Minulé životy (2023)

Tento rok som videl desiatky filmov ale Past Lives ma rozobral na súčiastky. Pre mňa to bol skôr horor lebo rovnakú, životnú schému prežívam od základnej školy a miestami to bolo až strašidelné, ako veľmi je to zrkadlo všetkého, čo som už prežil, zažil, videl, počul, povedal. Špeciálne miesto v mojej filmovej duši si vyslúžila táto snímka. 10/10

Moje levá noha (1989)

(Ne)uveriteľný výkon Daniel. Nádherné ako sa vie ponoriť do postavy. Skvelý filmový zážitok.

Dva papežové (2019)

Radosť pozerať a počúvať pána Hopkinsa.

Memento (2000)

Nolan nerobí chyby, krásne a netradične podaný príbeh.

Až na krev (2007)

Day-Lewis nesklame, neuveriteľné vystúpenie.

Chaplin (1992)

Robova nominácia na Oscara bola zaslúžená. Nádherná hudba. Toto by mal vidieť každý, kto miluje kinematografiu.

Oppenheimer (2023)

Nádherný ale veľmi náročný film. Odporúčam ísť do kina oddýchnutý, najedený, potrebuješ a hlavne chceš sa na tri hodiny maximálne sústrediť, film ti nedovolí ani na sekundu pauzu ale zároveň ju ani nechceš. Dlho som nevidel film, v ktorom je taký herecký ansábel ako zrovna tu. Teším sa, keď si to pozriem znova v kľude a budem mocť ešte raz vnímať každý krásny aspekt. Výbuch bola jedna z najkrajších scén akú som za posledné roky videl. Výborne vymyslené, takto som si to predstavoval a vlastne som o tom ani nevedel. Snímka je rozdelené na také pomyselné 3 časti. Celé je to film, ktorý uvidíš možno raz za život ale posledná hodina a celkovo záver je jazda, akú som už dlho nevidel. Nolan ma neuveriteľný cit pre načasovanie. Cillian je geniálny, prirodzený a herecky zreje ako víno. Robert mu sekunduje a teším sa, lebo už teraž viem, že si pôjde pre Oscara za najlepší herecký vedľajší výkon.ˇ Po technickej stránke, je to prvá liga ale z čoho mám zimomriavky aj teraz pri písaní, je strih zvuku, počas celéj stopáže, Vás drží pri zmysloch hudba a všetko s ňou spojené a za mňa je to najsilnejšia stránka filmu. Nominácií na Oscara bude mojím odhadom 10. Nolan je vo svojom obore Oppenheimer, doručil nám filmovú bombu akú roky neuvidíme a možno už vôbec. 9,5/10