Venom 2: Carnage přichází (2021)

Takto nemá vyzerať film od Marvelu v roku 2021. Kvalitatívne to bol krok späť, Serkisovi som veril a celkom som sklamaný, že to vyzerá a pôsobí, jak keď dokončujes test 5 min pred koncom hodiny. Nevysvetlené dejové linky, dialógy strašne plytko napísané. Už keď bol potvrdený PG-13 rating a k tomu tá stopáž, vedel som, že to nebude zrovna zázrak. V štúdiu si povedali: natočme rýchlo dvojku, hodí to ešte nejake peniaze, kým je venom v kurze a nejako ho musíme dostať k spidermanovi. Človek ide do kina v sobotu večer za účelom úplnej psychohygieny tak budiš, a v podstate ti to večer nepokazí tento "zážitok" ale jak už skúsenejší divák začne pozerať hlbšie snímku, teda hladá náznak nejakej kvality tak dostane facku, toto je taký film pre tých, ktorý nevedia pozerať filmy. bez Rka je to jak Cap bez séra, superman, ktorý nelieta alebo aquaman, ktorý nevie plávať. 5/10 za Hardyho, ktorý sa fakt snažil ale nestačilo to.

Wonder Woman 1984 (2020)

Keby hudbu nerobil Maestro Hans tak dám jednu hviezdu. Dúfal som, že nad týmto nikdy nebudem musieť ani len uvažovať, nie to reálne aj písať ale toto je horšie ako Green Lantern. Nuda, digibordel, nezaujímavý scenár nelogický. Sklamanie na plnej čiare. Po krásnej prvej časti nám dajú tento pokus o film. Škoda, DC znova krok vedľa.

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Ako krpec som chcel byť Scorpion a Jax a vlastne ma to ani neprešlo. Staré, po každej stránke katastrofálne filmy milujem už dekádu a je to srdcovka, ked sme ako decká hrávali prvé verzie hry. Tento krvavý animák ti dá presne to, čo si si ako fanúšik celý život želal. Fatality, množstvo krvi, ikonické pohyby, zvuky, postavy, skvelú hudbu. Jediná chyba je stopáž, má veľmi rýchle tempo, bohužial až moc. Film pri 80 minutách sa nestíha venovať každej postave a súboju dostatočne. Vrátilo ma to 15rokov späť keď sme s bratrancom ničili nábytok a lustre. Get over here! 9/10

Waco (2018) (seriál)

Dychberúca šesť dielna miniséria založená na skutočnej udalosti z roku 1993, pri ktorej empatia pracuje na 110%. Kde Americké ozbrojené jednotky spravili každé jedno rozhodnutie zle a ešte zo seba robili hrdinov. Zbytočne, nasilu vytvorený problém, pri ktorom zomrelo 76 ľudí z toho 25 detí. Kde chrbtová kosť a rozum chýbali, ego pre zmenu nechýbalo vôbec. Skvele natočené. Perfektne napísané, Smutné, drsné, neférové a v poslednom rade bohužial, reálne. Taylor Kitsch a Michael Shannon tlieskam za stvárnenie postáv. 10/10

Sedm světů, jedna planeta (2019) (seriál)

Dych berúce zábery, dokonalá kamera. Nadšenie z technickej stránky striedajú slzy z krutej reality nášho sveta. 10/10

Joker (2019)

Dajte Joaquinovi oscara za toho Jokera a pre tento rok mame tu kategoriu vyriesenu..skvely vyvoj postavy..tlieskam

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Bratom čechom vlastne gratulujem. Toto je najväčšie dno televíznej tvorby celosvetovo.

To Kapitola 2 (2019)

It: Chapter Two 🎈 Keď tvorcovia odhalili, že film má mať skoro tri hodiny, povedal som si: "tri hodiny horor ? udržia diváka v pozore a v napätí tak dlho ?". Bohužiaľ, dĺžka bol v tomto prípade ten najmenší problém no ale poďme od začiatku. Cast a výber hercov bol dokonalý, tie postavy sa tak podobajú a sedia na svoje detské verzie, že lepšie už ani vybrať nemohli. Po celý čas im tú chémiu veríte a myslíte si, že tie decká sú staršie o 27 rokov. Benjamin Wallfisch, ktorý sa staral o hudbu bola ako aj v jednotke geniálna. Behne ti pod kožu a presne to človek chce pri tomto žánri. Až na pár slabších CGI momentov (lenivá doba nie je nad to si odsedieť 4 hod v maskérni) je ten film technicky zvládnutý super. Pennywise (Bill Skarsgård) je tak nádherne nechutná postava, s ktorú by sa stačilo zavrieť v jednej izbe a viem že by som si chcel vyškriabať oči od strachu. Neviem prečo ten film nebol prioritne o ňom ale riešili a rozvíjali tam tak zbytočné, bočné, príbehové linky. Na každú dobrú, nečakanú scénu,pri ktorej radšej odkloníte zrak sú dve lacné, predvídateľné. Čo ma ale najviac sere je, prečo do r*ti je v horore toľko humoru ? Ja si osobne myslím, že z kina by som mal ísť pokakaný a večer zaspávať pri svetle. Ten film je nahláškovaný od začiatku po koniec. V hrotových situáciach srandovali, vtipkovali, čo je ešte horšie tie hlášky sú dobré a človek chvíľu nevie či pozerá rýchlo a zbesilo. Keď ideš na horor a každých 7 minút sa kino smeje uberá na zážitku a celkovej podstate filmu. Jednotlivé časti, keď si ten film rozkúskujem je super, ako celok to na mňa nefungovalo. 5/10

Alita: Bojový Anděl (2019)

Človek príde z práce domov, chce si užiť trocha pohody tak pustí film, ktorý už má dlhšie na zozname a vuala prekvapenie prvej polovice roka 2019. Aj keď o mange viem asi toľko, čo o jadrovej fyzike a zapínal som snímku ako žánrový panic. Alita si získala moje filmové sympatie. Scenár veľmi decentne, pokorne a emotívne napísaný. Čo mi k vizuálu, SKVELEJ hudbe a precíznym choregorafiám sedelo náramne dobre. Waltz môže hrať kľudne aj piškvorky a jeho herecký talent a charizma bude žiariť široko-ďaleko. 8/10