Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Co říci ? Na film se jdu dnes dívat podruhé, neboť jsem byl velice nadšen. Efekty ... skvělé. Děj ... povedený. Humoru bylo tak akorát a vážnosti taky. Ego byl lepší než jsem myslel, že bude. Postavy dostali víc prostoru, neboť po jedničce jsou nám už dobře známé. Maličko mi vadilo, že Yondu opravdu kapku vyměknul, ale zas ne tak moc. Zkrátka tušil, že už je čas ukázat pravou tvář a přestat si hrát tolik na tvrďáka. Bylo to dokonce dojemné. Potitulkové scény ... ano je jich víc ... taky potěšily. Dokonce maličké camea stály za to. No a jedna tančící postavička v titulkách co tam neměla co dělat taky potěšila ( že by náznak jisté spojitosti s jistým filmem který by hezky přivedl strážce na zemi :) ? Náhoda ? Nemyslím si. ) Jo a dokonce mi tentokrát ani tak moc nevadil český dabing ... i přesto se víc přikláním anglickému origu na které se teď jdu kouknout :)

Takoví normální zabijáci (1994)

Ze začátku jsem v tom viděl jen film o dvou psychouších co rádi vraždí, ale jak film běžel dál a dál, stal se z toho celkem dost dobrý film natočený velmi originálně. Skrývalo to jistou myšlenku ač se to z počátku vůbec tak nezdálo. Přiznám se, že jsem nakonec těma dvěma fandil taky jako ty hordy lidí ve filmu. Dobré herecké obsazení a zajímavý příběh dvou vrahů. Jsem nadšen, že jsem na něco takového narazil. Zde se lidskost ukázala v plné kráse.

Život (2017)

K postavám není možno nijak přilnout a snad i proto mi bylo u prdele, že umíraly. Děj byl nudný a za celou dobu jsem nebyl napjatý co přijde dál. Nezachránila to ani brutalita organismu co posádka našla. Bohužel hoši, ale tady vám ona pocta vetřelci a podobným nevyšla. Za tohle bych se styděl. Vykrádačka různých filmů. Nic nového. Nic extra. Ale dokoukáno v přesvědčení, že se něco velkého stane. Nepřišlo nic. 2 hvězdičky jen za to, že mám rád filmy ve vesmíru, nebo s ním spojené.

Psí poslání (2017)

Tak to bylo těžce emotivní. Brečel jsem skoro furt. Nádherný film.

Rozpolcený (2016)

Zkrátka nevím co říct. Je to přesně to co mám rád. Celou dobu se to nějak tváří a vede to k něčemu, ale nakonec z toho vzejde něco co jsem nečekal. Jsem rád za trochu fantazie a zproštění se toho co je naše realita. Líbil se mi aspekt nemožného či nereálného vložen do něčeho co se zdá být celou dobu reálné. Jeden člověk co sám sebou manipuluje, sám sebe vede a nakonec to dělá celou dobu pro to aby sám sebe ( či něco v sobě ) uspokojil. Tleskám a říkám bravo. Konečně se zas našel film co nestaví jen na tom co je možné a co existuje.

Iron Fist (2017) (seriál)

Tak přece jen Netflix přišel s dalším příběhem který se kvalitou může rovnat Daredevilovi. Luke Cage byla nuda, Jessica taky moc nezabodovala ( i když Jessicu jsem alespoň dokoukal oproti Cageovi ) no a Daredevil ani nepotřebuje se svojí kvalitou komentář, neboť to je prostě super. A teď k Iron Fist-ovi ... Prostě něco co jsem musel sledovat dokud jsem nepadl únavou. Příběh dobrý, záporák dobrý, žádné hluché místa. Sice mohl Iron fist předvést víc ze svých schopností, ale chápu, že začíná. Jestli bude druhá řada, tak doufám, že se to nepokazí a bude se to držet v té kvalitě jakou si drží i Daredevil.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Ok. Nemohu popřít, že je škoda, že je to jen další kriminálka a není to třeba o tom, že by se pár dílů táhnul větší případ s nějakým promyšleným záporákem. Ale... Díky bohu, je to kriminálka kde se konečně netváří všicchni jak by se jim chtělo na velkou, ale případ je prioritou. Konečně něco s hmorem. Mám samozřejmě ... jakožto fanda filmové serie Smrtonosná zbraň ... jisté výhrady k výběru herců a taky k tomu jak se někdy postavy chovají, ale ... ano. Dá se to sledovat a někdy se fakt dost nasměju. Nemůžu popřít, že smrtonostná zbraň odehrávající se v současné době má něco do sebe. Určitě budu sledovat dál.

T2 Trainspotting (2017)

Předešlému dílu to vůbec nedělá ostudu. V kině jsem se bavil a nemohu filmu nic vytknout. Mělo to humor, mělo to vážnost a je to k zamyšlení. Příběh který mne nechal věřit jedné věci, ale nakonec se z toho vyklubala věc jiná. Dobře, dobře ... dějově si to krade pár zakladů z jedničky, ale zase pozor je to dost dobrý film. Nic ve stylu českých filmů co dělají pokračování po několika letech tak aby z toho byla totální sračka. Do fekálu.

Příchozí (2016)

Originální. Jediné co můžu dodat je, že ta ženská mohla myslet trochu jinak, vzhledem k její schopnostem. Kvalitní film. Takové spojení se jen tak nevidí. Až někdy zapomenu co přesně se na konci stalo a co za tím vším bylo. !Až zapomenu tu atmosféru. Určitě si to opět pustím. Jediná škoda je, že to je vlastně v konečném výsledku atmosféricky založeno právě na konečném odhalení zápletky. Na podruhé určitě nebude film stejný a s jistým věděním si snad můžu užít už jen okolí a originalitu. Tu kreativitu a prostředí. Já bych určitě neměl koule na to co ta ženská udělala když si člověk uvědomí co přesně se celou dobu odhaluje s jejího života. Neměl bych koule udělat na konci to co ona.