Encanto (2021)

disney to jednoducho vie. rokmi osvedčená kombinácia zábavy, morálnych a sociálnych hodnôt s mravným ponaučením, krásnym vizuálom a ľúbivou muzikou s dobre otextovanými piesňami, ktoré sú chytľavé zrejme v každom svetovom jazyku. Disney je skrátka čarovný a už konečne spustite prosím streamovaciu službu aj na SR.

Pes (2022)

neviem kto určuje alebo definuje žáner filmu ale v tomto prípade asi zaradenie tohto filmu do žánru komédie bolo podmienené výhradne tým, že vo filme hrá Tatum a pes, lebo keby si to pred tým pozreli tak by zistili, že toto komédia nie je. Ide však o príjemný film taká road movie s výraznou emotívnou a morálnou vložkou vo vzťahu k samotnej úlohe psa v americkej armáde. úplne najjednoduchšie môžem povedať že je to milý film.

Projekt Adam (2022)

vzhľadom na veľmi nízku latku akú ma netflix nastavenú na kvalitu nie len sci-fi ale aj u iných žánrov, tak musím povedať, že Adamov projekt patrí medzi filmy, ktoré sa rozhodne dajú pozerať napriek netflixovej produkcii. Má to myšlienku, má to dej a dokonca aj jadro a záver, čo už je na netflix priam výnimočný počin. Mňa to bavilo

Batman (2022)

Batman a IMAX to je tá správna kombinácia a ak máte tú možnosť treba to skúsiť. Ak Bale dal postave batmana surovosť zlosť a vyzretú agresiu tak Robert dokázal stelesnit temnotu a dokonalost batmanovej mysle. Toto je skutočne film o batmanovi. postava Bruca Wayna ide do úzadia a dej sa tak viac pridržiava jadru samotných komiksov a odkazu batmana ako temného hrdinu gothamu. spracovanie temného rytiera v spojení s Jockerom je stále skovst o tom niet pochýb. Teraz sa však začína odvíjať nový príbeh v dusnej temnej a psychotickej atmosfére najskazenejšieho mesta zo sveta fantázie. Dokonca ani nevadí že ubrali z ratingu lebo dokázali dusnou a krimi atmosférou dohnať to čo by mal batman dokazovať agresiou a brutalitou. Hudba je skvelá a všetko do seba zapadá dokonalo. jeden krát nestačí.

Smrt na Nilu (2022)

najznámejšie príbehy s poirotom si užili už viaceré spracovania a kvalita nechýbala žiadnemu z nich. skôr narodené ročníky nedajú dopustiť na klasického poirota v podani Sucheta, ktorý má postavu zvládnutú dokonale. Tieto verzie majú inú cieľovú skupinu a myslím že Kenneth sa celkom trafil do ich vnímania. Nový poirot je vizuálne pôsobivý a pohráva sa aj s hudbou akciou a vkladá do príbehu prvky, ktoré do teraz poirot neponúkal. Mňa osobne to nevyrušovalo. Najviac ma oslovila hudba a pozadie deja. Príbeh samotný je všeobecne známy.

Mimořádná událost (2022)

spomedzi zástupov amatérov idúcich na pseudokomediu a akože údajne najnavštevovanejší film od Evity sa zopár jednotlivcov odpojilo a spoločne so mnou si šli pozrieť skutočnú komédiu z českej produkcie. Mimoriadna udalosť je v skutku mimoriadna. A opakujem pre amatérov - nepodľahnite tlaku estrogénom nabitej spoločnosti a nenechajte sa zlákať falošnými prísľubmi intímnych zážitkov od osoby ktorá Vás vola na evitovku, ale bez otáľania kúpte lístky na Mimoriadnu udalosť. je to situačná komédia plná originálnych nápadov a v jednoduchosti príbehu Vám ponúkne jedinečnú šarmantnú zábavu založenú na ľudských povahách. humor založený na dialógoch a na bizarnosti udalostí tak vo vlaku ako aj mimo neho.

Kingsman: První mise (2021)

po bláznivej dvojke je pre mňa Kingsman prvá misia návrat k pôvodnej myšlienke a určite posun k lepšiemu. Postavy sú zábavne a príbeh je vsadený do prostredia, ktoré všetkému dodáva punc bojového ducha. Rasputinov súboj stojí za všetko a už len kvôli tomu sa oplatí isť do kina. Možno to súdruhovia zakážu vysielať ale po odmyslení geopolitických nezrovnalosti je Kingsman naozaj zábava.

Uncharted (2022)

spomedzi spracovaní herných predlôh to vôbec nie je zlé. Priam by som povedal že je to skutočne zábavné a dobrodružné taký nedorastený hladači pokladov. a vzhľadom na to, že ide o hernú realitu tak treba odpustiť aj úpravu fyzikálnych zákonov a miernu plytkosť deja a vývoja príbehu. ako odychovka to rozhodne nemôže uraziť. Tom aj Mark si to užili a ich partáčka je pomerne sympatická dievčina na rozdiel od nevhodne vybranej protivníčke, ktorej sa rola drsniačky moc nehodila.

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

VOX machina je od začiatku až do konca serie jedno veľké dobrodružstvo nabité akciou, humorom brutalitou, krvou, fantáziou a súbojom svetla a temnoty v podaní nekonvenčných hrdinov. Po Invincible a the Boys je Vox machina top seriálom v žánri. škoda len že tak dlho trvá kým sa dočkáme pokračovanie takýchto seriálov.

Legenda jménem Vox Machina - Jiskra povstání (2022) (epizoda)

na amazone som objavil iba zopár podarených diel a Vox Machina spĺňa všetky podmienky potrebné na nastavenie vysokej latky animovaného príbehu s vyšším ratingom. rovnako ako Invicible je aj tento seriál dynamicky, zábavný a drsný. palec hore zatiaľ pre každú epizódu. škoda len že tak dlho trvá kým sa človek dočká pokračovania kvalitných animákov.