Láska a odpuštění (2014)

Už dávno som nemala po dopozeraní filmu taký príjemný pocit na duši. Cusack bol výborný, vyžarovala z neho čistota a úprimnosť. Paul bol zase správne halucinogénny. Koniec sa mi zdal trošku odfláknutý, ale aj napriek tomu to boli krásné 2 hodiny v spoločnosti skvelých hercov a jedinečnej hudby.

Láska na vlásku (2014)

Toto má byť rozprávka 21. storočia??? Nikdy som si nemyslela, že budem mať z nejakého filmu (natož rozprávky) žalúdočné nevoľnosti… STALO SA! Obsadiť do hlavnej úlohy totálne neschopné, nesympatické poleno? A skopírovať ho??? Mala som čo robiť, aby som to predýchala… A to nebolo zďaleka to najhoršie.. Celý film som trpela – hrozné herecké divadielko, prázdne dialógy, trápne scénky, bez emócií, nápadu, vkusu, humoru…FRAŠKA! Bolo to tak neskutočne strojené… Počítala som minuty do konca. CELÉ ZLE!!! Jediný svetlý moment nastal, keď som videla Milana Bahúla ♥ a to nádherné dieťatko v jeho náručí.

Malá smrt (2014)

Tento film uspokojil všetky moje sexuálne fantázie.

Marvellous (2014) (TV film)

Kto by dobrosrdečnému klaunovi povedal Nie? Vo filme asi nikto. Možno preto, že bol taký nebojácny a úprimný mu každý prikývol a vyhovel každej jeho neobyvklej požiadavke. Práve vďaka tomu sa dostal kam chcel. Aké pozitívne a ľudské. Bohužiaľ v bežnom živote to tak vačšinou nefunguje a každý vás pošle tak akurát do .... kade ľahšie. A práve to tu nebolo ukázané, aj keď si myslím, že jeho život nebol stále ružový. On si to asi neuvedomoval, resp. si problémy nepripúšťal a veril, že všetko sa dá veľmi ľahko vyriešiť. A vačšinou sa mu to aj podarilo. Aký to šťastný človek! Mne ovšem pripadal smutný a vnútorne opustený, aj napriek tomu, že mal veľa kamarátov. Aspoň tak som to vycítila z Tobyho prejavu. Myslím, že Neil bol v skutočnosti šťastný a jeho život bol omnoho zaujímavejší, než ako nám ho prezentovali. A takisto mi vadilo, že sa k nemu všetci chovajú ako k malému retardovanému chlapcovi. Tým pádom to celé vo mne vyvolalo len súcit a smútok.

Med v hlavě (2014)

Veľmi dojímavý príbeh na čele so sympatickým deduškom a krásnou krajinou v pozadí. Chcelo by to ale ubrať na trápnosti niektorých "vtipných" momentov a eliminovať sexuálne narážky, pretože ich tam bolo naozaj požehnane. Potom by to už posobilo dostojnejšie a privrela by som aj oči nad niekoľkými nereálnosťami.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Liam Liam, ty sa nezdáš.. Pomaly jednou nohou v hrobe, ale stále si dokáže dupnúť. A tie jeho telefonáty nemajú chybu. Kiež by mi tak raz zavolal.. Opitý a zarastený, či s kvérom u hlavy a krvou na rukách.. toto chcem a chcem to viac! Kriminálka s ním vždy stojí zato!

Mroží muž (2014)

Príbeh sa zozačiatku sľubne rozvíjal. Dostalo sa mi trochu humoru, trochu tajomna a celé to vygradovalo majstrovskou premenou na mroža. S nástupom Deppa však došlo k obratu a ja som mala pocit, že sledujem 2 rozdielne filmy. Na jednej strane hrádky choromysleného milovníka mrožov a na strane druhej parodickú detektívku pod vedením bizarného pošuka. Pekne rozbehnutý horor sa tak menil na frašku, ovšem najviac ma zamrzel záver, ktorému som ale vôbec neporozumela.

Noe (2014)

Zaujímavo uchopený biblický príbeh (aj keď sa vo veľa ohladoch líši od písaného biblického príbehu). Nevadili mi ani kamenní anjeli, ani starec hľadajúci borůvky, ani tehotenské testy.. Bola som nadšená, že opať vidím pohromade skvelú dvojicu (Jennifer a Russell). Podobne, ako pri snímku Čistá duša, hrá Jennifer ženu, ktorá stojí pri svojom mužovi, je mu oporou a smeruje jeho myšlienky správnym smerom. Russell posobil drsne a odhodlane. Prvá polovica filmu ma bavila svojou dynamikou, druhá časť bola plná emócií, ovšem čakala som silnejší záver.

Píseň (2014)

„Viděl jsem vše, co se děje pod sluncem, a hle, všechno je marnost a honba za větrem.“ Posolstvo z Biblie, prevedené do príbehu dnešného života. Príbeh o márnosti a nástrahách života, o schopnosti čeliť pokušeniam a správne sa rozhodnúť. Je to príbeh muža, ktorý okúsil radovánky a blahobyt, a ktorý dospel k múdrosti. Film je pretkaný krásnymi citátmi z knihy Kazatele a pesničkami lahodiacimi sluchu. Ako veriaceho človeka ma tento film nadchol a prinútil zamyslieť sa nad zmyslom života. „Měj bázeň před Bohem a plň jeho přikázání – vždyť to je pro člověka vším. Bůh bude soudit vše, co se děje, i to skryté, ať už to bylo dobré anebo zlé.“

Píseň moře (2014)

Byť dieťa a vidieť túto rozprávku, tak vytrhám všetky sovičky z vankúšikov, ukradnem mamke zo skrine kožuch z tuleních mláďat, vyleziem na povalu, zašpuntujem sa do demižónu, hrknem do seba celú fľaštičku Citalopramu a počkám, či z tej depky neskameniem.