Železný Schwarzenegger (1977)

Skvelý dokument o kulturistike, ktorý zaručene prinúti každého cvičiť. Vždy som vedel, že Arnold má svaly, ale nikdy som nevedel, že ma také veľké sebavedomie. Film ktorý dokumentuje celý priebeh a prípravu na Mr.Olympia 1975. Nikdy som si nemyslel že Arnold je až taký veľký frajer. Ten kto to nevidel, nikdy nepochopí.

Big Lebowski (1998)

Oddychová komédia ktorá vás zaručene dostane. Vtipné dialógy medzi Waltrom a Dudom sa vám okamžite zamilujú.

Zjizvená tvář (1983)

Klasický film Al Pacina s množstvom zabíjania, drog, a peňazí. Tento film znázornil dokonalú premenu človeka, kde sa zo sympatického Tonyho stal bezcitný zabijak. Od začiatku som vedel že tento film bude poriadna “šupa“. Pre mňa asi najlepší herecký výkon Al Pacina.

Schindlerův seznam (1993)

Film ktorý ma vždy odrádzal od zhliadnutia kvôli jeho nadpriemernej dĺžke, je oveľa lepši než som očakával. Čiernobiela atmosféra tomu všetkému dodáva správny nádych. Jeden z najemotivnejších filmov všetkých čias. Spielberg znázorňuje, aké ťažké to asi židia mali počas holokaustu. Perfektný výkon Liama Neesona, ktorý sa do tejto úlohy doslova hodil. Veľmi dobrý film na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Temný rytíř povstal (2012)

Film bol zo začiatku trochu nudný ale postupne sa rozbiehal a naberal správny smer. Samozrejme sa nemôže rovnať s predošlým dielom. Tento film by sa nemohol zaobísť bez veľmi dobre spraveného záporaka Banea, ktorý Batmanovi robil zo života peklo. Film pekne vystihoval, čo všetko je Batman schopný urobiť preto, aby zachránil Gotham. Aj keď sa mi film páčil očakával som od neho viac. Celkom pekne zakončenie trilógie.

Osvícení (1980)

Aj napriek tomu že nie som fanúšikom horrorov tento film mi okamžite padol do oka. Kubrick nesklamal, a zvládol tento film na jedničku, kde vytvoril naozaj strašidelný film so super hudbou ktorá tomu všetkému dodáva super atmosféru. Samozrejme perfektný výkon Nicholsona.

Predátor (1987)

Film ktorý som mal rád už od malička. K tomu všetkému bol hlavnou postavou svalovec, ktorý filmu dodával väčší "šmrnc". Jeden z najlepších Arnoldovích filmov. Film kde je veľa akcie, hlášok a napätia.

Sedm (1995)

Najlepší thriller, do smrti naňho nezabudnem. Perfektne herecké výkony. Záver bol doslova neprekonateľný tak ako aj začiatok a priebeh celého filmu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film ktorý som prvý krát videl, a ktorý ma prvý krát uchvátil už v útlom veku sa mi ako keby zaboril do hlavy. Neuveriteľných 142 minút pri ktorých som sa ani len na sekundu nenudil. Hlavnú postavu Andyho Dufresna si zamiluje každý. Tento film by si mal pozerať ako povinnosť.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Sidney Lumet nám ukázal že na dokonalý film stačí aj jedna miestnosť, a 12 hercov. Veľký sympaťák Henry Fonda, a dobrý scenár, niet čo dodať.