Zakázané uvolnění (2014)

Ač nejsem žádná militantní lesbická feministka, tak mi přijde, že tenhle film ukazuje ženy jako úplně stupidní a naivní krávy. Promluvy do kamery jsem moc nepochopil. Herecký výkon Zuzany Stavné byl na ránu hokejkou. Celkově člověk celou dobu čeká, až se něco opravdu stane a najednou je konec a ono se nestane ani to, co by se v reálném světě nejspíš událo, naopak závěr vlastně bagatelizuje to, o čem celý film byl, takže si vlastně sám podráží nohy... Ztráta času.

Železná srdce (2014)

Rádoby realisticky pojatý válečný film o tankistech, který bohužel dostalo do ruky nějaký pako, co má rádo sci-fi a ze stopovek udělalo lasery a z panzerfaustů římský svíce. Jinak příběh neurazí, jen "posádka" je poskládaná trošku šablonovitě a LaBeouf celou dobu vypadá, že bude brečet, brečí nebo právě dobrečel... Určitě nelituju těch dvou a čtvrt hodiny, ale znova bych se na to nepodíval.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Poklidným tempem plynoucí komedie o stoletém Švédském Forrestu Gumpovi / Josefu Švejkovi. Svérázný jednoduchý člověk, možná právě díky své omezenosti, zažívá po celém světě absurdně náhodná setkání. Relax na nedělní večer jako dělaný.

Maléry pana Šikuly (1999)

Příjemná nenáročná a na nic si nehrající komedie. Asi každý, kdo denně vstává do práce se dokáže vžít do role hlavního hrdiny a následně fantazírovat o tom, jak by to vypadalo, kdyby zkusil stejný přístup :)

Interview (2014)

Blbost nad blbostí, která bohužel není ani moc vtipná. Po druhém zhlédnutí pod vlivem omamných látek jsem hodnocení zlepšil alespoň na dvě hvězdy... Bez alkoholu či drog nemá sledování cenu vůbec a i s ním si říkáte, jestli to není až moc stupidní a přízemní.

Pojedeme k moři (2014)

První půl hodiny jsem si říkal, že film natočený dítětem na zrcadlovku je zajímavý, neotřelý a originální nápad. Později už tolik ne a po hodině už mi lezl krkem. Celou dobu se vlastně nic neděje. Rádoby překvapivý zvrat byl vcelku uhádnutelný, neustálý komentář otravný.. Zkoušet se to musí, ale tohle se nepovedlo.

Interstellar (2014)

Nejlepší sci-fi a rozhodně jeden z nejlepších filmů tohoto století. Herecké výkony, příběh, střih, výprava, hudba - všechno skvostné. Divák nemá pocit, že by do filmu zasahoval počítač - působí reálně, uvěřitelně. Kdybych chtěl být hnidopich, tak možná nemusel mít tak roztahaný závěr.

Slídil (2014)

Gyllenhaalův výkon dělá z tohoto kousku film jednoho herce. Jeho upřený pohled, děsivý klid a striktně racionální mysl z něj dělají snadno uvěřitelného inteligentního a (všeho)schopného sociopata. Napětí postupem času nabírá na intenzitě a proto mi dost vadil uspěchaný závěr - jediný důvod, proč jsem nedal plný počet.

Whiplash (2014)

Přestože prostředí ani hudební styl - stejně jako celý film - nejsou mainstream, má snímek určitě na to, aby oslovil širší veřejnost. Herecké výkony Tellera (naučit se kvůli roli takhle bubnovat je obdivuhodné) a Simmonse jsou na vysoké úrovni. Možná nasvícení mohlo být o něco lepší.

Chappie (2015)

Vizuální zpracování je skvělé! Hudba je zajímavě pojata. Příběh je ale jakoby poskládaný z útržků spíše než aby plynul. Žádný herecký výkon, který by stál za zmínku. Celkově zklamání, přestože je to jedno z lepších sci-fi poslední doby, na čtyři hvězdy to není. Bohužel - potenciál tam je...