Kočky (2019)

Dávám 5* za skvělý překlad, včetně originálního přebásnění testů písní. Bravo, Petře Putno. Dávám 5* za choreografii, dalších 5* za stepovací číslo na pražcích, 5* Judi Dench, že do toho šla a 5* za úžas za kreativitu, s jakou je film zpracován. Emocionálně a umělecky mě to pohltilo, asi jsem kočičanda. Mňau.

Králíček Jojo (2019)

Roztomilý Románek Griffin Davis jako Jojo se o všem radí se svým vzorem a virtuálním kamarádem Hitlerem. Jak se má ale jeho dětská duše poprat s tím, že jeho milovaná maminka ukrývá židovku a roznáší letáky a nakonec je popravena? Naštěstí se do židovky zamiluje, vyspěje, pochopí a kamarád Hitler vylítne oknem. Vynikající Taika Waititi jako Hitler a Scarlett Johansson.

Krvavá nevěsta (2019)

Může to být pěkně krvavá honička, když se holka toužící po rodině chce dostat pod čepec do povedené familílie, která má své vypečené rituály, z nichž nejvypečenější je hra na schovku. Běž, běž...k tomu hraje v zběsilém tempu retro písničku a běží opravdu všichni. Jde jim i nevěstě o kejhák a také o něj přijdou. Dobře jim tak.

Last Christmas (2019)

Romantický, vánoční film, se skvělým stylingem Emilie Clarke. To měl být vtip. Jako vždy podává prvotřídní herecký výkon Emma Thompson s věrohodným srbským přízvukem. Bavil mě vedlejší příběh malajské krasavice Michelle Yeoh, která si namluví nesmělého Borise Isakovice. Jeho obor je zelí, ví o něm vše a také své přítelkyni přinese vánoční stromeček z miniaturních zelíček. Parádní a srandovní kýčarna.

Le Mans '66 (2019)

Tak to je ten nejcharismatičtější a sexy film, je to zážitek s plnou nádrží přátelství a partnerské i rodičovské lásky, je to napínavé až k prasknutí, je to hold talentovaným jezdcům i konstruktérům, je to podívaná v té nejvyšší rychlosti. Kdyby byl film natočen na 70mm formát, jak to bylo u Le Mans, tak by stála fronta na lístky nejen na konec Alfy, ale až k Prašné bráně. Bravo, dávám také ***** a *****.

Na střeše (2019)

Mádlův scénář mi lahodil. Je komorní a nápaditý. Ze začátku se mi film zdál pomalý, ale pak mi začalo vyhovovat, jak si užívá Prahu nebo pohyb výtahu. Dostala mě konverzace o homosexuálech a následné registrované partnerství, bavil mě nápad s banány/Warholem a hlavně mě bavil skvělý pan Švehlík a autentický a milý Duy Anh Tran. Jen to pomalé čůrání by stačilo jednou. Vtipné je i to, že se hlavní postava jmenuje jako autor hudby. Povedený film.

Přes prsty (2019)

Oddycháč v rytmu samby. Jiří Langmajer hraje s lehkostí ve stylu Miloše Kopeckého. Jeho postava má zajímavou minulost a Langmajer zajímavou hereckou přítomnost. Je to o lásce, které není nikdy dost a vášni ke sportu. O minulosti a genech, před kterými neutečeme. Bavila mě Zdena Hadrbolcová jako správcová hřiště. Hvězdičku dolů za křečovité scénky v restauraci.

Řbitov zviřátek (2019)

Bála jsem se o Jasona Clarka a ukázalo se, že oprávněně. Je to totiž i řbitov idiček. Churcha bych nechtěla mít doma ani za nic. King je opravdu mistr hororu a ví o strachu všechno.

Sněžný kluk (2019)

Partička dětí doprovází yettiho, který utekl bohatému sběrateli a vrací se domů, na Everest. Cesta je plná nástrah a záporňáků, kteří jim jdou po krku. Půvabný film o tom, že si má jít každý za svým snem. Svou roli tu hrají i dobře uvařené knedlíčky, které umí jen babička a zachrání yettiho před hladem. Babička je boží, má fialovou teplákovku, parádně vaří a je tak malá, že nevidí pořádně na plotnu.