Královna Alžběta (1998)

"Všichni potřebují něco k čemu by mohli vzhlížet. Potřebují se dotknout něčeho božského tady na zemi."

Na odstřel (2009)

"Víš navrhl jsem dva zákony za poslední dva roky a teď pracuji na třetím. Ale všichni si mě budou pamatovat kvůli tomuto. Píše se o tom víc než o všem jiném, co udělám po zbytek života. To je přirozená vlastnost netvora."

Labyrint lží (2008)

"V téhle sračce není nikdo nevinný, Ferrisy."

Veřejní nepřátelé (2009)

"Bye, Bye Blackbird..." Ano, tak tato hláška je zcela jistě tím zcela nejkýčovitějším co ve filmu zazní. Jediný co mohu vytknout je tento malý patos, který si režisér v závěru neodpustil a ta romantická vata, která v té 140 minutové stopáži nutila nejednoho návštěvníka kina k využití návštěvy toalety či odlehčení bederních partií. Michael Mann servíruje vynikající, jinou, gangsterku. Podle akčního traileru jsem očekával podívanou ve stylu Sama Mendese a jeho Road To Perdition. Mann veme ale digitální kameru, zvolí úspornější formu vyprávění a ono je to mnohem lepší! Konečně vyprávíme příběh prostředkami 21. století - tak proč ne?! Díky kameře není cítit úporná snaha o estetizování a vytváření film-noirových záběrů. Mann to sází dokumentárně, vyzrále a kamera jen jadrnosti přidala. Při přestřelkách se člověk cítil skutečně být středem palby a zmatenost těch situací mě vtáhla mnohem více než nájezdy kamerou na utočící skupinu č. 1. Závěrečná "kino" scéna a její režisérské zvládnutí je naprosto perfektní a jelikož jsem neznal pointu vychutnal jsem si to se vším všudy až do konce. Srdce tlouklo o sto šest! Skromné herectví Deppa i Bala vůbec nevadí. Nenápadná hudba alá Temný rytíř Elliota Goldenthala je taky znamenitá a vše citlivě podtrhuje. Film bez okázalých gest a nežadoucích zvratů! Skvělé!

Odpor (2008)

"Naše pomsta je přežít."

X-Men 2 (2003)

"We'll be watching you..."