B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

• 5.7.2011  15:56
    Kostnice (1970)

Spojení naprosto mystického (kdo jste byli, víte) místa kostnice s proslovem prosté ženy ke školnímu výletu je překvapivě velmi silný. Snad jen možná až moc těkavá kamera ubírá na dojmu tomuto unikátnímu prostoru, pravému Chrámu smrti.

• 27.12.2012  19:47
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Technologické demo možností efektů v MS Word. Zapnutých na REPETE. A do toho neherci, neděj a neinteligence. Ne a ne a ne!

• 28.4.2008  10:03
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Směs převážně nenavazujících epizod jednotí pohodář Spike a ÚŽASNÁ hudba od Yoko Kanoa, přispívající k výborné atmosféře vesmírného putování lodi lovců odměn Cowboy Bebop.

• 17.12.2011  10:49

Co udělá kovboj, když mu začnou svítit hodinky? Tak tohle se tu taky nedozvíme...A ještě tak otázka do lénu: kdy se dočkáme filmu, kde Emzáci nebudou mít prstíky, spodní běhy i lebkovnu? Veškerá invence tohoto filmu bohužel končí u "nadpisu", který slibuje věc, která by za zcela jiné konstelace mohla fungovat. Nebo kdyby tam alespoň nebyla ta podivná oLívie.

• 5.9.2008  00:25

Neskutečně stupidní šílenost, kterou jsem navíc viděl bez zvuku ^_^ Ale je to velikááá legrace.

• 7.3.2011  14:14

Film, jehož kvalitám paradoxně nejvíce ubližují Oscarové nominace. Na ty, kromě Geoffreyho Rushe, objektivně vzato zdaleka nemá (alespoň ne letos) a například po stránce režie jde o velmi zdrženlivé, klasické pojetí, které je do té míry sterilní, jako prostředí královské rodiny. Kdyby se Králova řeč stala ve vší tichosti úspěšným klubovým filmem, neměl bych s filmem větší problém a klidně bych ty hvězdy dal čtyři. Ale pokud bych měl ocenit přínos filmu kinematografii, jakožto dílu opěvovanému, dívám se pouze na další vytoužený věšák na medaile s berličkou tělesného postižení. Což je jistě hezké, ale filmařsky neskutečně prvoplánové.

• 19.8.2008  07:57
    Království (TV seriál) (1994)

Těžce (chtělo by se říci trierovsky) depresivní série. Tón udává klasicky ruční kamera obohacená hnědým filtrem (ale výsledek není nechutná sépie) a hlavně skvělé herecké výkony; např. představa švédského neurochirurga je děsivá sama o sobě, ale Ernst-Hugo ji posouvá do úplně nové roviny divákovy nenávisti. Pan režisér (mimochodem hrající sympatického chlápka v titulcích se jménem Lars von Trier) samozřejmě k nevšednímu horroru/komedii přiřazuje svůj náhled na pokroky medicíny (a vědy jako takové) a jejich vztahu s duchovnem a tradicí.

• 27.8.2008  13:29
    Království - Série 2 (série) (1997)

Narozdíl od první řady výrazně posílila komediální složka, což ve výsledku spíše uškodilo, stále ale lepší než 95% nynějších mysteriózních počinů. Něco tak absurdního se jen tak nevidí...škoda, že série zůstala nedokončená.

• 9.5.2009  23:47

Až na finále se satanem a kvalitativní hudební občasník N.U.D.A.

• 3.6.2010  09:51

Vynikající film nejen pro děti, pánové Svěráci (nyní už tři) opět dokazují, že v české kinematografii mají zaslouženě vyhrazené místo pro "laskavé" filmy. Scénář tentokrát nedostala pod patronát hlava rodu, což je možná škoda - jistě by dokázal polívku ještě o trochu více dochutit (i když je zamozřejmě diskutabilní, jestli tato verze není již jím notně ovlivněná a pouze se změnilo oproti dřívějšku jméno v titulcích). Kuky je vtipný, chytrý, dynamický, výtvarně kouzelně provedený...škoda, že do tohoto formátu se tak nějak úplně nestrefili dabéři: u juniora je to celkem i pochopitelné, ale že Zdeněk Svěrák bude mít občas takové problémy s intonací projevu když nebude mít i fyzickou postavu, to jsem nečekal.

• 10.8.2009  14:47

Doufám, ře všechny potenciální nacisty tenhle film odradí již od první scény vyhlídkou, s jakejma příšerama by mohli randit. Pozitiva jako herecké výkony a podobně už jsou zde omleta několikrát dokola, řeknu tedy jediný problém, který s tímto filmem mám: konec naprosto zbytečně vede otázku rasismu ve filmu zpět do smyčky, tenkorát ovšem barevně invertní. Což jaksi posléze myšlenku filmu degraduje, ta stojí sama o sobě nezávisle na barvě pleti na plátně a dá se aplikovat univerzálně. Jde tedy o zbytečnou kontroverzi na závěr. Pokud to bylo myšleno pouze jako důsledek Dannyho činů, jedná se o konec velmi přemrštěný a špatně podaný. Ovšem toto neberu jako chybu, pouze odchylku od mého celkového uchopení problematiky, která byla až do posledních pěti minut podle mě zpracována bravurně.

• 2.8.2008  18:25

Strašná slátanina. Místy se tváří jako seriózní kung-fu film, s címž ovšem poněkud nekorespondují pošahaný zvířecí postavy, o kterých si zřejmě euroameričtí animátoři myslí že jsou nejen pro kreslený film nepostradatelné, ale také vtipné - inu, doba se od časů Vilíka Šejkspíra změnila a někteří lidé by si představovali od komedie něco i více důmyslněji vtipného, než že se v ní na scéně objeví pes (zde tedy, abych nehanil, inovativní panda). Jinak přiběh je typická americká forrestgumpovina: Jsi looser, a stejně budeš (Burger)king! Jedna hvězdička za animaci první minuty v tradičně asijském stylu.

• 23.6.2008  20:18
    Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)

Tak neuvěřitelně slátané, až je to kouzelné. Šaolinský mistr, jeho syn americký polda, klášter v americe, spousta spojených vzpomínek zjevujících se v takřka legendárním dvojstřihu, cestování časem...scénáristovi se nedá upřít nadšení vpravdě americké. Zcela neodolatelný je David Carradine jako chodící zásobárna čínské moudrosti a hlášek Boba Dylana představující se: "Jmenuji se Caine, rád vám pomohu."

• 22.12.2008  23:34
    Kurýr (2002)

Qi Shu je více než hot, Jason Statman více než hard, a když to dají dohromady...je z toho super akční jízda a né to, co si po předchzí větě vy prasáci myslíte ^_^

• 23.2.2009  21:26
    Kurýr 3 (2008)

Když nic jiného, Transporter 3 vám představí nejsvůdnější rusovlásku stříbrného plátna, která nejen že je záchvatně krásná, ale navíc pije vodku, mluví o jídle a má širokou, slovanskou duši. Jason Statham pořád zní drsně i vypadá drsně, stále má nejvymakanější černý sedan Audi ve Francii a dokáže uvázat kravatu na několik způsobů. A dámy: při boji používá rafinovaný striptýz ^_-

• 3.1.2009  23:33

Angelina hopkající, Angelina v lázni se koupající, Angelina nohy (před útoky) roztahující, Angelina v těsném oblečku se prsící, Angelina podezřívavě se tvářící, Angelina...no a o čem to vlastně bylo?

• 16.7.2014  00:11

Elysium ozvláštněné nápaditým lineárním průřezem panské a rabské společnosti, skrze který se poměrně nenápaditě prosekává revoluční dialektika, vedená pohříchu těžce necharismatickým Evansem. Osvěžující korejská hravost, která místy probleskne, neutáhne dnes již tuctový holywoodský "levičácký kus".

• 6.11.2011  21:39

Těžce klišoidní, v jádru infantilní dětská spatlanina, protkaná úžasnou estetikou bojujících letců.

• 11.11.2011  09:55

Velmi vtipné srovnání!

• 10.12.2009  23:27
    Letec (2004)

Excelentně nasnímaný opus, jehož emocionální naléhavost zůstala na zemi, zatímco Leonardo se vznášel v oblacích.

• 8.6.2014  22:45
    Lidice (2011)

Tvůrčí impotence tváří v tvář fatálnosti dějin. Ty zřejmě nelze interpretovat (a nebo alespoň rekonstruovat) jinak, než kýčovitou vztahovkou. Jediné emoce, které se v člověku během útrpného sledování objeví, souvisejí pouze s fyzickou insultací tvůrců - a to je poněkud málo. Neschopnost využít alespoň v náznaku potenciálu perspektivy "lidického vraha" a utopení všech potenciálně silných situací ve sladkobolném medu je tváří v tvář závažnosti zpracovávaného tématu nesmírně frustrující. O zhovadile instagramových barevných filtrech a alkoholicky vedené ruční kameře raději pomlčet.

• 16.8.2010  10:25
    Lov na Gluma (2009)

Jakožto dílo amatérské úžasné, mnohdy svým pojetím v podstatě vylepšující originál. Také ovšem postrádá alespoň nutné procento děje a Aragorn tak spíše napodobuje Frodovo filmové nesnesitelné civění. A jakkoliv podařeně dobrá byla bitva s bandou skřetů, tak noční souboj s Jezdcem byl technicky naprosto nezvládnutý a nevím, proč se do něj tvůrci pouštěli.

• 17.2.2009  01:32
    Love Story (1970)

Taky vám přišlo, že se Oliver jr. chová jako, mírně řečeno, imbecil?

• 31.12.2014  21:38
    Lucy (2014)

Až příliš bezelstně doslovná točená zmrzlina.

• 5.1.2019  11:16
    Lynč (TV seriál) (2018)

Je smutné, že aktuální společenská témata musí pro Českou televizi vznikat na workshopech a táhnout z valné většiny začínající herci. Lynč je totiž v české kontextu záslužný počin, kterému ve výsledku nechybí silné momenty. Jenom obsahuje takové množství scénáristicky nedotažených motivů, nesmyslných motivací a přehnaných šablon, že musíte chtě nechtě skřípat zuby nad nevyhnutelností špatného přijetí celé série od "nějakých čechoamerických lepšolidí".

• 4.11.2010  21:48
    Machete (2010)

Rodriguez se definitivně poslal do sraček, kam zřejmě bohužel asi vždycky patřil (a čest tedy výjimkám Desperado a Planet Terror). Není to o tom, že Trejo neumí hrát a ani se o to (doufám) nepokouší - to je poslední, co by tady mohlo vadit. Ale takle poslat do kytek celý luxusní ansámbl utrženejma koulema filmu, to se nedá odpustit. Varlervoucích momentů je tu jak kvašáků v burritu a potěší jen většinou vtipné parafráze (Malcolm X vs. Mexické národní povstání) a filmové odkazy (Desperado je jasnej, ale mám podezření i na Cool Hand Luka a dokonce Riget - i když jaká je šance, že to Robert někdy viděl?). Závěr je trapas a všechny ty krvavý skvrny co každá postava musí chca nechca nechat na zdi jsou všechny podezřele velký. Ale ty latino chicas byly dobré ;)

• 5.7.2014  09:29

O řád zábavnější gulášokočkopejskopastiš než jednička, což ovšem jaksi pořád není výhra, že. Místo unyle vážně béčkového béčka tu máme prostou (staro)mládeneckou fantazii - nic víc, nic míň. Cituje se o 106, ale marná sláva: pocitu, že se señor Roberto potenčně více méně vystřílel - či, chcete-li, vycákal - zhruba někde u Desperada, se prostě nezbavíte. Obzvláště, pokud potřebujete k rozvibrování první signální trošku preciznější rány humor/panzerfaustkladivem, než jakými se tu ohání Trejo a spol.

• 1.3.2011  15:22

Ani by mi nevadil obsah jak z příbalového letáku, ale výtvarně je to taková zplácanina, že je to skoro nesledovatelné.

• 18.8.2009  02:09

Stereotyp a klišé si zde podávají neustále ruce. Aby se vysmály samy sobě? Bohužel ne vždy je tomu tak a tudíž se pouze neoriginalita situace zdvojnásobí. Tatík-motivátor, syn-puberťák, dcera (ne)nadějná "modelka"... Snad jen znalec Prousta se vymyká dosud známým formulím a ani rozverný děda neurazí (což asi překvapilo některé lidi natolik, že mu dali radši Oscara). Celek, začínající jako variace na a(A)merickou krásu se postupně zvrhává v jakousi simpsonoidní oslavu rodinné pospolitosti. Nejlépe film vystihuje jeho samotný závěr: slibně rozběhlá taneční "baby-slut" scénka se změní v gumpovskou oslavu vyjímečnosti průměrnosti... ideu bych skousl, podání však už nikoliv. Slabé 3*

• 7.7.2010  19:31
    Maléna (2000)

S trochou nadsázky by se asi dalo říci, že jde o v jistém slova smyslu Dogville po Itasku, i když formálně i vyzněním je tato paralela značně zavádějící. Shoduje se však vyprávěcím motivem postupného utlačování ženy kvůli její atraktivitě pro okolí. Místo Trierova seversky-pesimistického mrazivého pohledu používá ovšem Tornatore kombinace italské groteskní expresivnosti, obrazů opěvující krásu Monicy Belluci (dechberoucí scena s válečným předchůdcem sprchového gelu - citronem) a místy překvapivým naturalismem (výbuch ženské nenávisti). Vzato kolem a kolem, celá myšlenková kostra filmu je pohříchu řídká, bez nápadu a člověk postupem času ztrácí zájem o jakékoliv další záběry, natož oblečené.