Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Najlepší film vtedajšej doby! Mnoho skvelých hercov a Jan Werich podal majstrovský výkon. Je to nadčasové dielo plné inteligentného humoru a výbornej atmosféry. Elementálové jsou mu nakloněni :)

Znovu 17 (2009)

Filmy zo školského prostredia nepatria medzi moje obľúbené, ale keďže tam hrá Matthew, tak som si ho pozrela. Zac ma moc neoslnil (ani vizážovo, ani herecky), ale ako príjemná oddychovka pri nedeľnom čaji može byť..

Temné stíny (2012)

Vskutku temná tuniaková párty – 1 čarodějka, 1 upír, 1 vlkodlak, 1 duch a 1 Alice Cooperová.. Výborné kostýmy a hudba 70-tych rokov ♫ vytvárali rozporuplné súznenie.. Johnny bol vskutku na zahryznutie, aj keď páchol po krvi a Helene zaiste zrelá na psychiatriu.. *strhávam za čarodějku, ktorá zviedla úbohého upíra a naviac pritom hrala oblúbená ♪ My first, my last, my everything ♪

Škatuláci (2014)

Tak táto bielkovina mi nechutnala!!! Technicky vypiplaná honba na vykrádačov zberných surovín kvoli cilindru. Dejovo ovšem nezaujímavé a pre malé deti neuchopiteľné. Deti majú predsa radi farby, jednoduchosť, veselosť… Ale toto dielo je plné kovového haraburdia, „britskej“ špiny, ľudskej zlovestnosti, pochmúrnej atmosféry a tuctových postáv. *Občas som mala pocit, že sledujem Olivera Twista alebo Válku světů* A tá nepodarená snaha o humornosť ☻ Davová psychóza vyvolaná vyžratým transvestitom, ktorý vyzeral ako z Moulin Rouge alebo alergické reakcie z koštovania Karičky.. ►Ponaučenie? Nepúšťajte vajce na vandrovku, lebo vám vylisujú všetky škatule…

Panelák (2008) (seriál)

Občas telenovela a občas nuda, ale aj tak je to jeden z tých lepších slovenských seriálov (hlavne v posledných rokoch sledujem zlepšenie, postavy sú viac vycibrené). Viacero sympatických a známych hercov, charakterovo roznorodé postavy, zaujímavé zápletky, trochu humoru, trochu smútku, príjemná hudba v pozadí a častejšie striedanie osadenstva (čo ma dosť teší, lebo na niektorých sa dlhodobo nedá pozerať). Príjemným spestrením sú dvaja roboši, ktorý len labzujú po panderláku a nič nerobia ☺ Herecké výkony sú vcelku prirodzené až na pár výnimiek (ako napr. tupelo Samuel Spišák, ktorý je nemožný a keď ho zbadám, tak mám 100 chutí prepnúť kanál).

Láska na vlásku (2014)

Toto má byť rozprávka 21. storočia??? Nikdy som si nemyslela, že budem mať z nejakého filmu (natož rozprávky) žalúdočné nevoľnosti… STALO SA! Obsadiť do hlavnej úlohy totálne neschopné, nesympatické poleno? A skopírovať ho??? Mala som čo robiť, aby som to predýchala… A to nebolo zďaleka to najhoršie.. Celý film som trpela – hrozné herecké divadielko, prázdne dialógy, trápne scénky, bez emócií, nápadu, vkusu, humoru…FRAŠKA! Bolo to tak neskutočne strojené… Počítala som minuty do konca. CELÉ ZLE!!! Jediný svetlý moment nastal, keď som videla Milana Bahúla ♥ a to nádherné dieťatko v jeho náručí.

Čarovný les (2014)

SPOJLER. Spíš ► A.B.S.U.R.D.N.Ý .. L.E.S, aneb, Jak pekaři oloupili pohádkové bytosti cestou do lesa ◄ přeji si… přeji si… přeji si… tak FAJN! Něco si přej.. ale nebude to zadarmo! Přeji si.. aby nám karkulka nekradla zboží.. aby nám nezdechla kráva.. aby nás nefackala máma.. aby na řece nezpíval Modern Talking.. aby nesvítil modrý měsíc.. aby… „Hele!… KRÁVA! Chyť ji!“ „Ne, radši si zazpívejme…“ ♫♪♫ Tak jsme si zazpívali a teď nacpeme „dobrůtky“ do kravičky, aby čarodějce narostli prsa a pekařce bříško.. Najednou se zbořil les. Kdo je na vině? Mrtvá kráva? Pošahané vlasy? Vyhozené fazole? Krásná popelka? Císařův pekař? Zlatá harfa? Malý sirotek? Ošklivá obryně? … Čarodějka skončí v černé díře, protože zas jí někdo uloupil fazolky! ►Tak děti, kdo touží po smíšené rodince – šup do lesa. Ale nezapomeňte, nebude to zadara! (Chamtivost bude potrestána) ◄ ** za kouzelnou Meryl a odvážnou Emily

Jedna za všechny (2014)

Tak tohto som sa vždy bála! Že mi zazvoní pri dverách zdrvená manželka týpka, s ktorým sa občas vyspím.. Ale pokial si mám vybrať medzi šialenou podvedenou manželkou, kozatou vypatlanou modelkou a šikovnou podvedenou milenkou, vyberám si tretiu možnosť. .. Uletené baby si volili dosť detinské sposoby pomsty, ale fandila som im ► nech si to ten hajzlík vyžere!!! Brat šialenej manželky je aj tak omnoho chrumkavejší ♀

Mary a Max (2009)

Táto tragikomická životopisná dráma vás prevalcuje svojím precízne dokonalým spracovaním. Je v nej všetko: znamínko jako hovínko, vycpané ptáky, čokoláda v rohlíku, mouchy v láhvi, slzy v láhvi, nehty v láhvi, chlupy v polévce, jednooký kocour, skapatý Jindřich, uvařený Jindřich, spláchnutý Jindřich, špunty v nose, nečekané zvuky, silné pachy, tuková víla… Moje pocity z tohoto filmu: zmatek, panika, bolest, poplematenost, zrada, neklid, strach, dýchavičnost. ►Plusy: 44 ročný obézny retardovaný Aspik, hudba, rozprávač, Earl grey, Sherry, sladené kondenzované mlieko. ►Mínusy: dozvedela som sa, ako prichádzajú na svet deti. *PS: Nikdy nenazývajte svojho najlepšieho priateľa chorým. *PPS: Milujem listovú korešpondenciu, tak ak sa nájde nejaký vzdialený člověk s poškodeným mozgom, nech mi obratom napíše. Get gesundheit!

Přes noc třicítkou (2004)

Ani neviem prečo som tak zamilovala do tejto romantickej komédie. Možno preto, že každé dievča sníva o prestížnej práci, veľkom šatníku, krásnej postave, životnej láske... a toto všetko tu je! V reálnom živote to tak ale vačšinou nieje a tak ženy po 30-tke snívajú o tom mať zase 13 a žiť bezstarostný život. Symaptický pár Jennifer a Mark a skvelá hudba 80-tych rokov!