Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

Na kniznych predlohach som vyrastala a hoci, ako to uz byva, serial nema kapacitu obsiahnut vsetky myslienky z knihy, sledovanie vo mne prebudza stare nadsenie. Funguje to

Hladová srdce (2014)

Nemyslim, ze je to film o nebezpecenstve veganstva, ale o nebezpecenstve chorej mysle. Sam doktor vo filme sa jasne vyjadril, ze na tom, ze neje maso, nie je nic zle, pokial ma dieta vyvazenu stravu a dostatok proteinov. Nemyslim, ze je to film obhajujuci len a len lekarov a modernu medicinu. Skor poukazuje na to, ze veci netreba hrotit ani z jednej ani z druhej strany. Nie sme masozravci, vegetariani, vegani....sme vsetci ludia, a ludom moze obcas preskocit bez ohladu na to, aku stravu preferuju...

Climax (2018)

Na zaciatku malo ist varovanie, nevhodne pre citlive povahy. Nenavidim tento film a nikdy ho nikomu neodporucam vidiet. Akokolvek dobre bol film spracovany (co bol), to co v cloveku po nom ostane, rozhodne nikomu neprospieva.

Escobar (2017)

Film ako taký bol fajn. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že som ako divák bola tlačená do emócií, ktoré by som v súvislosti s touto osobou vôbec nechcela mať.

Máří Magdaléna (2018)

Zatiaľ druhý film (1. bol Pozemšťan- The man from Earth) na tému okolo Ježiša, ktorý som vôbec dokázala dopozerať. Odporúčam najmä ľuďom, ktorí nie sú ochotní veriť slepo všetkému, čo sa ľuďom predkladá odjakživa ako pravda.

Špína (2017)

Neviem ci to mam tomu filmu, vycitat alebo naopak to vyzdvihovat, kazdopadne po opusteni kina potrebujem tu utlmujucu injekciu zo psychiatrie. Mam naozaj bolestivu uzkost v hrudi. To co bolo ?!

Užívej si, co to jde (2009)

Woodyho zrejme milujem. A potrebovala by som vediet ci je matematicky mozne byt v dvoch snoch sucastne.