Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Pohádka
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (348)

plakát

Jan Žižka (2022) 

Přemýšlel jsem, co asi tak snímek řekne zahraničnímu divákovi, který o Žižkovi nikdy neslyšel? Čeho se chytí? A v tomto smyslu je politická linie filmu docela zkratkovitá a nezáživná. Pak tu máme středověkého bojovníka, který pobíhá po lesích i do skal se vydá a žije si svůj romantický příběh se snad krásnou Kateřinou. A na závěr řekneme, že lesní pobíhač je jeden z největších vojenských velitelů všech dob... A proč vlastně? Nechci jen kritizovat, do zhruba poloviny jsem byl docela mile překvapen, ale po polovině druhé už jsem byl snímkem docela vyčerpán, získal jsem dojem přeplácanosti a chyběla mi jasná nosná linie, která by vzala za srdce. Petr Jákl umí sehnat spoustu peněz. Škoda ale, že ho nenapadlo sehnat někoho, kdo mu pomůže napsat scénář. Určitě by se to vyplatilo. 65%

plakát

Sandman (2022) (seriál) 

První polovina seriálu je fajn a i přes drobné nedostatky celkem působivá, bohužel druhá část značně ztrácí tempo a osobně jsem ji zvládl jen s rychloposuvem...  Také je nutné se připravit na to, že je to duhový a v druhé části téměř černošský seriál. Smrt se mi ovšem líbila, dobrý výběr i provedení. Docela jsem začal přemýšlet o tom, jestli jsou Asiaté na indexu (kromě jedné epizodní postavy) nebo jestli je povoleno být pouze bílý a černý? Když už se "jakože" snažíme o tu rasovou pestrost... A chudák John Constantine ten také dopadl... Ať je klidně postavou žena, ale ať je tak napsána a zavedena. A ne, že jednou půjde o muže a podruhé ženu. Než si člověk zvykne, zbytečně ho to vytrhuje z pozornosti.

plakát

Predátor: Kořist (2022) 

Ale jo, je to dobré. Škoda, že začátek trochu děsí jakýmsi teenagerským pionýrským táborem se stezkou odvahy. Jako kdyby neexistovali i odrostlejší a v lovu protřelejší indiáni, které by bylo možné divákovi ukázat v akci. Ale když se objeví Predátorek nutno uznat, že působí až mysticky. Tady ale zároveň přichází první výtka. Pokud se povedl vizuál Predátora, lze litovat, že s jeho postavou nebylo více nakládáno jako s démonem... Vždyť by snad i indiáni mohli mít pro démona z jiných světů "pochopení". Tahle karta zůstala nevyužita... Neviditelný zlý duch, démon, se přece k indiánům skvěle hodí... Už z traileru jsem se také obával, že v celém příběhu bude hrát významnou roli pejsek Punťa alias Saari a žádal jsem jeho nemilosrdné a okamžité vykostění. A to mám psy rád. Bohužel těch roztomilých pohledů do kamery bylo až příliš... Jak se asi buduje napětí, když v trávě pobíhá sladký ňufánek a div, že nepronásleduje motýly? Špatně... Děti, pejsci a jiné roztomilosti do takových filmů nepatří, jen zbytečně ničí pracně budovanou temnou atmosféru. Chvílemi jsem se asi víc strachoval a zajímal o psa než o hlavní hrdinku... Amber Midthunder je fajn, je sympatická, hrála poměrně přesvědčivě, ale pořád bych v té roli viděl raději nějakou pořádnou Amazonku typu Lucy Lawless před dvaceti lety. V každém případě je Prey krok správným směrem narozdíl od Evoluce, kterou Blackeovi nikdy neodpustím. To byl zločin. Už scénář měl varovat, aby takový film vůbec nebyl realizován. Nicméně Prey má ode mě pěkných 70%. Na jedničku nemá, tu limituje jen stáří, ale dvojku i Predátory určitě alespoň vyrovnává. Doplněk: Po několika dalších shlédnutích jsem si uvědomil, co mi vlastně v Prey chybí a v čem byla jednička unikátní. Je to bezmoc lidských schopností a možností v konfrontaci s Predátorem. Predátorek likviduje jednoho z elitních vojáků po druhém až přeživším nezbude nic jiného než dát se na útěk v změkčilé formě na taktický ústup. I Arnie dá po první nakládačce nohy na ramena a šupajdí si to pryč, než konečně objeví Predátorovu slabinu a rozhodne se srovnat účty... Predátor je lovec, musí lovit, musí nahánět kořist, musí vyvolávat bezmoc - to je pro takový film zásadní. A ne (spoiler), že ho bude naše mladá indiánka ještě hledat. Oč lépe by vypadalo, kdyby se dostala do bezvýchodné situace a teprve pak s nožem na krku a smrtí v patách ji osvítil brilantní nápad, jak Predátorka i s trochou štěstí zlikvidovat. A poslední připomínka (spoiler): Predátorek je vzácné monstrum, které zaslouží respekt a úctu a ne, že pak jeho hlavu snad ještě vystaví někde v indiánském táboře... Dobře, prohrál, ale měl zahučet v bažině nebo shořet v pekle, aby po něm nezůstal ani jeden dred.

Poslední hodnocení (2 793)

Jan Žižka (2022)

11.09.2022

V zajetí (2020)

11.08.2022

Jsem matka (2019)

11.08.2022

Sandman (2022) (seriál)

09.08.2022

Predátor: Kořist (2022)

05.08.2022

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

05.08.2022

Černý telefon (2021)

04.08.2022

Jedině Tereza (2021)

03.08.2022

Thor: Láska jako hrom (2022)

24.07.2022

Reklama

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama