The Cake Eaters (2007)

Nuda, nuda a zase nuda. Asi největší vzrůšo bylo, když si Kristen Stewart nechala ostříhat vlasy nakrátko. Pořád jsem čekala, kdy se začne něco dít, až to nakonec skončilo - a to je všechno? Kristen opět mohla nahodit svůj tupý výraz a k tomu se ještě celý film podivně kolébat - což z ní ale v mých očích dobrou herečku opravdu nedělá. Za mě ztráta času zhlédnout tento snímek až do konce.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Je to tak vtipné, chytré a zábavné, že nejde nedát 5 hvězd...

Transformers: Zánik (2014)

"Tati, ty jsi můj hrdina celý život..." - větší sračku to děvče snad už ani říct nemůže. A když Mark Wahlberg mluví do nebe ke své mrtvé ženě, jak by byla na svou dceru hrdá...patos nad patos. Pak už si nejde neříct zlatej Shia a zlatá Megan. Novým obsazením filmu a rádoby dojemnými dialogy hlavních hrdinů se z filmu stává pouhopouhá slátanina. Ale musí se nechat, že akce je ve snímku dost od začátku do konce, občas je něco i trochu vtipné, ikdyž vtipu teenagerovského Shii se to už bohužel ani z dálky nepřibližuje a o té pěkné bárbínce co tak miluje svýho taťky snad radši ani nemluvit. A ten její svalnatý přítel - no tak toho si tvůrci taky mohli odpustit. Poslední Transformeři už asi budou žít jen ze slávy předchozích dílů...ale za akci 3 hvězdy...

Smrt superhrdiny (2011)

V tomto případě asi potenciál nebyl úplně využit. Nebylo to špatný, ale dalo se to udělat líp. Komiksové vsuvky byly fajn, docela film ozvláštnily. Jinak asi klasika - někdo, kdo by měl mít správně celý život před sebou, ho nemá a nemůže se s tím smířit, proto dělá blbosti a viní celej svět za to, co se mu stalo. Rodiče jsou s nervama v háji, brácha taky a tak mu pomůže láska v podobě spolužačky, která sice byla problémová holka, ale teď je docela fajn. A tak se kluk zamiluje a pak bum...a konec. Na druhou stranu ale musím říct, že Donaldův poslední výdech na konci filmu mě teda fakt dostal a přeběhl mi mráz po zádech...nechtěla bych být v kůži rodičů, kteří tomu společně s jeho bráchou přihlíželi. Thomas Brodie-Sangster se role zhostil se ctí, ale i tak jenom za 3 hvězdy.

50/50 (2011)

Tak kdo tu má nádor tentokrát? Ano – Joseph Gordon-Levitt...Ale já asi tentokrát nebudu úplně objektivní, protože na Josepha si docela dost potrpím už od dob Takových normálních mimozemšťanů, takže pro mě nebylo těžké odsoudit tu jeho přítelkyni, ze které se vyklube zrádkyně nejzrádnější. A taky nebylo těžké mu držet všech 20 prstů, co mám, aby to s ním dopadlo dobře. Film je vtipný, má grády a když se Joseph ve druhé polovině filmu v autě oddá nervovému zhroucení, nezbývá, než uznat, že hrát teda ten kluk fakt umí. A ani ten happy end na konci filmu neubírá na síle. Proč by taky nebyl happy end, když je to „based on a true story" nebo jak se to říká, kde se ten kluk dostal do té lepší padesátky.

Poslední týden (2008)

Asi brzo umřu, ne – vlastně určitě brzo umřu, tak co do té doby ještě potřebuji zažít? Asi tak by se dalo charakterizovat motto filmu. Nasednu na motorku a pojedu někam hodně daleko a zažiju hodně věcí. Celé je to takové prvoplánové, předvídatelné, ale koukat se na to dá. Joshua Jackson od dob Dawsonova světa povyrostl a řekla bych, že mu role docela sedla. Film dokáže i lehce dojmout, což ale na druhou stranu u takového tématu, které film řeší, není až zas tak velká dřina. Ale pořád se nějak nemůžu zbavit dojmu, že tohle tu už bylo 100x a film je jenom další variací na rakovinové téma, neurazí ale ani nijak extra nepobaví.

Teď a tady (2012)

Knižní předloha mě docela dost dostala a tak jsem jásala, když jsem narazila na film. V tomto případě ale přece jenom knížka měla nad filmem navrch. Ale i tak Dakota Fanning hrála s přehledem od začátku až do konce, jenom ten kluk v podání Jeremyho Irvina mně k ní moc neseděl, přišel mi až moc velký fešák, bohužel však s menším hereckým nadáním. Stejně ale docela silný příběh, který se Vám vryje pod kůži a zůstane pod ní docela dlouhý čas.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Nejde než říct DiCapriova životní role, aneb jak se z obyčejného kluka vyklubal překvapivě dobrý herec. Nedivím se, že když film přišel do amerických kin, holky Leonardovi psaly, že jim nevadí, že je retardovaný, že ho milují i tak. Kdybych DiCapria neznala, asi bych taky uvažovala, jestli je to role, nebo je fakt „na hlavu". Naštěstí a) je správně. V tomto případě jindy výborný Johnny Depp bohužel zůstal zcela ve stínu Leonardova hereckého koncertu. Hořkosladká komedie o klukovi, co má bráchu, který nemá všech pět pohromadě, si zaslouží všech pět pohromadě (hvězd).

Hvězdy nám nepřály (2014)

Protože jsem četla knižní předlohu, čekala jsem od filmu celkem hodně. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. První polovina – komedie, druhá polovina – děsnej doják. A jak jsem u knížky nebrečela, tak u filmu mi slzy kapaly ke konci docela dost (a nejen mně). Shailene Woodley byla naprosto perfektní, u Ansela Elgorta jsem si ze začátku nebyla jistá, jestli vůbec umí hrát, ale když přišla na řadu scéna u benzínky, říkala jsem si, že sakra dobře umí hrát, a že Augustus prostě takový má být a nedivím se Hazel, že se do něho zamilovala – jako když člověk usíná – pomalu a pak najednou úplně. Měla jsem pocit, že nebýt té rakoviny, tak těm děckám snad budu dokonce závidět. Inteligentní, vtipný a smutný film dohromady. Nejde než dát 5 hvězd – kdyby to šlo, dám klidně víc. Okay? Okay!