• Thriller

Stopy spravedlnosti (2017)

Jackie Chan mě velice mile překvapil - z rozjuchaného bijce, jak ho obvykle znám, se vyloupl do role zlomeného otce. To, že nebude dlouho jen nečinně truchlit se ovšem dalo čekat. P.S. Kdy už těm teroristům konečně dojde, že vždycky! narazí na nějakého mstivého magora se speciálním výcvikem, který jim nakope prdel?!

Phillauri (2017)

Už nevím která dobrá duše mi naslibovala, že tahle Indie nebude jen o zpěvu a tanci a jednoduchém příběhu, ale že to má i něco navíc. Jenže nemá. To "něco navíc", co se jen mihlo v závěru, si budu muset najít někde jinde.

Sněhulák (2017)

Slabší tři hvězdičky jsem původně měla v plánu - hodně zmatené, asi mi něco uniká!, některé dějové linie vyšuměly bez vysvětlení..., ale atmosféra nemá chybu a Fassbender mi do role sedí. Jenže pak jsem dočetla knihu. A ta, na rozdíl od filmu dává smysl.

Dueljant (2016)

Široké ruské srdce se rozhodlo dobýt svět a v zájmu větší atraktivity obohatilo příběh o ztracené cti a pomstě několika poněkud komplikovanými zvraty, jednou nepravděpodobnou (ale krásnou) sexy scénou a stylizovanou výpravou, utopenou v dešti a blátě. Hezky se na to dívalo, jen té zadumané, smutné ruské duše tam pro mě mohlo být krapet víc.

Mariposa negra (2006)

Jsem rozčarovaná a znuděná. Čekala jsem víc politického thrilleru a podstatně méně naivního sentimentu.

Martha (1974) (TV film)

Vždycky jsem měla s Fassbinderem problém, moc jsem mu nerozuměla a ta jeho teatrálnost mě příšerně vytáčela. Až přišla Martha. A najednou mi nevadí nic - výrazná a pompézní výtvarná stylizace, divadelní statičnost, ani specifické herecké vyjádření.

Malé ženy (1933)

Je mi líto, ale Katharine Hepburn se mi do role Jo vůbec nehodila. Ani typově, ale ani herecky - až moc přehrávala a byla zbytečně klackovitá a ukřičená. V jejím podání bych si Jo nikdy nezamilovala.

Lidé deště (1969)

Moc hezký film o tom, že utíkat před zodpovědností je marné, zvláště když utíkáme sami před sebou.