váca

váca

Tomáš Vacek

okres Praha

58 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Skála (1996)

  Akční pecka se skvělými herci, atmosférou, dokonalou hudbou. Tomuhle filmu prostě nechybí nic z jeho žánru. První i tisící zhlédnutí je pro mě pořád neskutečný zážitek.

 • poster

  Rocky (1976)

  Začátek nejlepší sportovní série všech dob. Nikdy nic nevzdávající, ne moc chytrý boxer, který jde tvrdě za svým cílem. K tomu přidejte krásnou hudbu, dokonale zachycené tréninky a zápasy, no a je na světě ROCKY!!!

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Historický velkofilm, nebo spíše epos, který fantasticky zachycuje atmosféru starého Říma a gladiátorských her. Unikátní dílo od skvělého režiséra s nezapomenutelnými hereckými výkony Russella Crowea, Joaquina Phoenixe. Jeho ztvárnění císaře Commoda bylo brilantní a uvěřitelné, stejně jako výkon Russella Crowea coby generála Maxima. Nádherné kostýmy a fascinující hudba podtrhují dokonalost filmu oceněného mnoha Oscary.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Perfektní a nezapomenutelný film, myslím, že jeden z nejlepších, co se kdy v tomto žánru objevil. Nádherná hudba, skvělé herecké výkony a nezapomenutelné příhody člověka, který prožil skoro všechny milníky v dějinách USA. U mě je to jasných pět hvězdiček!!

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Výpravná, historická paráda skvělého Mela Gibsona, který září jak za kamerou, tak před ní. Skvělé zobrazení bitev a dokreslující skotská hudba. Tomuhle filmu není co vytknout.

 • poster

  Terminátor (1984)

  Skvělý nápad s vraždícím strojem z budoucnosti, který ztvárnil nezapomenutelný Arnold Schwarzenegger. Díky této roli se stal slavným a dotáhl to skutečně daleko. Na to, že tento film vznikal na dnešní poměry s malým rozpočtem, vznikl kultovní počátek celé série. Jen více takovýchto pecek!!

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Pokud jste fanouškem Quentina Tarantina, tak tenhle film je klasika, kterou si nikdo nemůže nechat ujít. Tolik skvělých herců, které se zde vystřídali, snad neuvidíte už nikde a nikdy pohromadě. K tomu jeden z nejlepších soundtracků a je na světě dílo, které řadím do svých Top 10.

 • poster

  Žhavé výstřely (1991)

  Nejlepší parodie všech dob, tenhle film asi jen tak něco nepřekoná. Jeho hlášky se zaryjou do paměti. Jeden z filmů, který si pamatuju slovo od slova, a přesto se na něj budu dívat při každé příležitosti a budu slzet smíchy.

 • poster

  Sedm (1995)

  Strhující thriller, který svou sychravou atmosférou, která je zobrazena neustále zataženým a deštěm promoklým městem, je nezapomenutelný, stejně jako precizní výkony herců a skvělá režie. Démonický Kevin Spacey mě ještě dlouho strašil ze sna. Prostě naprostá jednička svého žánru. Klobouk dolů!!

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  Podle mého Formanův nejlepší film. Fanatická vrchní sestra, ze které jde fakt strach, perfektní Jack Nicholson a pár vynikajících bláznů. Nenápadná, ale skvěle napsaná role pro Dannyho DeVita, prostě film, ketrý se dát vidět znova a znova.