Once (2007)

Komorní romance napůl v českém hávu. Když člověk pomine, že jsou oba protagonisté neherci s minimem prostředků, tak ve finále se jím povedlo slušné dílko. Konec byl překvapivý, o to více působivý. Dosáhnout z ulice mety nejvyšší, smekám!

Panenská královna (2005) (TV film)

Neduhy nižšího rozpočtu plně nahradil excelentní výkon hlavní protagonistky. První Alžběta, u které jsem měl pocit skutečného ztvárnění.

Poupata (2011)

Zcela otevřeně nehledě na jiná uznání. Tendeční, trapně šedé, výstřední oničem. Děkuji a podruhé ne..

Predátor: Evoluce (2018)

V US mládeži nepřístupno do 30 let, takovou vyzrálou myšlenku nelze pobrat jen tak. Díky Arnolde, ať se ti do toho nese...

Predátoři (2010)

Pouze odlesk výborné jedničky..

Rozsudek smrti (2007)

Hned v úvodu mně bylo jasné, že půjde o klasické naondulované klišé, kde originalita byla to poslední co bylo záměrem produkce. Přešťastný otec s ideální rodinou, a na druhé straně banda hispánských pseudofašounů, kteří beztrestně řádí na ulicích jak se jim zlíbí. Děj i závěr byl předem daný, takže nezbývalo než se setrvačností se dodívat na vyřízení posledního padoucha. Příště si pustím Mad Maxe.

Řek Zorba (1964)

Dnes již těžká klasika, která má pořád co říct. Trgikomická podívaná, kdy úsměv střídal smutek. Scéna s kamenováním a následnou exekucí mě dost překvapila, bohužel i tohle ještě nedávno patřilo k běžnému koloritu života. Zejména se mi líbilo ztvárnění Bosse panem Batesem. Scéna, když si to "Boss" špacýruje přespolní s cigárem a narazí při své stydlivosti na objekt svých tužeb, nemá chybu. 75%

Smrt čeká všude (2008)

Není co dodat, po všech stránkách vydřený snímek.