• Mysteriózní

Láska v hrobě (2012)

Smutné. Veľmi smutné. Láska dvoch osamelých duší na okraji spoločnosti, z ktorej už asi niet návratu. Životný príbeh Jany sme sa dozvedeli, bohužiaľ mi chýbal príbeh Jana. Prečo a ako sa dostal na ulicu, koľko mal vlastne rokov? Mal deti? Zenu? Čo robil v živote? Výlet za matkou a príbeh jeho dávnej rodiny o vyhorení pošty jeho životný príbeh neodhalil. Ostal anonymný, pritom bol jeden z hlavných postáv dokumentu. Z tohto mi ostalo smutno.

Sibel (2018)

Sibel je od piatich rokoch nemá, komunikuje iba pískaným jazykom. Pre okolie je postihnutá, vyvrhnutá z komunity, tá, ktorá prináša nešťastie. V lese má svoju chatku, kam chodí denne striehnút na vlka. Neopúšta ani otca, ani sestru. Pre rodinu je viac menej slúzka. Stará sa o chod domacnosti. Jej rovesnícky sa vydavaju, ona je vsak stale sama. Chyba jej laska, ludskost.... Jedneho dna v lese stretne raneného muza. Vznikne medzi nimi krátky, ale nezný vztah....

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nudné, predvídateľné, určite nie svižné. Nudné a nudné. A aby som nezabudla, nudné. Baba sa po nehode ocitne v podzemnom kryte spolu so svojim záchrancom/únoscom a zaspatým týpkom v šiltovke. Svet napadli mimozemšťania, vzduch je zamorený. Pravda alebo lož? 90 minút trápnych dialógov v kryte a potom útek von. Macgyverka dokáže zlikvidovať mimozemkú loď, alebo čo to vlastne za šrot bolo. No, aj lepšie som videla.

Jsou věci divné a nevysvětlitelné (2014)

Hlavný hrdina Áron, sa ťažko vyrovnáva z rozchodom s Ester. Snaží sa ďalej žiť. Alebo nesnaží? Celý čas mi Áron pripadal ako zaspatý moták, ťažko mi bolo uveriť faktu, že bol schopný akéhokoľvek vzťahu. Chodiace nešťastie po ukončení vysokej školy, ktoré stále nie je samostatné, živia ho rodičia a jediné spestrenie života má v kamarátoch, ktorých aj tak mučí výčitkami ešte z čias základnej školy. Odchod do Lisabonu a následná vyprchaná láska boli ako pokračovanie tápania v Budapešti. Film bol pekne spracovaný, silne mi pripomínal Jeuneta. Veľký potenciál nápadu ostal podľa môjho názoru nevyužitý, nedotiahnutý do konca. Záverečné titulky naozaj originálne. Stojí za pozretie, pobaví, neurazí.

Josephine, báječná, a přesto svobodná (2013) odpad!

Odpad! Francúzska komédia, trapná od úplného začiatku. Biedne dialógy, herecké výkony pod bodom mrazu, zápletku by lepšie vymyslel môj senilný pes. A čo ten vycpaný zadok? To vážne? A ten teplý černoch??? I don't want to live on this planet anymore! Bože a teraz vidím, že ono to má aj pokračovanie :-O Joséphine s'arrondit (Jožka sa nám zaguľatila). Takže fest francúzska Bridget Jones'baby.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Rodinný seriál o obyvateľoch fiktívneho mestečka Stars Hollow. Hlavne o Rodine Gilmorovcov. Najmladšia Rory má viac rozumu než jej panovačná a mierne hysterická matka Lorelai. Tá je sebecká a miestami by som ju vyfackala, lebo sa chová ako rozmaznaná pubertiačka. Babička Emily je milá a štýlová dáma. Seriál pobaví, neurazí. Verbálne asi najlepší seriál, čo poznám. Tá kadencia slov nemá chybu :-)

Mami! (2014)

Uvrieskaná socialna dráma. Trojuholník - psychicky chorý syn s násilnickými vsklonmi, jeho matka ktorá sa aj v štyridsiadke snaží vyzerať a chovať ako puberťáčka a tajuplná suseda o ktrorej sme sa paradoxne nedozvedeli nič. A všetci po sebe vrieskajú a nadávajú si. Celé zlé.

Purpurový vrch (2015)

Vizuálne pekne spracovaný fantasy dráma, dej spočiatku trocha rozvláčny, ale slušne sa rozbehne po prvej pol hodine. Výprava originálna a krásna. Na rozprávku pekný zážitok, do kategorie horor by som to nezaraďovala.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Naivná študentka a pán Božský so sadistickými chúťkami. Ona sa zamiluje, on má tajomnú minulosť a mučiareň v kumbáli. El fasa zápletka, film som dopozerala na štvrtý krát ... Byť na tom v kine, tak si pýtam späť peniaze za lístky... celé zlé. Amíci už asi fakt nevedia kam pchať peniaze keď také chobotiny tvoria.

Divočina (2014)

Útek do divočiny vo verzii Bridget Jonesovej. Dve hodiny sledovania dievčaťa s veľkým ruksakom, ktoré nemá ani šajnu o divokej prírode... jej flashbacky plné nostalgických spomienok na drogy, sex, smrť matky a iné jej dali zázračnú schopnosť vyzerať aj po trojtýždňovom pochode divočinou tak isto ako na začiatku.. Jasné veď vo filme je všetko možné. Už len chýbalo, aby tá líška začala rozprávať. Jedna hviezda za prírodu a lamu, inak nič viac.