Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Poklidným tempem plynoucí komedie o stoletém Švédském Forrestu Gumpovi / Josefu Švejkovi. Svérázný jednoduchý člověk, možná právě díky své omezenosti, zažívá po celém světě absurdně náhodná setkání. Relax na nedělní večer jako dělaný.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kdo chce tenhle film vidět, MUSÍ na něj do kina, neuškodí 3D. Vizuálně jde o naprosto strhující zážitek. Někdo si dal opravdu záležet na tom, jak film bude vypadat! Bohužel už takovou pečlivost neprojevil v příběhu, který je ale stejně vedlejší, protože je pořád na co koukat a celé dvě hodiny jsou až na občasné výjimky vlastně nekonečnou brutálně akční honičkou. "V8, V8, V8..." Rozhodně se nejedná o snímek pro snoby a intelektuály a vaše krásnější polovičky pro něj možná neprojeví takové nadšení jako vy, ale to by vám nemělo bránit sebrat se s bandou kamarádů, nebo klidně sám a nechat se pohltit tou efektní podívanou. Šílený Max dostál svému titulu - tenhle kus je šílený až na půdu a je to tak dobře!

Thor: Ragnarok (2017)

Tak tohle se vážně povedlo. Je to barevný, akční, vtipný, se super muzikou a dobrými herci, má to spád, je to svým způsobem originální a je to obrovská zábava. Jasně, někdo může namítat, že děj je moc jednoduchý a přímočarý, ale co – já se ani chvilku nenudil a o to přece u takovýho filmu jde 

To Kapitola 2 (2019)

Jediný opravdu strašidelný je, jak je ten film zbytečně dlouhý. Párkrát jsem se zasmál, jinak se nudil, všechno bylo dost předvídatelný... Bát se u toho můžou tak děti do 15, který na to nesmí. Úplně chybělo budování atmosféry a nestvůry byly děsivý jen, než je člověk viděl v celý kráse - občas je prostě lepší nechat pracovat fantazii diváka :)

Toman (2018)

Na celým filmu jsou nejlepší závěrečné titulky. Příběh zajímavý, ale jeho vyprávění nudné, rozvláčné, plné postav, ve kterých se nevyznám a nevytvořím si k nim žádný vztah. Nekonečný proud slov dokáže přerušit jen neustálý zapalování nebo típání cigaret, dýmek a doutníků (fakt by mě zajímalo, kolikrát celkem).

Trojí hranice (2019)

Film je dobře natočený, ale až moc těžko se věří, jak perfektní zkušený plánovač a jeho sehraný tým najednou můžou dělat tolik školáckých chyb. Ale kdo ví, co udělá hromada peněz...

Underworld: Krvavé války (2016)

Nebýt toho, že jsem se při některých scénách vážně nasmál a ze film nemá dvě hodiny, dal bych odpad. Je to škoda, protože peníze evidentně měli, jen po sobě asi scenárista nečetl dialogy, střihač se nepodíval, co napáchal atp...

Válka o planetu opic (2017)

Dvě a půl hodiny, během kterých se nic nestalo. Vždy, když to podle záběrů a hudby vypadalo, že se něco stane, tak to zase vyprchalo... Veškeré akce je asi 5 minut a opičí dialogy to vážně nespasí. Vtipný opičák byl zbytečně vynucená postava. Celkově o ničem.

Whiplash (2014)

Přestože prostředí ani hudební styl - stejně jako celý film - nejsou mainstream, má snímek určitě na to, aby oslovil širší veřejnost. Herecké výkony Tellera (naučit se kvůli roli takhle bubnovat je obdivuhodné) a Simmonse jsou na vysoké úrovni. Možná nasvícení mohlo být o něco lepší.

Zakázané uvolnění (2014)

Ač nejsem žádná militantní lesbická feministka, tak mi přijde, že tenhle film ukazuje ženy jako úplně stupidní a naivní krávy. Promluvy do kamery jsem moc nepochopil. Herecký výkon Zuzany Stavné byl na ránu hokejkou. Celkově člověk celou dobu čeká, až se něco opravdu stane a najednou je konec a ono se nestane ani to, co by se v reálném světě nejspíš událo, naopak závěr vlastně bagatelizuje to, o čem celý film byl, takže si vlastně sám podráží nohy... Ztráta času.