Forrest Gump (1994)

Film, který vás donutí se nad sebou zamyslet, který vás pobaví i rozbrečí. Sledoval jsem hlavně postavu Garyho Sinise, který po drsné nehodě znovu našel sám sebe. Tom Hanks, můj nejoblíbenější herec, ke kterému mám velmi zvláštní vztah, zde podal úchvatný výkon. Jak film začíná, tak film i končí. Zapomeňte na původní znění a poslechněte si geniální hlasový projev již zesnulého Vladimíra Dlouhého. Vážně jako jeden z mála českých dabingů to stojí za to.

Přátelé (1994) (seriál)

Co je na tom k smíchu?? Já ty herce mám rád, jenže tady mi prostě nesedí. Trapné vtipy a do toho všeho ten míchaný smích ve scénách, které aspoň Američanům přijdou vtipné. Jako kdyby neměli na práci nic jiného než řešit problémy ostatních, dřepět doma a blábolit nesmysly. Tak se ptám ještě jednou: co je na tom k smíchu?

Věc: Počátek (2011)

Nesnáším remaky a tohle je další důvod z nich, jak úspěšně zlikvidovat starý originál. Tenhle film nepřinesl nic nového. Je hezké, že tam bylo tolik lekavých scén (tak lekavých, až se jeden starý pán v kině vedle mě cukal v křesle), že "věc" byla i nápaditá. Ale přesně takhle to dopadá, když někdo neví, co má roupama dělat. Tenhle případ ještě dopadl dobře, ale běda, jestli nějaký nenechavec natočí něco podobnýho. Přijde mi to, jako kdyby režiséři neměli co točit, tak si vybírají tohle. Jak říkám, nic nového to nepřineslo. Až na nové triky a herce to bylo úplně stejný.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Snad jediná znatelná role Josefa Zímy. Pak už jsem ho potkával jen v pořadech o dechovce, který si babička pouštěla každou neděli. Ale nejvíc mě pobavila Kazisvětova hlava pomazaná, jako kdyby mi to něco připomínalo... :-D Ovšem až nedávno jsem si všiml, že všechny dialogy jsou veršovány. Aby ne, když se na filmu podílel i nejznámější český básník František Hrubín. Ten tomu dodal punc kvality.

Saturnin (1994)

Lituju toho, že jsem si Saturnina neužil dřív. Vízner je prostě úchvatný! Ale nejvíc mě asi položila Jana Synková s Petrem Vackem, kteří milému Havelkovi krátili nudné chvíle. Není to takový druh humoru, kde budete padat na kolena, ale rozhodně vám některé situace přijdou dost směšné, s trochou inteligentního humoru a bez nadávek, sprostých slov a trapných momentů. I když to vypadá jako televizní zpracování, rozhodně to nic nemění na dojmu, který jsem si z filmu odnesl.

Kupé (1994) (pořad)

Myslím, že jsem pár dílů tohoto pořadu, který ani nedokážu specifikovat, viděl. Pamatuju si, že se jelo starou 810...

Lotrando a Zubejda (1996)

Jestli nemusím jiné kultury, jako jsou ty jihoasijské, tak tahle kombinace mi přišla dokonalá. Pohádka snad na motivy třech předloh se panu Smyczkovi vyvedla a nejvíce film rozzářila dvojice s úžasnou Barborou Seidlovou a roztomilým Jiřím Strachem. Je to takové odlehčení od klasiky, trochu komediálně laděno. Ale raději komentář ukončím, píšu totiž jako Dr. Ak.

Třetí princ (1982)

Pavla Trávníčka jsem ve filmu mockrát nezahlédl, ale o to víc se mi líbí, že si jeho kvalitu můžu užít jednak v o devět let starší pohádce s Popelkou a pak tady, kde rovnou ztvárnil dvojroli. Pohádka je hodně zajímavá a když jsem byl malý, vždycky jsem se děsil toho, jak ta skála s ním splynula. Musím taky vyzdvihnout roli Luďka Munzara a jeho roli krále. Téměř v žádné pohádce se král nechová tak jako on - má odvahu, nebojí se v lese, jezdí na hony, dokáže se postarat jak o sebe, tak o lid v jeho království (rady "královské dělení", jak rozdělat oheň etc.). Spousta ostatních jen sedí na trůně a rozkazuje. A všemu ještě přidává úžasný hlasový projev také již bohužel zesnulého Miroslava Moravce.

Ghosts (1996)

Film jsem viděl úplnou náhodou na Nově, kdy tehdy byla ve svém rozkvětu a pořádala hudební hody, během nichž byl vysílán i tento snímek. Dokonce jsem viděl i takový "film o klipu", jak jednotlivé scény vznikaly. I když mám na Michaela Jacksona svůj názor, tohle mu nelze upřít a rozhodně jsem se při této duchařině bavil. Je do posledního záběru našlapaný velmi precizními trikovými efekty. Že Michael hraje i starostu, jsem věděl, ale o dalších třech rolích jsem neměl ani ponětí. Proto jsem se k němu po 14 letech vrátil a podíval se na něj znovu. Ještě teď nevycházím z úžasu.

O češtině (2005) (pořad)

Jak tak pozoruju zdejší komentáře, někteří uživatelé by to potřebovali jako sůl. Pořad je to docela dobrý, osvětlil mi dost věcí, protože se češtinou zabývám, takže nemám důvod hodnotit nízko.