xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Rýchlo a zbesilo XXX. Škoda že ubehlo od prvého filmu 15 rokov. Xanderov tým úplne zbytočný a na facku. Polovica postáv zbytočných, stačil by tam Donnie, Tony, Indka, Ice. Aspoň by mali viac priestoru. Tony Jaa príliš nevyužitý, aspoň že Donnie Yen má svoje momenty. Ale neurazilo ma to, bral som to ako paródiu, pretože to nikto nemohol myslieť vážne. Za mňa 5/10.

Řím (2005) (seriál)

Prvá séria 100 %, druhá 80 %. Ale celkovo sa musím prikloniť k vyššiemu hodnoteniu. Takých seriálov sa točí málo. Na seriál vysoký rozpočet, perfektná charakterizácia postáv, ktorým striedavo neviete, či im máte držať place alebo nenávidieť.

Zločin (2011) (seriál)

Hodnotenie po 1. sérii: 8/10

Repo Men (2010)

Taký záverečný zvrat, ako je v tomto filme ma vždy naštve, Preto len 60%. Do tej doby za 80 a dokonca jedna z bitiek roku (nože + píla + kladivo + hudba od skupiny Uncle) za 100%.

Ong Bak 3 (2010)

Tak tento film ohodnotím až potom, keď mi niekto vysvetlí o čom vlastne bol. Málo bitiek, WTF dej. Tony Jaa je stále borec a thajský box stále ovláda a ja čakám, kedy ho niekto konečne zoberie do Hollywoodu, alebo aspoň do Hongkongu, aby hral konečne po čase v niečom, čo má hlavu a pätu.

Robin Hood (2010)

Rozjazd výborný, drsný stredovek, epické bitky. Po príchode Robina do Anglicka to začalo celé viaznuť. Záverečná bitka dobrá. V filme sa niektoré postavy len tak zničohonič zjavovali a mizli, cestujú zo severu Anglicka k pobrežiu. O Robinovych spoločníkoch sa bohužiaľ veľa nedozvieme, asi tri vety prednesie šerif z Nottinghamu. Heslo "Rise, and rise again, until lambs become lions." je pokračovaním "Rise A Knight!" z Kingdom of Heaven a aj film ho čiastročne pripomína. Motív listiny práv je do filmu tak akosi násilne namontovaný. Zaujímavý motív zámen identity bol na konci záverečnej bitky nečakane zabitý. Epická výprava, až na tie lazy kdesi pri Nottinghame. Mám k filmu veľa výhrad, ale nakoniec musím dať 4*, aj keď v skutočnosti je to len 70 %. Historických veľkofilmov zo špinavého stredoveku totiž veľa nebýva. Čakám na director's cut!

Avatar (2009)

Film roku! Bombastický, vizuálne berie dych, úžasné triky, skvelé akčné scény. Neskutočné dobrodružstvo. Chcel by som byť na planéte Pandora a sám byť v koži avatara!

Virtuality (2009) (TV film)

Mix filmu Sunshine s Vesmírmou odysseou + Matrix/holopaluba Star Treku + TV show, kde hlavnou cenou je záchrana ľudstva. Je škoda, že aspoň miniséria nebude, takýchto seriálov veľa nebýva. Potenciál to určite malo.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Vizuálne nabitá ekologická agitka, ktorá má po slabšom štarte solídny finiš. Každé políčko filmu je ako obraz, ktorý si zaslúži zarámovať.

Hříšný tanec 2 (2004)

Hlúpy scenár, nevýrazné piesne, premrhaný potenciál Kuby. Slabé. Napriek tomu, musím skonštatovať: Bože, škoda že nehrala taká kočka (Romola Garai) aj v prvom filme!