Avatar: Legenda o Aangovi - Masky (2024) (epizoda)

Konečně skvělá epizoda a první věc, která se seriálu skutečně povedla lépe než předloze. Krásně to zdůrazňuje, jak ušlechtilý a dobrosrdečný byl Zuko, když promluvil ve válečné místnosti, zejména mezi drsnými generály ohnivého národa a Ozaiem. Pro Ozaiovu postavu bylo naprosto uvěřitelné, že byl Zuko takto "potrestán". Scéna kde se alespoň jednou v životě Zuko cítí být poctěn jako princ, jenže za své vlastní činy, ne jen za svůj titul je krásné zakončení.

Bungó Stray Dogs - Sora no Minato nite (Sono Ni) (2023) (epizoda)

Přechod do závěrečné skladby tím, že je puštěna záporné postavě a je pomocí ní přesvědčena na přidání se na kladnou stranu je absolutně neuvěřitelné, že dává smysl! Je to absolutně geniální detail kterými je každá série více a více obohacovaná! Každá série a každý díl zvyšoval kvalitu od řekněme nadprůměrného seriálu v absolutní vrchol vynalézavosti a umění vyprávět příběh. Za mě od této episody se jedná o 10/10 PEAK FICTION!

One Piece (2023) (seriál)

One Piece si ve stylu svých protagonistu jde za snem a tím je poražení nepříjemného trendu špatných adaptací mangy do hrané podoby a v tomto směru se jedná o úspěch! Jakožto letitý fanoušek originálního díla se nedá říct o plně objektivnímu posouzení díla, ale to ani nemá být záměr, jelikož fanoušci, kteří mohou cítit na rozdíl od nových diváků zklamání v celku většími změnami v příběhu jsou naopak obdařeny velmi dobrými narážkami na budoucí postavy a události, které pravděpodobně při psaní původního textu nebyly ani vymyšleny. Z toho směru dosáhl celý seriál dobrého kompromisu, kde muže lákat nové diváky formou která je blíže stylu na který jsou zvyklý a zároveň nepošlapuje originální dílo a jeho fanoušky s nimi. Bodově za mě 9/10 ale i to by se dalo s dalšími sezonami posunout výše jelikož tak jako originální dílo tak i zde muže dojít k vylepšení zážitku zpětně poukázáním na to, jak další příběh bravurně používá worlbulding k tvorbě úžasného světa. Je tedy jen na tvůrcích, zda se jím podaří správně využít změny které provedly a doplnily vynechané části které jsou nutné pro následující příběh, který celý svět tak miluje.

Arcane (2021) (seriál)

Po prvních třech epizodách jsem snad ani nemohl uvěřit jakou kvalitu Rioti připravili a po přehrávání scén, poslechu soundtracku a obdivování seriálové animace stál Arcane skoro na perfektním plném počtu s opravdu miniaturními problémy, které se ale mohli vyřešit v následujících dílech. Proto jsem šel na další tří epizody připraven až skoro negativním přístupem abych si byl schopen odůvodnit, že tato show není hodná perfektního skore 10/10 ale s každou scénou s každým charakterovým posunem jsem byl naopak utvrzován ve svém až nevěřícném názoru že Riotu se hned na svůj první pokus povedlo trefit přímo do černého. Finální tři epizody veškeré mé pocity akorát potrhli. Všechny příběhové a charakterové linky se neuvěřitelně proplétají v průběhu seriálu a budují neuvěřitelnou atmosféru, zatímco zvládají odhalovat střípky většího světa skrývajícího se za zdmi. I přes ohromný progres příběhu se však seriál na konci tváří skoro jako pouhý prolog, který slouží k vybudovaní fenomenálních postav, které budou hrát stěžejní roli v budoucnosti tohoto světa. Potrženo sečteno 10/10. Samozřejmě se zde najdou drobné problémy, ale série se svým unikátním přístupem a až revolučním vizuálem co se seriálové produkce týče by si spíše zasloužila body přidávat.

Domek z karet - 14. kapitola (2014) (epizoda)

Tato epizoda je nejlepším zahájením sezóny, jaké jsem kdy viděl. Začíná to hned po konci první sezony a na konci epizody nemám tušení, kde to skončí.

Vinland Saga (2019) (seriál)

Anime adaptace mangy o které se říkalo že to není možné, ale přesto tu máme nejlepší anime roku 2019, které opravdu krásně pracuje z postavami a poslední scéna první série krasně uzavírá první část příběhu a ukazuje co nás čeká opravdu fenomenálním způsobem. Anime 100%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dokud bylo z čeho adaptovat opravu neuvěřitelné dílo, které se všemi postavami jako hrdiny svých příběhů a pomalu nám jejich jednotlivé motivace odhaluje. Vyzuálně překrásné od začátku do konce. 1-4,6 Serie 100% 5. Serie 90% 7. Serie 80% 8. Serie 70%

Boku no Hero Academia (2016) (seriál)

Příběh o začátcích super hrdiny v anime stylu. I přes mírné nedostatky v práci s hlavní postavou je to fenomenální dílo. Přední stránkou je práce se světem a z vedlejšími postavami. Unikátnost vývoje záporáka paralelně s hrdinou a neuvěřitelně napsaný charakter Endeavour. Anime a manga 100%

Gotham (2014) (seriál)

Gotham je seriál který se neustále zlepšuje kvalitou, a to perfektní prací z charaktery, které se vyvíjí v průběhu sérií a potkávají se mezi sebou ať jako nepřátelé tak jako spojenci. Absence hrdiny tomu dodává ještě na unikátnosti od ostatních superhrdinských seriálu zde město chrání jen malá skupina nezkorumpovaných policistů, kteří mají často také šedé úmysly. Díky těmto faktorům se nám od druhé série rozjíždí nehorázná jízda střetů batmanových záporáků a všelijakých mafii o kontrolu města, a to cele je velice dobře vyplňováno Brucovým realistickým vývojem. 1.Serie 80% 2-4.Serie 100% 5.Serie 90%