Lepší už to nebude (1997)

Nemám moc ráda romantické komedie. Miluju Jacka Nicholsona. Miluju tento úžasný film :-)

Kongo (1995)

Pokud jde o adaptace,s Crichtonem je to stejné jako s Kingem. Kniha je většinou skvělá,napínavá jízda-a film jen takový trochu retardovaný chudáček. Tedy až na pár výjimek,ale Kongo k nim bohužel nepatří. Dala jsem tomu po letech druhou šanci,ale byla to ztráta času.

Sedm (1995)

Neskutečný nářez. Plná palba už navždy.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Těžkopádný německý humor,nesympatičtí herci,nablblé příběhy. Dvě hvězdy za všechny chudáky psí představitele Rexe,které v tom donutili hrát. Možná tak nějak trochu tušili,že jedině díky tomu psovi to bude alespoň částečně stravitelné...

Přátelé (1994) (seriál)

Nikdy mě to nechytlo,sorry

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film, který znám zpaměti. A když ho dávají v televizi a mám čas, pokaždé se dívám. A na konci pokaždé bulím jako želva. Bez nadsázky (Jacku, promiň) nejlepší filmové zpracování Kinga. Vzácný, nadčasový klenot.

Živý terč (1993)

Zvláštní,staré filmy s Van Dammem,Segalem,Stalonem a Arnoldem dokážu plně ocenit až teď,kdy je plno lidí zatracuje. No ano,není to žádné umění,herci se umí jedině tak sveřepě mračit a hlavní hrdina je prostě nadsamec ve všech ohledech, ALE-a to konkrétně u tohoto filmu-choreografie soubojů a kaskadérský výkon Van Damma (scéna na motorce) berou dech i po letech. Asi to chtělo odstup. Teď už i mé intelektuálské já dokáže ocenit poctivé řemeslo. A tak dávám čtyři hvězdy bez uzardění.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Agent Dale Cooper nemá chybu,i po letech mě seriál baví. Těch obskurních postav,napětí,tajemno,odkazy na různé konspirační teorie...pořád v něm lze najít něco nového. Lynch zkrátka umí.

Těžko ho zabít (1990)

V době,kdy jsem tento film poprvé viděla na ohrané véháesce,bych mu nekompromisně udělila odpad. Dnes je to za tři hvězdy. Seagal ještě štíhlý,duch devadesátek z filmu sálá každou vteřinu. Divné,co s člověkem udělá čas :-).