Mary a Max (2009)

Smutný příběh, kde nezbylo příliš místa na smích, i když se tam taky pár veselých situací a groteskních zjevů objeví. Příběh vlastně nedopadá nijak špatně, i tak je ale smutný. Ukazuje malost našich životů, ať jsme kde jsme. Poukazuje na věci, které děláme špatně a ukazuje, že si musíme vážit našich přátel. Harvie Krumpet u me zatím vede na plné čáře, ale i tak to byl velmi krásný a hluboký snímek. Doporučuji všem, nudit se u něj rozhodně nebudete.

Generace GEN (2007)

Slabý to film. Filmové efekty vypadají jako z roku 1997, plastičnost krve mi připomíná Bladea.. Začal jsem se na to dívat s tím, že je to bčkový sci-fi snímek a že to nebude nic extra.. Uvažoval jsem dlouho o třech hvězdách, film má občas svoje světlé chvíle, ale nakonec jsem se uchýlil ke dvěma. Scénář je divně poskládán, má to občas nudné scény, ale na pozadí při projíždění netu to určitě jde. Občas mě to bavilo, většinu času však ne..

Číslo 9 (2009)

Výborný snímek, nádherně udělaný s krásným příběhem. Pro mě super zážitek a znovu se rád podívám na tuto pohádku. Všem můžu doporučit.

G. I. Joe (2009)

Pro mě příjemné filmové překvapení. Do půlky filmu je i svižný a uvažoval jsem i o 4ech hvězdách, ale slabý příběh a klasický filmový spád mě donutil sejít na lepší tři. Bohužel obsahuje spoustu slabých hlášek, ale na efektech si určitě pochutnáte, je to pastva pro oči. A naše topmodelka Karolina Kurková, na kterou jsem se těšil, tam bohužel moc velkou roli neměla. Za to dobrou roli dostane Joseph Gordon - Levitt. Ideální a nenáročný film do nudný večer doma.

Cass (2008)

Neokoukané tváře, dobré herecké výkony a opět jiný pohled na britské Hooligans. Tohle téma mě poslední dobou zajímá, Football Factory to samozřejmě nemůže překonat, ale i tento film na mě v mnohém zapůsobil. Cass - hlavní hrdina - se potýká s problémem začlenění do společnosti. A věřím, že v sedmdesátých a osmdesátých letech v UK byla rasová nesnášenlivost i větším problémem. Není to celé o Hooligans, je to hlavně o úhlu pohledu jednoho člověka - a zcela ho chápu, když ho v ranném věku mezi sebe nevzal nikdo, než právě ICF. Film mě nenudil ani minutu a to si myslím, že jsem náročný dívák. Od začátku mě chytl a pustil až na konci. Doporučuju. Sice neznámý, ale výborný snímek.

Gattaca (1997)

První režijní počin Andrew Niccola. Pro mě oblíbeného režizéra, který se navíc v tomto filmu dotkl pro mě velmi atraktivního tématu - genetického kódování. Film mě zaujal svou svižností, ale hlavně naprostou sterilitou vizí budoucnosti, avšak s nádechem 30tých let. Bavilo mě, jak tvůrce podával děj, ani jednou jsem se v něm neztratil. Film ani neobsahuje moc hluchých míst, ale přesto se mi nedostalo požitku, na který jsem se trochu těšil.. Akční scény nejsou vůbec výrazné a ani dost propracované - o těch to tady opravdu není, avšak filmový závoj během celého filmu působí magicky tajemně.

Resident Evil: Rozklad (2008)

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci.

Baraka - Odysea země (1992)

Jednoznačně jedna z nejpůsobivějších vizualizací, které jsem viděl. Ne pro každého je ale tenhle šálek čaje. Úžasné záběry a pohledy na naši civilizaci. Jedinečné dílo, které dává možnost se zamyslet, ale i pokochat.

G:MT Greenwich Mean Time (1999)

Reálný pohled na skupinu mladých lidí čerštvě po škole. Příběh, který se mohl klidně odehrát jinde a s jinými lidmi. Reálně natočené osudy lidí z mého oblíbeného města-Londýna. Pro mě strhující film s neznámými hercy a o to lepší podívanou. Jazz & Jungle ve filmu mě o to víc bavil, stejně jako záběhy panelových domů s hudbou Trickyho. Každá postava vás zaujme a s každou tak trochu soucítíte, není to žádný záporák - jen sám život.

Wanted (2008)

Jednoznačně velkolepá podívaná s originálním trikovým provedením. Pro mě film roku. Od tvůrce NightWatch jsem nemohl čekat nic špatného, i když tak primitivní příběh jsem taky nečekal. Těšil jsem se na jeho produkci v americe a nezklamal. Scénář je sice trochu jednodušší (proto ode mě film nemůže získat plný počet), ale provedení i herecké nasazení mi naprosto sedlo (i když Angelinu taky zrovna třikrát nemusím). Film na který jsem si zašel do kina dvakrát a vůbec jsem se přitom nenudil..