Bourneovo ultimátum (2007)

najlepší akčný film v histórii!!! konečne Greengrass dokázal natočiť niečo čo Vám svojou akciou rozbúcha srdce a žalúdok zrazí niekde do oblasti členkov. perfektne natočené a zostrihané scény Vám nedajú vydýchnuť a budete na ne hľadieť s nemým úžasom. vrcholnou je podľa mňa už scéna na Londýnskej stanici ktorej nachýba vôbec nič a môže slúžiť ako učebnica pre kameramanov a strihačov akčných filmov. treba spomenúť aj režisérovo zlepšenie sa oproti predchádzajúcemu filmu v spôsobe natáčania akčných scén a ich obdivuhodnej prehľadnosti, čo trochu chýbalo u Bourneovho mýtu. pri tomto všetkom však nezabúda na vnútorný vývoj postavy a dokončuje Jasonovu genézu od nemilosrdného zabijaka až ku "človeku". stojí za to si vychutnať filmy s Jasonom Bournom za sebou na lepšie vzchunanie a vžitie sa do tejto zložitej postavy ktorú stvárňuje skvelý Damon...celá séria je na 5 hviezdičiek, identita je na 5, mýtus na 4 a ulitmátum na 6. napadá ma už len otázka aký by bol záverečný film keby točil Greengrass už od prvého filmu...7 hievzdičiek?

Hvězdný prach (2007)

veľmi príjemná plavba z amerických filmov k brehom anglickým. krásny britský akcent dodáva temuto rozprávkovému príbehu na uveriteľnosti a autenticite. občas by vačšie finančné možnosti neboli na škodu no ani zďaleka by to potom nevyznelo takto krásne, priam až peoticky, ako teraz. možno to mohlo byť kratšie, ale naozaj len o minimum, ale aj pri tejto dĺžke som na konci chcel ešte nejaký ten prídavok. celkovo je film aj veľmi vtipný a pri súčasnej zanedbateľnej tvorbe kvalitných komédií boduje aj na tomto poli. skvelé herecké výkony na čele s nezabudnuteľným De Nirom, v úlohe natoľko odlišnej od jeho Jakea LaMottu či Vita Corleoneho no napriek tomu skvele herecky zvládnutej(herectvo skôr v štýle Meet the Fockers kde som si ho rovnako ako teraz vychutnával) a mňa veľmi príjemne prekvapujúcou Claire Danes(možno som na to fetišista, ale jej prízvuk bol úchvatný). film ktorý by mal začať povinne bežať, samozrejme v pôvodnom znení :) aspoň obrok v našich televíziách a nahrádzať staré sviatočné rozprávkové klasiky

Horší už to nebude (2006)

skvostný film pri ktorom som sa zamiloval do Maggie...na začiatku filmu som nevedel čo mám čakať, lenže keď maa Forster dostatnočne ponapínal zrazu odhalil jeden z najodojímavejších príbehov ktorý bol v ostatných rokoch natočený...niečo na štýl Foresta predvádza Will Ferrel so svojou postavou ktorú si počas sledovania obľúbite práve preto aká možno jednoduchá, možno zložitá je vo svojej podste...stále rozmýšľam či mal Dustin pravdu čo vo filme tvrdil o knihe a jej závere a nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu aké by to bolo ak by scenárista zvolil iný záver a či tento stál za to...možno s iným koncom jeden z najlepších filmov pre mňa osobne v histórii takto "len" plné hodnotenie

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

konečne po sklamaní s IT sa ku mne dostal seriál z prostredia "mozgov" ktorý je skutočne vtipný a dá sa pri ňom veľmi dobre odreagovať. samozrejme že občas nejaký ten vedátorský vtip nenájde pointu vo vošich(našich) hlavách, ale môžete mi veriť, že vám to skutočne nebude vadiť. Scheldon je taký Barey na svojský spôsob a určite najkultovejšia postavička z tejto partie...nie je to síce HIMYM, ale tým ani byť nemôže, no je to práve po ňom najlepší súčasný sitcom a už len postavenie v tomto rebríčku hovorí za svoje

Úžasňákovi (2004)

pixarovka ktorá ma narozdiel od iných zo začiatku nudila, a po prvom sledovaní tohto filmu pri ktorom som vydržal asi len desať minút som si dal od neho pokoj na 3 roky, a vidím, že čakanie sa oplatilo...rozjazd mi pripadal rovnako slabší ale asi len tých 10 minút ako minule, a keď hlavné slovo dostala akčná jazda, ktorej sa v "hraných" filmoch vyrovnajú len Transformers tak som od tohto filmu nevedel odtrhnúť zrak. výborna, už je to až klišé, animácia plus výborný, už je to až klišé, príbeh dávajú dokopy ďalší film pixaru(rozumej animované majstrovské dielo) PS1:najobľúbenejšie postavy-Edna a Jay-Jay...PS2:v čase keď som tento film videl mi ostáva už len pár týždňov kým sa do našich kín dostane Wall-e, a traillery a prvé zámorské ohlasy hovoria o bombe tak snáď bola rodika len predkrmom, keby to tak bolo tak zaplesá moja filmová duša

Poslední jednorožec (1982)

veľmi pochmúrny, tajomný a pre mňa, ktorý som tento film videl ako malé dieťa, mrazivý animovaný film, ktorý narozdiel do iných nevyprchal zo mňa rýchlo, ale vďaka svojej jedinečnosti sa mi vryl do pamäte.je to film pripomínajúci skôr Miyazakiho diela než súčasnú západnú tvorbu animákov. a hlavne máloktorá pesnička(ak vôbec nejaká) z animovaných filmov ma dostala tak ako práve Last Unicorn...jednoznačne sa netreba pozerať na rok výroby, netreba sa toho báť...je to krásny film aj v súčasnosti

21 gramů (2003)

majstrovsky podaný príbeh, prostredníctvom nelineárneho zobrazenia je to jedno z najlepších podaní aké boli natočené, vďaka zvolenej forme je to ešte viac tajomnejšie a záhadnejšie ale nie neprehľadné a nelogické. už len to že vo filme hrá takáto plejáda hereckých es, ktoré podávajú úchvatné výkony, je zárukou neopakovateľného filmového zážitku.

Manhattan (1979)

je tažké povedať prečo sa mi tento film páčil, bola to moja prvá "Allanovka" a zanechala na mne veľmi príjemný dojem. to prostredie Manhattanu, tá výborná hudba, Woodyho osobné názory na "úpadok mravov", herecké výkony a samotný Allan a už len ten jeho výraz, ktroý môže pôsobiť buď odstrašujúco alebo naopak vítane sviežo popri iných typoch hercov, a nakoniec tie vybrúsené dialógy...už sa neviem dočkať na jeho dalšie diela a je pre mňa nepochopiteľné ako to že sám tento film považuje sa svoj najväčší nepodarok

Batman začíná (2005)

no mal som možnosť vidieť zvláštnu verziu o dĺžke asi 114 minút a už pri sledovaní sa mi zdalo akoby niečo chýbalo a teraz keď vidím minutáž 134 minút už mi je to jasné. neveril som že Nolan by bol schopný takej skratkovitosti ktorá by bola až nelogickou. no aj napriek tomu som absolútne spokojný...na začiatok snáď len povedať že to bol najlepší Batman aký bol doteraz natočený. Nolan skutočne poňal túto komiksovú predlohu diametrálne odlišne ako jeho predchodcovia. nie je to ta tajomnosť na Burtonov rozprávkový štýl ale nefalšované temno ktorým ma Nolan úplne dostal, psychologické prepracovanie na doteraz nepoznanej úrovni, celá tá genéza Bruca Wayna na jeho alter ego s využitím flashbackov je famózna, Batman s charizmou ktorú nemali doteraz všetci protagonisti tejto postavy dokopy. po technickej stránke najlepší Batman, výborné osadenie vo všetkých postavách skrátka facka do tváre všetkým ktorí si myslia že z komiksu sa nedá vytvoriť výborné dielo