Riddick: Kronika temna (2004)

Vyrazíš si na výlet k miestnej kaplnke, kvôli architektúre a prírode, a zrazu sa ocitneš v Chráme sv. Petra, kde pápež osobne číta Knihu Mormónovu. Všetci to považujú za neopakovateľné, ale ty celý čas si vravíš, že to nie je to, kvôli čomu si si vyšiel... Masters of the Universe, keby ich písali Tolkien s Jacksonom. Ale páčili sa mi postavy. A herci. Logika a fyzika, podobne ako v prvom dieli, sa už do filmu nezmestili - ale spokojnosť.

Černočerná tma (2000)

Výborne natočená totálne nezmyselná hovadina. Teším sa na pokračovania.

Jedovatý břečťan 2: Lily (1996)

Nuda neskutočná odnikiaľ nikam. Vrátane hudby, kamery aj Alyssy. Tá trošička nahoty to nijak nevytrhne. Vzrušenie a napätie nikde. Jediné, čo v tomto filme stálo za pozornosť, bol kórejský študent hudby - zúfalo nevyužitý. Jeden a pol hviezdičky zaokrúhlené nadol (chcel som nahor, ale len kvôli posledným asi 5 minútam musím nadol). A vôbec netuším, čo to má spoločné s Poison Ivy 1 a 3, pretože je to úplne iný žáner.

Jedovatý břečťan 3: Pokušení (1997)

Má to zápletku, dej, spád, napätie, tempo. A hlavne to má Jaime! Škoda záveru, inak by som šiel ešte vyššie.

Atrakce švédského zájezdu (1989)

Udrží pozornosť aj pobaví. Bola by to mrazivo strašidelná fantázia konca 80tiek, keby ju skutočnosť nasledujúceho desaťročia mnohokrát neprekonala.

Očistec (1988)

Ako príbeh bezmocnosti proti systému fajn, ale ten rádobyakčný záver to dosť pokazil.

Body Slam (1987)

Ťažko pohodový film, ktorému sa dá vyčítať iba to, že aj my, aj svet sme už z takých rozprávok dávno vyrástli... ;)

Vyhlídka na vraždu (1985)

O trošku menšia pi*ovina než bežná bondovka. Zaokrúhlené nahor kvôli Tanyi, ktorá by kdekoľvek stála za samostatnú hviezdičku, ale tento film si navyše celý odbehala v štekliach :D