Večerníček (1965) (pořad)

Nelže, nekrade, dodržuje limity a to jak časové, tak morální. Nemá depky, nestěžuje si, nic po mě nechce. Dokáže mě rozesmát, potěšit, nenudí a neděsí, je prostě úžasnýýýýý :).

Tenkrát na Západě (1968)

Už tenkrát jsem o tomhle filmu chtěla něco krásného napsat. Ale to ještě CSFD vůbec neexistovalo, neexistovaly mobily a počítače byly tak obří, že by se mi nevešly ani do mé malé čarodějnické kuchyně. Takže teď,když už konečně můžu, tak zase nemusím....skvělý film, můj kultovní a snad stokrát viděný. Měla jsem období, že jsem si jej pouštěla od rána do noci, znova a znova. Miluju ho celý bez výhrady od první do poslední vteřiny a pět hvězd je fakt málo.

There Be Dragons (2011)

Takže po shlédnutí tohoto jsem mírně zkoprnělá, užaslá a místy zasněná. Zasněná proto, že mě samozřejmě jako ženu okouzluje Charlie Cox svým hnědojantarovým pohledem. Zasněná také proto, že si má starodávná duše libuje v příbězích, kde kněz, popřípadě nějaký jiný dobrý člověk, rozdá vše, co má, potřebným a chodí po světě bez ničeho, v děravých botách, skoro bos. Užaslá, jak moc je tento příběh silný, přesto, že se ve skutečnosti asi neodehrál právě přesně takhle. Výborný scénář. Výborný Wes Bentley! A zase krásná kamera, hezké barvy. Jo a supr muzika! No a zkoprnělá jsem kvůli Opus Dei, neb dumám o možnosti, že režisér a scénárista v jedné osobě možná chtěl ukázat člověčí, lidskou, pokornou a zranitelnou tvář zakladatele Opusu, této pro mnohé znepokojivé, kontroverzní, přesto (nebo právě proto?) Janem Pavlem II. ustanovené osobní prelatury katolické církve. To je složitá věta a těžká otázka, ale nechám jí tady….:), podumejte. Každopádně, je to příběh o lidské slabosti, síle, krutosti, tuposti, nenávisti, odpovědnosti a odpuštění. Dávám mu za pět. PS: to je stejně super, že tady je za pět nejlepšíííí.

Daredevil (2015) (seriál)

..."všichni se dívají na přiblblý seriály a kočičí videa, místo aby se zajímali o pořádné věci"...

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

....jednou jsem trénovala procházení zdí tak urputně, že jsem z toho měla modrou celou půlku tváře a stěna v pokojíčku byla celá odřená. Jak jsem byla tenkrát malá, vůbec jsem netušila, že jeden z nich je duch.

Kráva (1993)

Tohle mi způsobilo mnohá deja vu, mrazení a tak. Život na horách je, věřte nebo ne, mnohdy dost krušný i v této "moderní" době, která skýtá takové vymoženosti, jako je auto, rolba, lanovka, vlek, vrtulník, horská služba, lyže, skůtr, plynové topení, elektřinu, dřevo k otopu, co hrdlo ráčí a v údolí, co by právě skůtrem dohodil, Albert, nebo Billu, nebo jiný suprmárket......ale před sto a více lety...??? Pravdokrutý film o tom, jak tam v horách bylo tenkrát těžké živobytí, jak co si nenanosíš, nevykopeš a neoddřeš, to nemáš a jak si hora dokázala z lidí vzít úplně všechno, nakonec i život. Výborný Radek Holub, vlastně je to v tomhle filmu mé první setkání s ním a byla jsem nadšená.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Kouzelný, nádherný, něžný film. Dávám si ho do vintage krabičky, kde jsou Ostrovní zprávy, Tajný život včel, Notting Hill, Billy Elliot.....

Životní zkouška (2000)

Zajímavý a napínavý příběh. Crow a Ryan jsou oba výborní a úžasní. David Morse - role mu sedla jak ulitá, jsem zvyklá spíše na jeho "zlé" chlapy a moc se mi tu líbí tato jeho postava. Je to příběh o lidské hlouposti, krutosti, chtivosti, bezohlednosti, bolesti, lásce, těžkém rozhodování, nebezpečí a lidské pomoci.

Rohy (2013)

Líbily se mi ty rohy a jak pěkně narůstaly spolu s hříchem, zlobou a jinými neřestmi okolo. Moc pěkně natočené podobenství. Rozhodně jsem ale pro upřímnost. Spousta lidem by se ušetřilo dlouhodobé trápení, vedoucí k některým nepředloženostem, neřku- li průserům. No ale to by zase nikdo nemohl natočit takový prima biják. Jo a co se týká té odměny: do nebe se dostane každý. Tvrdí katolický Bůh. Ale musíš si to zasloužit. A tak, tvrdí zase Budha, si dáš pár koleček tady na zemi, dokud si nezlepšíš karmu natolik abys do toho nebe mohl. To je spravedlivý? Ne? Nikde ti ale neporadí, jak tu karmu zlepšit, musíš si to prostě nějak sám v sobě pořešit. Tak se na to mrkněte a pěkně to pořešte.