Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

plakát

A-Ha: Take on Me (1985) (hudební videoklip)

Jeden z nejúchvatnějších videoklipů, které jsem viděl. Na a-ha jsem byl 1. 5. 2022 na koncertě v Praze a byl to dokonalý zážitek.

plakát

Nejslabší! Máte padáka! (2002) (pořad)

Dříve jsem se na to nekoukal, ale po 20 letech jsem to opět našel na YouTube a musím říct, že to nebyl špatný koncept. Taktika hráčů, kteří musí část hry jednat jako tým, se však podle mě odráží i v osobním životě. Pokud se více blbců, kteří byli prokazatelně nejslabší, shodne na tom, že se do jejich týmu nehodím, tak prostě musím pryč. Co na tom, že jsem nejvíc ukládal do banku a zodpověděl všechny otázky? Co na tom, že mám vzdělání a tituly? Prostě musím pryč. Skupina blbců je schopna vyštípat a převálcovat jednoho chytrého tahouna. Je to mimo jiné i zajímavá sociologická sonda. Slavíková byla samozřejmě bezvadná, její chování břitké moderátorky je prostě jen skvěle zahraná role. Navíc jsem rád, že jsem mohl poznat jednu z našich předních dabérek.

Waterloo po česku (2002)

Ale jo, někdy jsem se i zasmál. Navíc mám Krampola celkem rád. Jako pozadí při práci ideální.

Nejistá sezóna (1987)

Tenhle film jsem viděl hned po Járovi Cimrmanovi ležícím, spícím a nutno uznat, že mě bavil daleko více. I když zde vystupují herci Cimrmanova divadla pod fiktivními jmény, bylo vidět, s čím se Smoljak, Svěrák a spol. museli potýkat. O to víc by jejich dílo mělo být ceněno, protože prosadit se v tak složité době muselo být vážně o nervy. Hlavně, když vůbec nehráli o politických tématech. Zde je navíc vidět jedna reálná postava, a sice dramaturg Ludvík Toman, který zde v podstatě hrál sám sebe, když divadélku prostřednictvím svých kolegů házel klacky pod nohy.

Maska (1994)

O filmech s Jimem Carreym jsem nikdy neměl pochybnosti, ať už šlo o vážné téma nebo komedii. Podle mě je Maska vrcholem jeho tvorby, protože zde pod maskou boha Lokiho dokázal dát průchod svému geniálnímu komediálnímu talentu. A za nějakého nepochopitelného důvodu se mi líbí film s Dejdarovým dabingem. Takže "teď to rrrrrrrrrrrrrozjedem'!"

plakát

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Svoje kvality film určitě má, je pěkné, když nadšenci mapují život a dílo osoby, kterému zasvětili minimálně polovinu svého profesního života. Ale ne vždy mi to přišlo tak vtipné, i když jsem hlášky znal samozřejmě dávno předtím. Třeba budu umět tento snímek ocenit někdy v budoucnu.

plakát

Krajní meze - Uneseni (2001) (epizoda)

Neobyčejně silný díl, který vynáší na povrch naši povahu, naši sebestřednost, naše jednání, naše chování k sobě i k druhým. Stejně jako u podobných epizod a filmů na toto téma i tady je třeba se ptát, jestli se z historie poučíme. Doporučoval bych k povinnému zhlédnutí, protože mám za to, že se v něm najde úplně každý.

Eban and Charley (2000)

Přišlo mi to dost amatérské, ale nejspíš jde o jiný koncept filmu, nicméně myšlenka milostného vztahu dvou chlapců zde dostává nový rozměr už tím, že jeden je o polovinu starší než druhý. Některé prvky mi přišly teda dost drsné, ale jsou rodiny, kde se s realitou velmi špatně smiřují. Nedivil bych se, kdyby to bylo natočeno podle skutečné události.

plakát

Hell's Angel (1994) (TV film)

Hitchensovy argumenty jsou logické stejně jako Darwinův výzkum O původu druhů.

plakát

Zbav se svých miláčků (2013)

I když to není žánr, který obvykle vyhledávám, tak bylo příjemné si u toho odpočinout. Zavzpomínal jsem na hodiny literatury, kdy jsme probírali tyhle velikány a dozvěděl jsem se něco, co nám ve škole zatajili nebo z časových důvodů neřekli. I když je to jen o zvyku a Radcliffe je v mnohých zafixován jako Harry Potter, je vidět, že má nadání i pro jiné typy rolí. Nejvíc mě však zaujal Dane DeHaan, pokaždé, co promluvil, jsem mu visel na rtech. Dostává mě však, že někteří zde vypichují několikasekundové sekvence pohlavního styku mezi Luem a Allenem. Jako kdyby jim byl celý film ukradený.

Ovládací panel