tak důležitou zvukovou složkou, protože v téměř nehybném obraze je důležitý každý šepot, každé vyfouknutí kouře, každé klapnutí podpatků. Divák, který se dokáže uvolnit, zpomalit dech a nechá se pomalu unášet svými smysly a myšlenkami, možná bude na konci okouzlený jako já.

plakát

The Covenant (2023) 

Je fajn vědět, že ve světě, kde se na sliby moc nehledí, ještě existuje morální povinnost jednotlivce dodržet chapské slovo. A je škoda, že závěr už se opět nese v duchu typické patetické "hurá" akce, kdy na záchranu tří lidí, kteří doposud byli všem ukradení, v hodině dvanácté dorazí půlka americké armády...

plakát

Invisible Stripes (1939) 

Já si na George Rafta asi nikdy nezvyknu, jeho výraz "leklé ryby" je možná pro někoho fascinující, ale já při něm trpím. A když se v jednom filmu potká s temným, živelným charismatem Bogarta, je to fakt v háji...

plakát

Vesper Chronicles (2022) 

Totálně zničený svět, bezútěšný a depresivní, ve kterém přežívají jen lidé bezohlední a krutí. Ale i na takovém místě se může zrodit něco krásného a smysluplného. I takový svět může vykoupit laskavá a nesobecká duše... Originální, neokázalý, ale výtvarně do detailu vyšperkovaný příběh s jasným poselstvím. Moc hezké.

plakát

Krásky z Dubaje (2021) 

Celkem zábavný náborový film na atraktivní prázdninovou brigádu v Dubaji. Nadstandartní výdělky, žádná velká dřina, minimální riziko. Holky, nebojte se toho!

plakát

Podnikavá Joy (2015) 

Zábavné, ale na Russella příliš konvenční. Na druhou stranu musím připustit, že Jennifer Lawrence v mých očích "vyrostla" díky jeho filmům.

plakát

Takový je můj život (1966) 

Troell není jen výborný režisér, ale i kameraman, což je ohromná výhoda. Tím pádem hodně spoléhá na vyprávění obrazem, a to mám ráda. Jeho kamera střídá různé nálady, každý záběr je výtvarně promyšlený, a to ve všech momentech. Natočil sice sociální drama, ale dívá se na tehdejší dobu pohledem svého nezkušeného mladičkého hrdiny, který bere život takový, jaký je a dokáže se z něho radovat. A i když mě poslední část bavila méně (protože když se řeší politika, tak na poetiku už nezbývá prostor), tak uznávám, že k celkovému obrazu té doby a k vývoji hlavní postavy i to prostě patří.