• Krátkometrážní

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Jednoznačně příjemná detektivka s krásně nesympatickými postavami, nekýčovitou poetikou (snídaně na vesnici), skvělou kamerou (která balancuje trochu na hraně parodie - což mi ale při tomto pojetí seriálu vůbec nevadí) a se scénářem, který víc než vlastní zápletku zobrazuje (tragi)komičnost jednoho pidiaturního kriminálního oddělení kdesi v Olomouci. Herecké výkony byly přesvědčivé (alespoň u hlavních hrdinů) a jeden speciální velký lajk dávám Kláře Melíškové za její naprosto civilní a uvěřitelný projev, žádné vyumělkované přehrávání.

Rok ďábla (2002)

Nohavicu nemusim a Cechomor me primo irituje, ale o to nejde, hudby tam zas az tak moc nebylo. Spis se tam proste jen zvanilo a zvanilo... A zvanilo.... A kazda myslenka byla roztazena jak guma deset let starejch trencli. Poetika toho filmu se u me taky nejak minula ucinkem, takze to vlastne bylo jen zdlouhave a zzzdloooooouhaveeee cekani na pointu, ktera taky tak nejak vysumela do ztracena.

Sama nocí tmou (2014)

Je to audiovizuální onanie, ale ta atmosféra je jedinečná, co záběr, to slast. Celkové vyznění, navíc umocněné závěrečnou scénou, připomíná další můj oblíbený film Kontroll. Za mě jednoznačně ano.

Severus Snape and the Marauders (2015)

Velmi povedený fanfiction snímek. Inteligentní rozhovory, prostý děj, ale v kontextu HP příběhů důležitý souboj ve vztahu k pozdějšímu vývoji postav (Snape). Palec hore za Červíčka, který tady narozdíl od original HP filmů není vykreslenej jako slizkej hnusák už od školních let a samozřejmě za Snapea, který je přesně takový, jak jsem si ho podle knih představovala. Ano, jsou tam nějaké drobné chybky (Voldemortův vzhled třeba), ale to tomu člověk v kontextu opravdu velmi povedeného zbytku odpustí. Efekty, hudba, casting (snad krom Lili), všechno šlape jak má a brzo zapomenete, že je to jen nízkorozpočtový fan film.

Sid a Nancy (1986)

Sid a Nancy není film o Sex Pistols...je to smutné ohlédnutí za jedním magorem, jehož jméno asi navždy zůstane synonymem pro Sex Pistols. O destruktivní nepochopitelné lásce k ženské, které byste nejraděj zabodli kudlu do břicha od prvního okamžiku, kdy se objeví na scéně. Co záleží na tom, že to možná bylo všechno trochu jinak. Scény jako odchod z lodě, líbání u popelnic nebo závěrečná scéna s pizzou ve mě budou rezonovat daleko dýl, než bych si přála. Díky dokonalému Garymu Oldmanovi (jak je sakra možné, že tenhle genius se prvního oscara dočkal až letos?!) tak Sid navždy zůstane charizmatickou smutnou duší, kterou stáhla ke dnu sebezničující láska. Film tak není jen idealizovanou (ehm) vzpomínkou na jednoho punkáče, ale taky novodobým příběhem Romea a Medusy nebo výpovědí o střetu punku s běžnou společností. Uznávám, že film jako takový možná na 5* není, trochu postrádám vývoj postavy i celého vztahu, navíc u obludné Chloe Webb jsem si ze začátku myslela, že je to transka (škoda, že Cox neobsadil Courtney Love), ale to jsou jen detaily v porovnání s naprosto fenomenálním Garym, kterému musí v žilách kolovat punk, protože jinak si nedokážu představit, jak to dokázal. Žena, která se tady do Garyho/Sida nezamilovala, nemá srdce.

Strach (1993)

Ach, proč hraje Khan v naprosté většině kladné hrdiiny, kteří mají, už z bollywoodské definice, naprosto nudné scénáře, na nichž nejde dokázat, že ten herec umí hrát? Film, který stojí a padá s Khanem a jeho maniakálním hihňáním...jaká škoda, že i tady funguje typicky bollywoodský hrdina-ex-machina a záporňák jde do pekel...Jinak první aspoňnaindiihluboký indický film, se kterým jsem měla tu čest

Sword Art Online (2012) (seriál)

Pro mě to bylo první setkání s anime - viděla jsem to až od druhé půlky a k tomu v kuse navíc v lehce "pozměněném stavu mysli". Tím by se asi dalo vysvětlit, že jsem to občas těžce nechápala - a závěr jako WTF? Ale rozhodně to byl zajímavý zážitek a pro neznalce anime motivace zkouknout víc děl tohoto žánru.

Ten kluk (2007)

ne, ze by byl motiv nejak originalni, ale o to tady nejde...komorni snimek s uzasnymi obrazy a skvelou kamerou...nenasilny, civilni...zadna ze scen nepusobi nepatricne a nerusi vyzneni dila...film je vypraven jenom v naznacich a zanechava mnoho otazek...ac s nim nema nic spolecneho, zapusobil na me podobne jako film Love story [1970] - tisickrat zpracovane tema, ktere se vam ale diky atmosfere, citlivosti a absolutni civilnosti [vystiznejsi slovo me bohuzel nenapada] snimku vryje hodne hluboko pod kuzi

The Greater Good (2013)

Trochu zklamání. Efekty občas nic moc, Brumbálův bratr je sympatičtější a schopnější než Brumbál a tak, ale to tomu člověk odpustí. Co mě ale mrzí, je, jakou zásadní chybu tam mají ve vztahu ke smrtící kletbě - tu tak nějak z její podstaty nejde odvrátit ani se jí jakkoliv bránit, ani když jste Brumbál (s vyjímkou Priori Incantatem, ale to zjevně není ten případ). Zato vztah mezi Brumbálem a Grindelwaldem, vztah mezi bratry Brumbálovými i celé působení Ariany jsou tu naznačeny fakt povedeně. Kompromis 3*

The Last Supper (2014)

fajn jako studentska absolventska prace v kategorii "specialni efekty", ale jinak to pusobi jako powerpointova prezentace o hovne, do ktere nacpete vsechny efekty, ktere powerpoint nabizi, abyste tak zamaskovali absenci jakehokoliv deje, napadu nebo pointy