• Krátkometrážní

Life Cycles (2010)

Absolutny vrchol medzi bike movies. Co tato partia dokaze s kamerou je neuveritelne. Praca s perspektivou, hlbkou ostrosti, posun kamery pocas zaberu, a nasledujuce prechody do spomalovakov alebo normalneho tempa a v neposlednom rade hlavne s kompoziciou!!! Ta je uplne fatalna, profesionalny fotografy sa mozu ucit. Totalne poeticke a zaroven akcne a v kombinacii s vybornym soundtrackom je to cista pastva nie len pre bikerove bulvy. Masaker!

Ride the Divide (2010)

Paradny dokument o najtazsom zavode MTB - 2711 mil z Kanady do Mexika. Po filmarskej stranke brilantne natocene a genialne zrezirovane. Po par minutach ma to totalne vcuclo. Zavodnici su tak sympaticky a ludsky ze som im fandil jak hovado: Matthew - cerstvy otec, typek ktory mi pripadal ze by to dal v pohode o tyzden zas, a Mary ta ukazala co to je odhodlanie prekonat samu seba! Akoze cumim! Este raz parada.

Disaster Movie (2008) odpad!

Warning! - naturalisticky komentar! Cumet do hajzla plneho sraciek je oproti tomuto hovnami ovesanemu grcu ako cumet na dvanastoskarovyumeleckysuperhodnotny velkofilm, a zaverecne fucking splachnutie by bolo oproti zaverecnemu fucking songu ako koncert Guns N' Roses po dvadsiatich piatich rokoch. Pomoooooooc!!!

Jumper (2008)

Taka efektova skakacka zo stareho nintenda len v lepsej grafike. Kostru samoucelneho pribehu by som dal do jedneho vreca s Wanted alebo Hancockom, s tym rozdielom, ze tu sa nikto nic nesnazi vysvetlit, scenar je absoluuutne rychloonicomusmazeny a dej predci akcia, ktora je sem tam aj troska efektna, ale inak uplne o hovne.

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Ziadna kritika, na toto sa hodi jedine plnokrvny umelecky komentar: idem si dat lečo k tomu polku rumu a budem sa radsej hodinu a pol divat do toho kybla s kosou.

Oko bere (2008)

Relativne americky uspesna snimka, u mna pravy opak. Vsetko co sme tu uz zanrovo mali vo velmi nudnom, roooztahanom balicku predvidatelnejsom ako disneyovka. Velmi nesvieze a scenaristicky lacne, za zmienku stoji celkom fun soundtrack, Jim Sturgess a Kevin Spacey davaju standard.

Sedm životů (2008)

Genialny vyžmykany scenar vynikajuco natoceny. Prva polovica, obcas mozno troska pretahana ma lezerne naviedla na drahu 'cry story', a druha polovica to rozbalila s vyplakanymi kyblami. Willa Smitha mam celkom rad, ale az takto som ho doteraz nepoznal, spolu s Rosario Dawson nam vymetaju slzne kanaliky a aj ked je to mozno okate tak to funguje a nie je to ziadne samoucelne vyciciavanie. Je umenie natocit nieco taketo aby to neposobilo ako sentimentalny teroristicky utok, mnohy romanticky directory sa maju co priucit. Dojimave sceny su natocene krasne citlivo, detailna kamera spolu s vykonmi hercov... dovidenia.

Katakomby (2007)

Nizkorozpoctovy 'cavehorror' jak sa patri s bestialnym maniackym kozlom a cickou v kratkych satickach s rozmazanym makeupom, ktory sa snazi vytvarat atmosferu a ... atmosferu? Nie je tu o com pisat tak preskocme rychlo k zaveru. Celkom ma to prekvapilo (reakcia hl. hrdinky) a straaasne rozosmialo, na jednej strane je to pre divaka aj hrdinku skvela satisfakcia, na strane druhej je to primitivne snazive odlisit sa. Tuto snimku si zapamatam len vdaka tomuto zaverecnemu 'cvachtaku', inak je to uplny shit. PS: Predstavte si supermana, ktoremu by na konci filmu preplo a rozlaseroval by polovicu Metropolisu:)))

P.S. Miluji Tě (2007)

Celkom originalny namet na romantiku, Hilary Swank konecne v atraktivnej zenskej roli, Gerald Butler ma prekvapil a presvedcil, chytlave a vtipne, ale vadi mi zbytocna stopaz, a najdolezitejsie - neplakal som:))), takze len 3*

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck u mna vystrelil ako nikto. Nechapem ako toto mohol spravit debutujuci reziser (kde do prdele! doteraz bol, zachranovat zem na to mu kaslem) Nervydrasajuci pribeh spolu z Affleckovou atmosferickou 'autentickou' a citlivou, alebo skor citovou reziou vas uplne zozeru, teda aspon mna urcite. Vsetko skvele zapada strih, kamera, atmosfera, postavy. A jeho bracho podava neuveritelny vykon, uplne ho bastim, keby som zenska uz mam jeho plagat nad postelou. Zaverecne titulky som dopozeral bez zmurknutia a obhryzol som si pri nich vsetky nechty!