Oceány (2009)

Nádherné originální záběry, které jste ještě neviděli. Do toho francouzský poetický komentář (tady bych uvítal více faktické informace). Výsledek je příjemné pokoukání, které přinese občas i napětí.. I přez to, že jsem většinu filmu měl spodní čelist na stole, jsem se občas přistihl že se nudím. Doporučuji na velkém plátně.

Slzy Konga (2009) (TV film)

Drsná realita Konga. Drsná realita jedné z mnoha zemí, která žije na okraji lidské normality. Povinnost pro pozorovatele dokumentů a reportáží, kteří rádi práci českých rukou. Záběry neuchvátí žádnou nádhernou krajinou, taky to není Baraka, ale ochromí Vás krutými výpověďmi a příběhy místních lidí.. informacemi jak je to s ženami ve střední Africe. O tom co tam zažívají, budu ještě dlouho přemýšlet. BTW >> Respekt Člověku v tísní. Jako jediná humanitární organizace na světě pracovala (nevím jestli i nyní) tak hluboko v konfliktní zóně Konga.

TRON: Legacy 3D (2010)

4 hvězdy za výbornou myšlenku. 3 body za příběh, protože původní tron z roku 82 je mnohem lepší. 5 hvězd za efekty, hudbu a napětí. Velké mínus za hluché scény, kdy jsem se nudil jak sysel. Další mínus za rating "film pro celou rodinu". Trocha krve a brutality by z tohohle počinu udělala úplně jinou atmosférickou šlupku.

Modify (2005)

Výborný dokument, jeden z nejlepších z pár posledních let o této tématice. Má v sobě obsáhlé informace od opalování v solárcích, liposukce, přez scarifikace či branding, až po věšení na háky a rozhovory s Lizard Manem, nebo kočičím mužem. Dokument nás seznamuje i s nedávnou historií, ukáže nám Fakira Musafara a názory průkopníků piercingu, či implantátů. Můžu jen doporučit.

Barbar (2009)

Nádherná ukázka žití za dávných dob, provázená krásnými scenériemi a dlouhými chvílemi na uvažování. Jiný film, který určitě nesedne každému..

Kniha přežití (2010)

Zajimavý film, hezky vizuálně zvládnuté, obzvlášť postapokalyptické kulisy mě bavily. Ovšem co mě položilo do kolen byl obsah knížky. Teda, tak poslat do průjmu film, to snad umí jet Hollywood.

Prorok (2009)

Poměrně zajímavé téma (aktuální - muslimové, imigranti, nesnášenlivost mezi kulturami), ale já prostě nemůžu těm francouzským filmům přijít na chuť.. Nelíbil se mi ani konec, ani postup filmu.. velký potenciál, mohl mít klidně 4 hvězdy, ale prostě...já ty francouze nějak nechápu.

Legie (2010)

Škoda, potencionál to mělo veliký. Trochu mi to připomíná příběh Sarah Connorové.

Moon (2009)

Vizuální nátěr. Myšlenka není nijak hluboká, spíše mi to příjde jako výborná povídka. Nedoporučuji na špatnou náladu. Doporučuji, pokud si chce člověk dát po dlouhé době zase nějaké to dobré sai-fai.

The Union: The Business Behind Getting High (2007)

Film neukazuje žádné stinné stránky Marihuany, ba co víc, myslím, že si v mnohém vymýšlí. Některým věcem jsem vůbec nevěřil, názory američanů jsou občas k zasmání. Obzvlášť vyptávání se v ulicích New Yorku. Někteří američané jsou až k podivení sebevědomí, přičemž z jejich mluvy je vidět, že to nejsou zrovna členové Mensy. Nepřišlo mi to jako objektivní dokument.