Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Nemôžem mať nič proti tomu, že si Briti točia filmy (a kvalitne) o kráľovi Artušovi tak, aby sa páčili súčasným Britom. Filmový zážitok excelentný, a o to predsa ide.

Top Gun (1986)

Po rokoch som si to pozrel znova. A zistil som, že som to asi predtým nikdy nevidel... Nuž a dojmy: Hot Shots! sú lepšie, vzrušujúcejšie a uveriteľnejšie (a s lepšími hercami). Dlhý náborový videoklip do amerického letectva, ktorému nemôžu veriť ani americkí letci. Ale ako taký prijateľný a najmä úspešný... Hlavná vec však je, že konečne viem, o čom to bolo, a môžem si pozrieť dvojku!

Staříci (2019)

To nech si pozerá starý dedo Simpson namiesto Matlocka.

Uncharted (2018)

Parádička! Potential demonstrator - čakám, kto sa chytí.

Greyhound (2020)

Príbeh o tom, ako Tom Hanks rozstrieľal vlčiu svorku a keby mal čas a náboje, doplával by až do Berlína a vyhral vojnu :D Ale nie. Výborná sonda do práce kapitána, bez jedinej zbytočnej veci, tak akurát strohá, dlhá a hrdinská. Za mňa veľmi OK (aj preto, lebo v iných filmoch to tak podrobne neuvidíme).

Stíhači Red Tails (2012)

Je to síce náučná rozprávka pre základné školy, ale dalo sa to prežiť. Udržali to v mierach znesiteľných, čo platí najmä pre koniec. A lietadlá boli fajn, tak prižmurujem oči ;)

Jasné nebezpečí (1994)

Napriek tomu, že sú to rozprávky starej matere, je to výborne natočené a zahraté... a dobre sa na to pozerá ;)