Bohemian Rhapsody (2018)

Na to, že film má přes 2h se člověk o kapele nic moc nedozví, celý její vývoj je tak trošku z vlaku, aby se tam vešly všechny písně, které všichni tak milujeme. Ale když budu chtít vidět a slyšet Wembley, pustím si originál - na co revival, byť povedený? Taky mě mrzí, že se tvůrci podřídili přístupnosti PG13 a vše je tak dost opatrné, škoda... Ale pořád je to pěkný film s dobrými hereckými výkony, který člověka zaujme a zahraje na city. I když Malek, ač Fredieho nastudoval poctivě, mu prostě není podobný - on byl mačobuzna, ne pakoskřítek :D

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Rozhodně lepší než většina hraných Spider-manů. Je to až na výjimky svižný, akční a zábavný.

Creed II (2018)

Posbírali ručníky z Rockyho 2-4 a vyždímali z nich tenhle předvídatelnej na city hrající kus, kde jeden syn trénující pod jiným synem CGI-boxuje se synem, kterého trénuje táta, který tomu prvnímu synovi zabil tátu...

Přání smrti (2018)

Ač se film snaží se tvářit jinak, je to nakonec zase klasický devadesátkový akčňák s Brucem, který se mstí. A tím nemyslím, že je to špatně, jen jsem cítil určitou rozpolcenost a nejistotu v tom, že se tvůrci pokoušeli o nový přístup a tím udělali první část filmu zbytečně dlouhou a v dalších fázích se vždy, když měli možnost, v půlce jakoby zalekli neprověřených postupů a sklouzli ke klasice. Film má pár povedených akčních scén, pár povedených vtipů, ale celkově jsem cítil ještě dost nevyužitého potenciálu. Celkově mě to nenadchlo, ani neurazilo, jsem rád, že jsem to viděl a znovu na to nemusím...

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nuda, záchvěv toho, že se něco bude dít, nuda a pak zklamání a celkový nepochopení, o čem to vlastně mělo být... Tolik zdlouhavých a ubrečených scén nebylo ani za celých 6 prvních filmů. Temná strana je k smíchu v obou případech Sithských zástupců a každých deset minut jsem měl pocit scény vykradené z jiného filmu. Za mě rozhodně nejlepší byl del Toro, který se objevil jen jako doplněk... A přitom bylo znát, že stačilo málo a mohl to být super film :(

Thor: Ragnarok (2017)

Tak tohle se vážně povedlo. Je to barevný, akční, vtipný, se super muzikou a dobrými herci, má to spád, je to svým způsobem originální a je to obrovská zábava. Jasně, někdo může namítat, že děj je moc jednoduchý a přímočarý, ale co – já se ani chvilku nenudil a o to přece u takovýho filmu jde 

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Pořád je to dobrý a pořád je to zábavný, ale postrádá to eleganci, šarm a originalitu jedničky. Na druhou stranu asi málokdo čekal, že by první film šlo ještě vylepšit nebo překonat. Možná se dalo aspoň půl hodiny osekat a udržet aspoň příjemný spád, který byl hlavně v poslední čtvrtině výborný. Kdyby to šlo, dám 4.5, protože mě to vážně bavilo, ale na plný počet to prostě nestačí.

Válka o planetu opic (2017)

Dvě a půl hodiny, během kterých se nic nestalo. Vždy, když to podle záběrů a hudby vypadalo, že se něco stane, tak to zase vyprchalo... Veškeré akce je asi 5 minut a opičí dialogy to vážně nespasí. Vtipný opičák byl zbytečně vynucená postava. Celkově o ničem.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Šel jsem do kina defakto bez očekávání, jen jsem doufal, že se tý ptákovině aspoň zasměju. A to se stalo - smál jsem se opravdu často a nahlas. Stačilo jen zapomenout na to, že někdo neumí hrát, děj a vůbec celý film a série je naprosto absurdní, vypnout většinu mozku a nechat se bavit. Musím přiznat, že celkem závidím tvůrcům takovou práci - máte obrovský rozpočet a můžete si evidentně dělat, co se vám zlíbí a lidi na to chodí - už po osmé!

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Z tohohle filmu jsem trošku rozpačitý - po shlédnutí prvního traileru jsem si říkal, že na to snad ani nepůjdu do kina, po prvních ohlasech jsem zadoufal, že by to mohlo být dobrý a tak jsem vyrazil. Koupě lístku určitě nelituju, ale Star wars už je v tomhle filmu opravdu jen značka, ze které se Disney stačí vyždímat co se dá (důkazem budiž merch, který je snad už úplně na všech možných i nemožných výrobcích). Ale zpět k filmu - často jsem četl, že je to "nejtemnější" z hvězdoválečných filmů a to je pravda, bohužel ale ne až tolik atmosférou, jako obrazem. Jedná se zřejmě o nový trend, že i v moderním multikině v super 4K rozlišení koukáte na film za bžilion a přitom máte problém rozeznávat kontury obličeje herců na plátně. A co se těch herců týká - hlavní dvojice mi bohužel zrovna dvakrát nevyhovovala. Věčně "drsný" nafouknutý obličej Felicity Jones mě vyloženě iritoval a Diego Luna sice hrát umí, ale charisma nikde. Radši bych dál víc prostoru Madsu Mikkelsenovi nebo Benu Mendelsohnovi. Zajímavý mi přišel nápad s "oživením" některých postav pomocí CGI, jen admirála Tarkina neměli nechat mluvit a ukázat ho jen na chvilku. Celkově jsem se nenudil, ale film hodnotím jako průměr.