• Pohádka

Prezident Blaník (2018)

Tu jednu dávám za neobvykle bohatou snůšku sprostých slov. Nevím, jestli film jde považovat za satiru. Spíš inovaci prvních němých komedií, nebo Fantozziho kde je nahrazovaly kopance do zadku. Ale věřím, že mladá generace si na něm smlsla, viz jednotlivé komentáře, některé dokonce čtyřhvězdičkové. Jsem starý chlap vychovaný za dob nesvobody a podobně si sice ulevuji, ale většinou jen když se při zatloukání hřebíků praštím kladivem do prstu. Jen jsem se celou dobu bál, aby nevyhráli slušňáci Horáček, nebo Drahouš.

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Nějakou dobu jsem si myslel, že koukám na ČT na nějakou obdobu Doktora Martina. Teprve dnes jsem zjistil, že jde o licenci z Finska a na Primě. První díl ale nalákal diváky snad jen tím otevřeným koncem z obživlým manželem a na poručíka Columba z Brna v podání Bolka Polívky. Ale kvalitní a vůbec už česká oddechovka to asi nebude. Spíš neškodná zábavná, k žehlení či vaření (ale to by měla jít někdy odpoledne, však čítám že k tomu brzo dojde). Ale já sice vařím ale nekoukám při tom na telku. A nežehlím prakticky nikdy. Ale budu se asi koukat dál, odkazujíc se na komentář kukluka který podle mne skutečně asi trefil zápletku. Tu bombu jim dal dal někdo jiný. Baby jim dali pouze otrávený dort.

Až vyjde měsíc (2012)

Koukám, že snad jediný "verbal" nepochopil. Není divu, fanoušek Star Wars, Batmana, Ben Hura a podobných cipovin, nedokáže pobrat tak nádherně poetickou komedii. A kolik hvězd si tam s nadšením zahrálo! Už dlouho jsem něco tak dobrého neviděl. A to jsem si to pustil náhodou, když už se mi nechtělo poslouchat ty žvásty na ČT24 s názvem - Události komentáře. Díky, díky přiblblí politikové a komentátoři.

Jan Palach (2018)

Celý film mi znehodnotily historické a propagandistické nepřesnosti. A ty šly bohužel hned zkraje. Zažil jsem osobně první dny okupace v Praze. 21.srpna husté, pak už jen smutné a to i ve dnech, kdy tam dorazil Jan a zažíval, co zažít nemohl. Ani si nevzpomenu, kdy tanky a vojska zmizely na kraje měst (v Praze k letohrádku Hvězda a jinam). Ale řekl bych že během několika dní. Další agitka podobná těm komunistickým a jako propadák - Hořící keř. Bohužel jsem se nedodíval. Přišlo mi to až nechutné, zneužívat smrti mladého idealisty. Dvě rudé hvězdy dávám snad jen na památku Janu Palachovi.

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Opět úplně zbytečná pohádka. A ujetý název. Kouzelník Žito je legendární jméno z úplně jiného světa a o něčem jiném. A už vůbec nechápu, jak tento jelimánek může někomu připadat jako Delon, či Depp. K Neckářovi snad, spíš ale Macaulay Culkin. Ani padouch Pavel Kříž svůj výkon z telenovely První republika nepřekonal. A už ani Zelenka nedokáže novou pohádku a kopíruje Lotranda a Zubejdu. Přinejmenším těmi popěvky. Proč to všechno musíte nechávat na Troškovi?

Masaryk (2016)

Dvě hvězdičky dávám za filmové zpracování a výkony herců. Ale jako film o Janu Masarykovi jde skutečně pouze o podbízivou politickou frašku. To už se raději nezmiňovat ani o Lvech, které získal. Počítám, že udělovat Lvy i komančové, dostal by jich tolik i Major Zeman.

Pirko (2016)

Surové, ale ne samoúčelné? Takových filmů i seriálů se vyrojilo v poslední pětiletce hafo. Já v tom viděl hlavně ty hnusné scény znásilňování a závěr, že kdyby se hrdinka dala rovnou na dráhu pornohvězdičky, bylo by jí mnohem lépe. Ona vlastně i naše obdivovaná herečka, s údajně nejkrásnější figurou (ale i na Slovensku mají dokonalejší) už si tam nakročila, protože si poněkud nevinnější porno zahrála i ve Špině. Ale dávám jí za bujné poprsí a odvážnou exhibici dvě hvězdy. Nepatří autorce s extravagantním jménem. Někdo tomu dokonce říká Art.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Dva psychopati vytvořili úplně zbytečný film, Kterému další podobní dali ocenění. Ani nevím, jestli jde o pokus o nový Hořící keř, který byl také plný scén, které se nestaly a který diváci také přiměřeně neocenili a nepochopili, ale zdá se, že jsme došli s filmem k novému surealismu. Čím nestravitelnější mazanice, tím větší ART. To už pomíjím tu umělou dramatičnost s vlečením k popravčí komoře. Ta totiž byla v sousedství cel odsouzenců na smrt a tak je nebylo nutné vláčet po věznici. Ostatně, ona psychopatka, podle svědectví účastníků, byla tak zblblá, že šla sama. Ale možná jde skutečně o to, odsoudit zločinnou komunistickou justici, protože dnes by holka byla osvobozena pro nepříčetnost a šla by leda na pár let do cvokhauzu. A tak dvě hvězdičky za to, že nám nejen ona, ale i další hérečky ukázaly kozi a občas i víc. (kozi není překlep, ale ochrana proti smazání). A tak kdybych měl sumarizovat komentáře, netušil jsem, kolik narušených lidí, žije dnes kolem nás a čemu dokáží říkat umění.

Příběhy slavných - Občan Karel Kryl (2000) (epizoda)

Velmi mne rozčarovalo, když onen černoprdelník, začal do Karlovy Demokracie vysvětlovat, že každý máme své chyby atd. atd. (snad jen ti kněží ne). A už nevím, kdo to řekl tu velkou pravdu, Karel byl svůj a zůstal svůj. Šel za pravdou. Dovlil si kritizovat i nové bohy a to mu neodpustili. Kdosi tam litoval, že ho nepustil Havel do politiky. To je snad jediný dobrý čin Václava Havla, i když neúmyslný. V politice by Karla zničili a zavraždili ještě o nějaký rok dřív. On to neuměl jinak, než říkat pravdu do očí. A to se u nás v československu neodpouští. Ty slepené dokumenty nehodnotím. Ony se snad ani hodnotit nedají. Ale v dnešní době mne překvapilo, že tam zazněla i ta vzpomínaná Demokracie. Kdyby ji zazpíval dnes, v roce 2017, byl by za protistátního živla. Možná překvapivě i za ruského aktivistu, nebo alespoň bolševika.

Timur a jeho parta (1940)

Film je bezesporu propaganda a já pamatuji, že se mi tehdy v tom roce 56 velice líbil. Jako propagandu ho sice beru i teď, přesto nechápu komentáře typu, vznikl za Finské války a podporoval agresora. Ti hoši (alespoň podle scénáře podporovali rodiny vojáků, kteří bojovali za jejich vlast a za jejich Stalina. I my přece máme své hrdiny v Afganistánu, kde nechtěni zabíjejí a jsou zabíjeni, po boku okupační armády USA. V čem je to jiné? Že ten náš současný režim není až tolik krutý a dokonce snad nikoho nezabíjí, neožebračuje a prý je demokratický? Těm hochům, co je krmí propagandou dnes a ti pod ní píší své komentáře, bych připomněl dvě věci. Byla to jiná doba s jinou propagandou než dnes. A ke Stalinově rakvi chodili oplakávat i vězni propuštění z gulagů. Ona ta ruská duše je trochu jiná, než ta naše. Ta naše, také slovanská a naštěstí nevstřebala od Rusů, ani od Němců, tu fanatickou chuť, obětovat se pro vůdce a vlast, byť někteří jedinci potvrzují pravidlo.