Poslední šance na pomstu (2014)

Ďalší kritizovaný film s Cageom, ktorý ma celkom potešil. Asi mám slabosť pre jeho Béčkové akčáky, ktoré mu v posledných rokoch pribúdajú na zozname. Možno je to tým, že im dokáže dodať šmrnc, a vtedy zavriem oči aj nad slabším scenárom. Hudba taktiež nebola na zahodenie (by Frederik Wiedmann).

Poslední úkryt (2014)

Ukľudňujúca zeleň, niekoľko chatrčí a pár ľudí, bojujúcich o život. Jednoduchý príbeh, ktorý má výbornú atmosféru. Tempo je pomalé, ale len tak možte z postáv cítiť silné emócie. Funguje to skvele.

Spása (2014)

A ja bláhová som dúfala, že aj keď tu hrá Eva, može to za niečo stáť. Bohužiaľ, ani jej neprítomnosť by to nevytrhla z biedy. Umelé, lacné, bez atmosféry a vhodných hercov. Ok, možno by sa 2 fajnový fúzači našli, ale to je na dobrý western kurňa málo!

Škatuláci (2014)

Tak táto bielkovina mi nechutnala!!! Technicky vypiplaná honba na vykrádačov zberných surovín kvoli cilindru. Dejovo ovšem nezaujímavé a pre malé deti neuchopiteľné. Deti majú predsa radi farby, jednoduchosť, veselosť… Ale toto dielo je plné kovového haraburdia, „britskej“ špiny, ľudskej zlovestnosti, pochmúrnej atmosféry a tuctových postáv. *Občas som mala pocit, že sledujem Olivera Twista alebo Válku světů* A tá nepodarená snaha o humornosť ☻ Davová psychóza vyvolaná vyžratým transvestitom, ktorý vyzeral ako z Moulin Rouge alebo alergické reakcie z koštovania Karičky.. ►Ponaučenie? Nepúšťajte vajce na vandrovku, lebo vám vylisujú všetky škatule…

Švec (2014)

Originálny námet, celkom pekne spracovaný, aj keď trochu povrchne. To mi ale nijak nevadilo. Pobavila som sa a to je hlavné. Škoda len toho záveru.

Tokarev (2014)

Parta obstarožných týpkov vs. Ruská mafia (1:2). Rudí mafiáni ma bavia, hlavne keď odhalia svoje pokérované telá. Majú silu, chlad v žilách a drsný prízvuk. Nick je síce moja srdcovka, ale na staré kolená už trochu pokulháva. Nielenže sa už nezmestí do svojich starých džínsov, ale stratil aj svoje povestné „losing his shit“. A naviac si nabrnkol nejakú cundru, ktorá mu to kazí viac ako tupé, čo má na hlave. Ale budiš. Navliekol sa aspoň do koženej bundy a rozpútal solídne jatka. Dalo sa z toho ale vybúchať omnoho viac!

Whiplash (2014)

Strhujúca audiovizuálna predohra, ktorá vyvrcholí do dokonalého HUDOBNÉHO ORGAZMU!

Zabij mě třikrát (2014)

Čím to je, že dnešný homo sapiens sapiens radšej povie učiteľovi fakjú ako Simonovi kill me.. Možno je to zovňajškom. Jasné, Simon nieje žiaden tuniský gigolo, a ani s kvérmi mu to moc nejde, ale má ten správny britský šmrnc a krutoprísny imidž. S protinožcami sa nepára a ak sa mu nejakí v triádri zjavia, tak to do nich bez mihnutia oka našije. Jak surové... Ale očividne ho to baví a mňa to baví tiež. Výborný dojem dotvára aj komicko-dramatická hudba, ktorá tejto tragickej honičke nesmierne svedčí.

Zimní příběh (2014)

Zázrak bol, že som to vobec dopozerala.. Horšiu fantasmagorickú rozprávku o hviezdach a zázrakoch som ešte nevidela (teda ak nejaká vobec je). Nejaký príbeh, alebo posolstvo by sa v tom dalo nájsť, ale prečo takto nezmyselne? A čo ten mechanik na Pegasovi? Prišlo mi to celé umelé, nedomyslené, bez iskry.. Jediné pozitívum je vizuálne spracovanie.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Skvelá rozprávka, ktorá ma na krídlach uniesla do magickej krajiny. Šmrncovnému príbehu nič nechýbalo – mal pravú lásku ♥, krutú zlobu, pȏvabnú krásu, čiernu mágiu aj ohavné rozprávkové bytosti. Naviac to bolo krásne vizuálne spracované a plné nečakaných zvratov. Rohatá Angelina bola vynikajúca, a aj keď niesom jej fanynkou, bavila ma zo všetkých postáv najviac. Jediné, čo mi trošku prekážalo, bolo obsadenie Růženky a kráľa.