Smrt stopařek (1979)

Napínavá kriminálka na motivy skutečného případu,líbila se mi kdysi a líbí se mi i dnes. Perepeczko jako chladný vrah nepostrádá jakýsi děsiný sexepíl a dokonce i Buchvaldek je snesiltelný. Poctivé čtyři hvězdy.

Balada pro banditu (1978)

Viděno znovu po mnoha letech a pocit stále stejný. Ano, filmové zpracování má mnoho nedostatků, pěvecké výkony jsou z valné části amatérské, režijně to má much jak na mrtvole, ale stejně jsem zas okouzleně hleděla a poslouchala. Polívka herecky vysoko převyšuje ostatní.

Hrozba (1978)

Přistihuji se v poslední době,že u starých českých filmů sleduji více reálie než děj. Stejné to je i u tohoto filmu. Těžko lze očekávat,že se ve filmu z r.1978 neobjeví normalizační budovatelská nota. Toho se Sirový podle mě zhostil celkem slušně a je třeba se nad to při sledování povznést. Jinak průměrná,dobře obsazená,docela akční podívaná. Jako vzpomínka na zkurvenou dobu to funguje.

Mladý muž a bílá velryba (1978)

S Páralem je to podobně jako s Kingem. Většina jejich knih je výtečná,avšak filmové/televizní zpracování vesměs tragické. Tady se to podařilo skvěle,jediná Brejchová mi trochu vadila. Dělala co mohla,ale ona prostě není ani moc sexy,ani moc herečka. Vyskočil ve své nejvýraznější a možná nejlepší roli naprosto excelentní.

Holka na zabití (1975)

Nevím proč, ale vždycky, když na tento film narazím, tak se na něj ráda kouknu. Ne že by to bylo tak podařené dílko a Veškrnovou vážně nemusím,ale tady je úžasná v roli naivní trubky Anny a kromě ní je zde i celá plejáda výborných herců ze staré školy. Na Augustu a Prachaře je radost se dívat. Prostě cešlé dohromady je to neodolatelné. Přiznám se bez mučení, že když jsem to viděla poprvé v šerém dávnověku, vůbec jsem netušila až do konce, kdo je vrah. Scéna s Herzem a tatarákem nemá chybu.

Čínská čtvrť (1974)

Jedním slovem majstrštyk. Polanski je geniální,o tom žádná.