Armageddon (1998) odpad!

So spolužiakom sme sa v kine celý čas neveriaco chechtali, až sa na nás obracali ľudia s "Pšššt!" Najviac asi pri scéne, kde ide o osud ľudstva a planéty a nejaký vôl sa pýta, či dostane zdravotné poistenie v prípade, že sa milostivo uvolí zachrániť svet.... Zhodou okolností sme na tom boli zadarmo, inak by som dodnes ľutoval, že som za to vyhodil prachy.

ARQ (2016)

Veľmi chutná lahôdka pre mozog aj nervy. Herci skvelí! Určite by som privítal dvojku a trojku, kde to už konečne vyhráme! :D

Ashby (2015)

Na jednej strane pohodový, ale netuctový film, na druhej strane každú chvíľu zvrat, takže pozornosť nemá kedy klesať. Veľmi dobrý výber hercov a reč obrazov. Viac takých!

Asher (2018)

Veľmi osviežujúci nemainstreamový (klubový?) film. Keby nie posledných 20 minút, ktoré boli totálne proti pravidlám aj proti dovtedajšiemu štýlu i príbehu, dal by som 5 s hviezdičkou. Takto musím nasilu zaokrúhľovať hore. Ron Perlman skvelý.

Atrakce švédského zájezdu (1989)

Udrží pozornosť aj pobaví. Bola by to mrazivo strašidelná fantázia konca 80tiek, keby ju skutočnosť nasledujúceho desaťročia mnohokrát neprekonala.

Ať ten kůň mlčí! (1992) (TV film)

Dalo sa to urobiť buď takto, alebo ako Divadlo Sklep. Tak takto - za dve.

Audience (1990) (divadelní záznam)

V 1990-om sa mohlo zdať, že je je to o niečom. Dnes to vyzerá smiešne, máme to tu totiž zas. Len s inými protagonistami (mocní - bezmocní). A v skutočnosti - o ničom.

Ave, Caesar! (2016)

Jeden deň Ivana Kapitalistoviča Producentova. Absolútne geniálny film, ktorého genialita obzvlášť vynikne, ak ste už predtým videli Trumba. Že sú Josh Brolin a Channing Tatum takí skvelí herci (a tanečníci) je ťažké uveriť pre každého, kto videl Wall Street 2 a Jupiter Ascending, ale o to potešitelnejšie. Dobový štýl fantastický, vidno, že to natočili naozaj znalci (a najmä milovníci) histórie filmu. Bavil som sa neskutočne. A že to má tak nízke hodnotenie - nuž, príznak doby, kde už väčšina nič nevie a nič nechápe.

Bába z ledu (2017)

Keby mal tento film okrem námetu aj myšlienku, cieľ, dramaturgiu a gule, bol by skvelý. Ale to by musel mať iných tvorcov.