• Krátkometrážní

Nejlepší (2017)

Bolo tam síce niekoľko nelogických situácií, ktoré nesedeli do doby, ale technicky to bolo natočené výborne; škoda, že film nedostal väčší ohlas aj u nás.

Théo a Hugo (2016)

Na to, aby sa divák dostal ku krásnemu filmu o nečakanom zamilovaní sa a vášni si treba vytrpieť úvodnú sekvenciu artového porna, ktoré je v konečnom dôsledku samoúčelné a príbeh by fungoval aj bez neho, ale zase je v krásnom kontraste so všetkým, čo sa deje po ňom. O hľadaní, nachádzaní, strácaní, odchádzaní a neodchádzaní.

BoJack Horseman - Později (2014) (epizoda)

po predchádzajúcej, ultra-depresívnej scéne to vyzeralo na spomalenie a komickú prestávku, ktorá sa však zaryla do tela nenápadne, ale o hlbšie. Tegan a Sara svojou veselou pesničkou v závere zo mňa vyrazili slzu či dve a spolu s nimi aj dych.

The Name Engraved in Your Heart (2020)

Vizuálne veľmi pekný film, ale chýbala tomu iskra. Nejednoznačné rozbitie narácie a skákanie medzi retrospektívou a príbehom nefungovalo, chronologické vyprávanie by podľa mňa fungovalo lepšie.

Rebeka (2020)

Ako remake Hitchcocka by som to nebrandoval, z neho tam skutočne nebolo nič. Skôr ako novú adaptáciu predlohy. A napriek tomu, že Hitcha ľúbim, jeho verzia nevystihla tú podstatu natoľko dobre ako tento film.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Príbeh za starú belu, ale po technickej stránke, ako aj stránke hereckej prekvapivo nie zlé.

Moderní architektura na Slovensku (2008) (TV film)

Pamätám si, ako som tento dokument videl, keď som mal dvanásť a doslova mi otvoril oči. Od vtedy si všímam stavby okolo seba a tiež sa súbor mojich vedomostí rozšíril, no ani po re-watchingu o trinásť rokov neskôr som naň nezanevrel, pretože je to krásne natočený dokumentárny prelet najkrajšími modernými stavbami.