Láska nebeská (2003)

Namlsaný tunajším hodnotením to poviem jedným slovom,sklamanie.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Smutný a sugestívny príbeh mladej nemeckej študentky,jej brata a iných,ktorí sa zapojili do odboja počas 2.sv. vojny.

Pan Holmes (2015)

Krásny film natočený s obrovským citom.

Život Davida Galea (2003)

Príbeh filmu o bytí,či nebytí trestu smrti v poondiatej Amerike ma absolútne minul,ale dve veci robia tento film výnimočným,a to herecký koncert Kevina Spaceyho,ktorý tu absolútne válí a hudba,ktorá dokonale dokresľuje atmosféru.

Payback: Straight Up (2006)

Tu niet čo riešiť,sympaťák Mel,idúci tvrdo a nekompromisne za svojím cieľom,to bola filmová lahôdka.A oproti pôvodnej Odplate ešte o triedu lepšia.

Tajemství slov (2005)

Mám rád takéto filmy,ktoré sa vám zarežú pod kožu a nezmazateľne zapíšu do duše,len škoda,že ich je tak málo...

Mokřina (2014)

Čakal som trochu viac od tohto filmu.Bola to celkom fajn detektívka,taký Temný prípad po španielsky,ale nie je dobre,keď mám na konci zmiešané pocity ako tu.

Pistolnice Jane (2016)

Nechápem vcelku nízke hodnotenia,pre mňa celkom príjemný nadpriemer.Jasné,že tu nemusela Natalie podávať herecký výkon ako napr. v Čiernej labuti,ale inak to bol vcelku dobre filmársky zvládnutý western.

Suburra (2015)

Skvelá taliansko-francúzska žánrovka.Škoda,že takých filmov nie je viac.

V temnotě (2011)

Po hodine som útrpne čakal,kedy sa to skončí.A to z jediného dôvodu,bolelo ma srdce z toho zúfalého boja o život hŕstky židov prežívajúcich v podzemnom labyrinte Ľvovskej stoky počas 2.svetovej vojny.Preto mi je na grc z dnešných extrémistických nacionalistov,ktorý majú vždy nejaký kladný argument pre konanie Hitlera a jemu všetkých podobných pohlavárov.Pretože nemajú ani potuchy,aké utrpenie a koľko zmarených životov prináša vojna.A je jedno,na ktorej strane.