velkyvezir

velkyvezir

žím ís séd tů hés litl dyk

okres Brno
rozdávání slivovice

Twitter: velkyvezir

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 26.5.2020  20:37
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Jako děcko jsem to miloval. A hlavně Mirečka s gongem.

• 18.5.2020  15:18

Je mi líto, ale po těch plastikách těžko uvěřit, že by se o ni přetahovali.

• 10.5.2020  10:06

Příjemná pohodovka. Předvídatelné, ale v rámci svého žánru nadprůměr, žádné zbytečné kraviny.

• 8.5.2020  10:13

Tam není teokracie, ale byrokracie.

• 11.4.2020  15:18

Z Moorovek po zlaté zbraní asi nejlepší díl.

• 8.4.2020  08:40
    Yesterday (2019)

Film je na 3, ale dávám mu 5, protože 1. Všem nám připomíná, co Beatles pro svět udělali. 2. Závěrečná poznámka o Harry Potterovi připomíná, jak chudý svět bychom měli i bez všech dalších fenoménů jako Pán prstenů, Disney atd. Nezáviďme jim ty prachy, když si je zaslouží.

• 28.3.2020  21:39
    Teroristka (2019)

To byla ale kravina.

• 28.3.2020  16:12
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Čím dál více mne tam seriálu irituje, jak si Kurátko nechal kalet na hlavu, když setrvával v podnicích, kde jeho kolegové kryjí průseráře, namísto aby se postavili za Kuřátka.

• 28.3.2020  09:52
    Eliška a její rod (TV seriál) (1966)

To je Jirka, syn z prvního manželství.... Tak ten pohled do budoucnosti mne dostal.

• 16.2.2020  21:52
    Past (TV film) (2020)

Přišlo mi takové nějaké nedotažené. Kupříkladu postava Chrámostové, jeví se jako důležitá vedlejší role, ale v závěru se vytratí. Jinak Stivínová jako obvykle excelentní.

• 31.12.2019  14:31
    Zamilován (1984)

Zlatá 80. léta...

• 31.12.2019  08:54

Ten nápad!

• 30.12.2019  10:42

Proč hlavní hrdina i ve druhém díle se furt tak divně dívá - nakloněná hlava? To má jako představovat ostýchavost?

• 24.12.2019  06:22
    Joker (2019)

Film je nijak originálním příběhem o tom, kterak psychopat si uvědomil, že je psychopat, a nikoli kterak společnost normálního jedince přetvořila ve zločince. Filmařům budiž ke cti, že respektovali Ledgerovo pojetí Jokera a k němu i směřovali Joaquina Phoenixe.

• 19.12.2019  06:31

Kašlu na to, že se nemají psát spoilery. Lucas dotočením epizod I-III jasně sdělil, že Star Wars je o rodině Skywalkerů a především osudu Anakina. A ten se v epizodě IX objeví jen v závěru jako hlas, ač se nabízelo, aby spolu s ostatnimi rytíři Jedi coby duchové se objevili a postavili za Rey. Leč nestalo se. A nedivím se. Ve chvíli, kdy se řeklo, že Rey je Palpatinova vnučka, se to ve mně zlomilo a zbytek filmu jsem dokoukával, cože Disney udělal s legendou... Fakt se divím, jak se mohl povést Rogue One či Mandalorian. Abrams to prostě zprasil a zatímco Johnson zkusil nějaký obrat, tak Abrams se vrátil do starých kolejí vykrádat předchozí díly. Paradoxně z posledních tří dílů je nakonec Last Jedi tím nejlepším dílem, protože se snažil o nějaký zvrat, zároveň rozvoj myšlenky Síly. Co mne fakt dostalo, když po skončení filmu se tak z poloviny obecenstva ozval potlesk. WTF?

• 30.11.2019  14:15
    Irčan (2019)

Je mi líto, ale kouzlo se vytratilo. Téměř 4 hodiny nudy.

• 29.11.2019  20:15
    Vlastníci (2019)

Že by česká kinematografie měla ještě naději? Tohle je opravdu pecka, jako ve své době byly Formanovy prvotiny. Parádní zrcadlo české společnosti i mně, protože začnu na schůze zase chodit.

• 18.11.2019  19:17
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Hezky zabalené nic aneb kterak forma převládla nad obsahem. Nic víc.

• 9.11.2019  06:00

Legenda a Cannibal Corpse

• 18.9.2019  05:49
    To se ví (TV pořad) (2019)

Pokud se v pořadu nevysvětli, jak se ona falešná zpráva měla rozeznat jako falešná, tak pořad bez edukační složky je k ničemu.

• 17.8.2019  16:27

Pecka. Po parchantech mi přišlo, že Tarantino ztratil dech, ale tohle mne vrátilo do devadesátek, když jsme s kámošem ujížděli na Tarantinovi a Rodriguezovi a chechtali se nad proudy krve jak Horáček s Pažoutem. A Pitt a Caprio, to byla fakt lahůdka.... Pozor spoiler: Během filmu jsem tušil zvrat dějin, ale že to bude takové, že Polanski musí chtít zadostiučinění jak prase, to jsem vážně nečekal.

• 11.8.2019  12:02
    Možná přijde i kouzelník (TV pořad) (1982)

Za komunistů tehdejší televizní zábavě zcela vymykající se jev, který pokaždé rozčeřil hladinu fádních pořadů. Řada scének se stála kultovními, mě osobně vždy dostane klíště.

• 8.8.2019  18:10

Ta myšlenka biologického otce s tolika dětmi je zajímavá. Pátá za závěr.

• 7.8.2019  21:18

Nadčasový film, na který se dá dívat dokola.

• 1.8.2019  06:36

Francouzská kinematografie mne zcela míjí, zvláště když křik se vydává za humor.

• 28.7.2019  06:44

Po 18 minutách nudění jsem to vypnul a šel si raději číst životopis Tomáše Bati. Asi tak...

• 24.6.2019  18:58

Kde jsem tu pointu viděl? Už vím, Hook!

• 5.6.2019  05:28
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Výbuch černobylské elektrárny je bezesporu velká tragédie. O to větší tragédie je tento seriál, který sice nabídne řadu sugestivních scén zvláště v obrazech s umírajícími, ale jinak plave po povrchu. V seriálu se rozvíjí několik dějových linek, ale žádná není dotažena (např. horníci, lovci zvířat). Kolem Černobylu se událo tolik události, že 5 dílů nestačí. Je mi líto, ale nemohu sdílet nadšení ostatních a říkám: mnoho povyku pro nic.

• 21.5.2019  20:35
    Klec (TV film) (2019)

Ať je Bohdalka povahou jakákoliv, herečka je to výborná. Bohužel scénář a zvláště nelogický závěr skřípe... Jinak na cvrčka biolit, jinak si zasviníte stůl a ruku.

• 19.5.2019  16:15

Holt složenky se nahromadily... Mimochodem díval jsem se blbě, nebo fakt nebylo vysvětleno, jak zjistil, kam jeho manželku odvezli?

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36