kecal

kecal

• 20.1.2016  11:04
    Sedmý syn (2014)

Přiznávám, že ta třetí je vlastně jen za to, že je to fantasy, ale když těhle filmů je tak málo a jako jednohubka se to přežít dá :)

• 20.1.2016  10:58
    Ashby (2015)

Nesympatický Nat Wolff hraje 17 letého kokota, co se chová jak 5 lety děcko, který mě celý film sral, se přerodí z připosránýho panice na sebevědomého samce. Dopomůže mu k tomu Mickey Rourke, soused zabiják s nádorem v bedně, co mu zbývá pár týdnu života. Jak originální a uvěřitelné. Přežít tuto mírně podprůměrnou jednohubku mě pomohlo hlavně ženské osazenstvo a to hlavně mamča Sarah Silverman, která byla snad jediná uvěřitelná. Třetí hvězdu šupnu za Rourka, který i s xichtem totálně na sračky dokáže zahrát lepe než kdejaký současný herecký idol, což je dost smutné a potvrzuje to jen to proč má Stallone svou první sošku.

• 18.1.2016  23:47
    Suspension (2015)

Scénáristická zoufalost následovaná, režijní, hereckou, kameramanskou, trikovou, dokonce i rozkuřovačka s klapkou byla druhořadá šlápota a to ani nemluvím o tom, že koblihy stali taky totálně za hovno. Bez atmosféry, drastický scény patřili až na dvě výjimky tak akorát do večerníčku. Na začátku to vypadalo na slibnej komediální horor, ale i z toho rychle sešlo.

• 18.1.2016  00:24

Vyčítat něčemu co vám má ukázat část mexické tradice, že je to moc barevné a přeplácané je důkaz totální vymaštěnosti. Od knihy života dostanete přesně to co mate dostat. Barvičky, přeplácanost, hudbu, hravost a živočišnost. Je to oslava života. Proste nic pro českýho, sucharskýho, rádoby intelektuála, na kterýho si zde hraje podstatná část přispěvatelů.

• 17.1.2016  17:52

Opravdu kvalitní práce všech zúčastněných. Jasnej čtyřhvězdičkovej film a oni to zase musí pokurvit těma americkejma sračkama. Škoda.

• 17.1.2016  14:53

Proboha kdo tu k filmům přiřazuje ty žánry? To bude někdo od OSN určitě :) Dobrá komedie, kde se místo laciného humoru mísí sarkastický, někdy až černý humor s vážnými tématy a který má větší přesah než většina vážných filmů, které by ho rady měli, ale nemají. Opravdu příjemný film, s dobrými herci a dobře sednoucí hudbou v kterém Francie poráží Ukrajinu a těm aspoň trochu vnímavým autoři poodhalí svůj názor na několik dost závažných věcí.

• 16.1.2016  22:55

Zatím nejpřijatelnější podaní boha jaké sem kdy viděl, nebo slyšel. Příjemné překvapení. Od dána bych něco tak poetického nečekal a ta kombinace s někdy až trochu černým humorem byla opravdu povedená.

• 16.1.2016  16:20

Po druhém zhlédnutí je to ještě větší pecka! Tenhle film zábavnou a přitom polopatickou formou ukazuje jak je celej současnej kapitalizmus, pro běžnou lopatu, která vytváří opravdový hodnoty totálně v prdeli a že hlavní slovo má banda sráčů, která nevytváří žádné hodnoty a přitom rejžuje neskutečný hromady peněz, bez jakéhokoli rizika, protože když se jim něco posere, tak to buďto zaplatí pravě ti obyčejní lopaťáci, nebo když už je to moc velkej průser, tak opět ti lopaťáci, jen se to protáhne přes stát. Největší prdel na tom je, že sou tyhle svině v suchu, protože lidi to zřejmě nikdy nepochopí a nic s tím neudělají a asi k tomu nedopomůže ani tento film. Ale rozhodně musím tvůrce za snahu jim to vysvětlit chválím.

• 15.1.2016  23:35
    Spotlight (2015)

Thomas McCarthy smekám! Ani nemůžu uvěřit, že tohle natočili v Americe. Žádný lakovaní, žádný ždímaní emocí, prostě jen důležité věcné ořezané na dřeň. Tohle je prostě pro fajnšmekry a opravdově náročné. Škoda jen, že tohle a další případy všude po světě absolutně nic nezměnil. Hold ta pohádka o ráji do kterého se máte dostat po smrti je pro spoustu lidí tak lákavá, že je schopna strávit prakticky vše.

• 15.1.2016  00:15
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Myslel sem si, že to bude jen povrchní lakovačka, která nic nového neukáže a tak sem se tomuto seriálu nevěnoval. Jenže humbuk neutuchal a tak mě to zlomilo na první řadu. A ona to ta lakovačka samozřejmě je:( Prvních pár dílu vypadalo slibně. Má to koule. Rozjíždí se první menší akce a hned se to dotkne osudu tisíců lidí, ve vás to začíná vřít, z obrazovky se na vás valí emoce a vy si mnete ruce a těšíte se na hlavní chod. Jenže ten nepřijde!! Seriál najednou sklopí ocas a místo aby ukázal to, jak politici ojebávají lidi ve velkém, nám ukazuje komorní šachovou partii, kde se jen přesouvají figurky a jeden zmrd se snaží podělat druhého. Prostě povrchní politické sračky o tom, že jim jde jen o moc a peníze a že to z pozadí vlastně řídí úplně někdo jiný, ale to ví každý průměrný moula. Všichni do jednoho jsou to mrdky a tak nemate komu fandit, ani se o koho strachovat, protože i kdyby se jim stalo prakticky cokoli zlého, tak jim to přejete a je vám to fuk. Postrádá to jakoukoli emoci a bez těch se jaksi drama konat nemůže. Je to dobře napsané, i když ke konci už se do toho kluci trochu zamotávají. Je to dobře natočené a je to dobře zahrané. Škoda jen že Kevin Spacey není žádný dravec a i pře jeho veškerou snahu a dobrý herecký výkon je to prostě poznat. Mnohem víc mě bavila Robin Wright.

• 13.1.2016  20:08
    ATM (2012)

Je to kokotina. Druhou za Alice Eve. Díky ní se bylo aspoň na co dívat.

• 13.1.2016  19:04

Až do oživení čarodejnice to bylo fajn, ale pak to začalo jít z kopce. Scénáristickej průjem jehož výsledkem byla hromada sraček a zvratku. Škoda.

• 13.1.2016  14:17
    Nemilosrdní (2015)

Je to spíš komediální krimi. Jde o jednoduchý, přímočarý film, proti kterým nic nemám, ba naopak. Někdy si člověk chce odpočinout a užít si jednoduchou akční jízdu. Ta ovšem vzhledem k jednoduchosti, musí být precizně napsaná a natočená, což se tu nepovedlo. Pánové Tristan Schulmann a François Loubeyre nezvládli seškrábat ani tuto jednoduchou a v 98% obšlehnutou věcičku, na víc za to co na mě vyzvraceli v závěru bych nejrači filmu dal jednu a né dvě hvězdy, ale to by bylo k ostatní zúčastněným nespravedlivé.

• 13.1.2016  11:00

Tady šlo snad o umění, nějakej ten art, nebo podobnou prasárnu. Je až zarážející, nebo spíš smutné, jak někdo může v 70 natočit něco tak prázdného, ufňukaného a povrchního. To musela zapříčinit demence v kombinaci s koxem, práškama na tlak, prostatu, dnu a viagrou. Pokud tohle stvořil při smyslech, tak ho upřímně lituji. I když za to, že mě donutil na něco takového čumět dvě hodiny, si vlastně něco takového zaslouží. Kdyby se aspoň konal ten obrazový orgazmus o kterém tu píší zdejší odborníci, ale já musel v drtivě většině čumět na již 100x viděné. To samé platí o ojebavku s obsazením spousty zajímavých herců. Takhle zbytečné obsazení hvězd sem snad ještě nezažil. V tomhle dílku prostě není co hrát, odchodit to tam mohl absolutně kdokoli. Jedinej důvod mohl být snad jen, aby na tohle vakuum nalákal chudáky diváky. Dvě hodiny na zdělení jednoduché základní myšlenky může potřebovat opravdu jen narcis, nebo hlupák. Terrence Malick by se měl spíš začít věnovat vnoučatům a pokud je nemá, tak doporučuju meditaci.

• 12.1.2016  22:12

Tři a to jen z úcty k mistrovi, který na rozdíl od snažícího se Farrella poznal, že jde o průser a odvedl až nechutně vypovídající rutinu. Afonso Poyart by se měl na pracáku zajímat o nějakou rekvalifikaci, protože režií se rozhodně neuživí, o čemž vypovídá už to, že na rozdíl třeba od Ridley Scotta trestuhodně neobnažil Abbie Cornish a diváka ochudil o její luxusní zadeček. Je to břídil! Trojce pisálku, jindy schopné napsat i něco mírně nadprůměrného to spolecný party nějak nevyšlo a trošku si na nás ugrklo. Ale oproti náloži, které se člověk vetšinou dočká od tuzemských autoru, to byla taková malička hromádečka.

• 11.1.2016  23:13

Předhodit tohodle druhořadýho šaška jako šedou eminenci české republiky to může akorát fušer. Jaroslav Kmenta odvedl hodně špatnou práci a Petr Nikolaev ji ještě hůř zfilmoval. Tohle může ohromit tak leda hospodský vypitý mozky, ale oproti opravdovejm velkejm klukům je tohle ukradení lopatičky na pískovišti. Tohle má koule kastráta a ta směšná obhajoba politiků a policie, to muselo být na objednávku. Onřeje Vetchého mám rád, ale tohle mu nesedlo a Vaculíka nemá ani smysl komentovat.

• 11.1.2016  18:34
    Revival (2013)

Je to nádhera, když se od scénaristy nedočkáte žádných zvratků a režisér to zvládne ztvárnit tak, že vám je při tom fajn. Nějaké menší uplivnutí tam bylo, ale na české poměry je to téměř zázrak a za to a za to, že jste klasický zvrat omezila jen na pár desítek sekund a to téměř na konci filmu vám paní Nellis děkuji. Děkuji i Janu Ponocnému za hudbu a hercům. Obzvláště Miroslav Krobot, který sice hraje vlastně jen jeden typ, ale je v tom perfektní :) A taky Jenovéfa Boková, pokus si udrží to svoje, tak jí rád uvidím v dalších a dalších filmech.

• 11.1.2016  14:18

Přesto že nás scénárista neušetří několika zvratků, tak je to na české poměry solidní v celku pohodoví filmeček s příjemnou hudbou. Trošku horší herecké výkony, ale i tak sem se několikrát pousmál a tak proč nedat za tři.

• 10.1.2016  23:25

Na to jak špatnej to mělo scénář, mě to překvapivě bavilo.

• 10.1.2016  21:31
    Babovřesky (2013)

Troška nám slíbil lidovou zábavu a tu 100% dostanete, tak nechápu výlevy zdejších odborníků. Je jasné, že to není žádná vrcholná filmařina, ale odpad to rozhodně není, což potvrzují i tržby. Já osobně se několikrát srdečně zasmál a jednou sem se odrovnal tak, že sem i slzel a to se mě už dlouho nestalo :) Jasně Slunce seno jahody to nejsou, ale je jiná doba a tu Babovřesky bohužel opět vystihují celkem přesně. Pro zdejší fajnšmekry sice moc prosté, ale tomu se může Troškova šrajtofle jen smát. Takže prostý občan dává za tři.

• 10.1.2016  18:47

Po několika komicky laděných dílech tu máme zase hororovou část. Gregory Plotkin dokázal přes veškerou snahu scénaristů o další komedii divákovi vytvořit strašidelnou atmosféru a tak i když postavy dělají klasické stupidity, jste ve výsledku vtažen do dění a vaše půlky jsou o něco staženější, než obvykle. Já osobně bych na rozdíl od ztvárněných, po těch všech událostech, asi se zdi smazal nápis, který má otvírat bránu do podsvětí, ale asi nejsem ten správnej americkej tvrďák. Nebo by pak spíš museli scénaristi vymyslet něco aspoň trochu smysluplnýho a to je pro tvůrce hororu většinou opravdu děsivá myšlenka.

• 10.1.2016  12:08

Velice zdařilí pokus o napodobení trapné americké komedie, jakých na nás tato země chrlí ročně stovky. Tak proč se k nim sakra snaží přidat ještě čeští autoři :(

• 10.1.2016  00:14

Tomáš Magnusek si i po těch letech snad stále myslí že jde talent nahradit vytrvalostí.

• 9.1.2016  21:57
    Raluca (2014)

Zdeněku Viktore další dílo prosím už ne! A co proboha dělal Jan Dolanský v téhle roli? Jediný co sem mu věřil bylo ztvárnění toho idiota co si nechal vyšukat mozek. Zase na druhou stranu od samice jako je Malvína by se asi nechal ojebat kde kdo. A ta taky vynesla, tedy aspoň u mne tomuhle zvratku druhou hvězdu.

• 9.1.2016  19:34
    Pohádkář (2014)

Dobře natočené nic. A Macháček je hajzl, protože si mohl pořádně podlachnit kozy Evi Herzigové, které byli ve své době sakra ceněným zbožím a já mu to kurevsky závidím :)

• 9.1.2016  14:37

Asi někdo zapomněl za toto dílko napsat, že jde o studenský film. Tedy aspoň doufám že šlo. Od Tomáše Pavlíčka je dost velká drzost na tohle utratit peníze daňových poplatníku, tedy i moje, ale už jsi na to u české televize začínám bohužel zvykat.

• 9.1.2016  10:36

Klasický problém české tvorby:( SCÉNÁŘ. Víc k tomu nemá smysl psát.

• 9.1.2016  10:26
    Cesta ven (2014)

Než se mě někdo pokusí obvinit z rasizmu a podobných sraček uvedu, že jich několik zaměstnávám. 80% cigošů jsou vychcaný, ale hloupí flákači a je to jen a jen jejich přístupem k životu. Na druhou stranu náš nejlepší zaměstnanec je taky cikán a můžu s jistotou říct, že většího dříče nikdo nikdy neviděl. Bál sem se, že to bude další scestná ukázka toho, jak jim chudákům černejm všichni ubližují. Nebyla. Film ukázal téměř 100% v čem je problém. Dost z nich přijde do první třídy a neumí pořádně česky, což se mnozí nenaučí za celý život. To k jejich snaze o integraci. Jejich školní docházka je prachmizerná. Tím pádem končí povětšina z nich se základkou. Některé cigošky ani základku nedochodí, protože mají v 8 třídě první dítě. To vše nám tento film ukazuje. Tři potraty hlavní hrdinky do jejich 19 let a to ji tu ukazují jako tu normálnější mluví za vše. Klasická cigoška má v té době dvě děcka. Jakákoli zodpovědnost je jim cizí, z čehož plynou jejich další potíže, ve filmu to krasně ukazují například neschopnosti se dostavit v čas na sjednanou schůzku. Pracovní morálku mají stejnou jak školní docházku. Když je zaměstnáte, tak si můžete být jistí, že vám dost často přijdou pozdě, nebo vůbec a to mluvím o menšině, která má aspoň snahu pracovat. O tom, že utrácí peníze za chlast, cigára a drogy i když nemají na zaplacení plynu, elektřiny, nebo dokonce najmu, nemusím ani psát, to všechno nám film ukazuje. Hygienické návyky a podobné věci, bude lepší vynechám. Jejich uřvanost a agresivita to samé. Stejně jak ve filmu, tak i v reále, nenajdete jedinou věc za kterou si nemůžou sami. Horší to má těch 20% co se snaží, třeba jako naše hlavní hrdinka, ale za to můžou vděčit ostatním romákům, což nám film taky několikrát hezky ukázal. Ano je to vůči nim nespravedlivé a takovým by se mělo nadržovat, ale jen takovým, ostatním rozhodně NE. na závěr musím přiznat, že mě film tím jak otevřeně vše toto ukazoval překvapil a překvapilo mě, že do toho ti romáci šli. Za to ty čtyři hvězdy.

• 8.1.2016  19:11

Smekám. Jak by řekl fundovaný kritik. Svěží vítr do pomalu zasmrádající české filmografie. Doufejme, že to nebyla náhoda a tenhle mladíček nám v budoucnu ještě něco předvede. Nechápu snahu některých zdejších rádoby chytráku film někam zaškatulkovat a pak mu vyčíst že té škatulce neodpovídá, ale to je tu časté. Chyba není ve filmech, ale ve vaší hlavě.

• 8.1.2016  16:12

Na české poměry téměř skvost. Trochu jim to nevycházelo věkově, ale pan scénarista na mě nevyblil za celý film snad žádný zvratek a to je u českého filmu zázrak. Režijně to bylo zvládnuté dobře, fajn hudba, herci povětšinou hráli a všechny tři zrzky byly k nakousnutí. Několikrát sem se i s chutí zasmál, takže pro mne osobně příjemné překvapení.