• Krátkometrážní

The Mandalorian - Kapitola 2: Dítě (2019) (epizoda)

No, druhý díl byl takový dost "mezičasový", děj se nikam neposunul, nic moc nového o Mandalorianovi jsme se nedozvěděli. Epizoda se zaměřovala hlavně na základní setupnutí "dítěte" a rozhodně to vypadá, že bude v budoucnu hrát v seriálu větší roli (možná se dočkáme i novýho Řádu Jediů?)

Le Mans '66 (2019)

Jak já jsem si moc přál, abych měl co do činění s pětihvězdičkovou nakládačkou. No, bohužel se nějaké ty vady na kráse vyskytly, konkrétně v občasném nenápadném vpližování se hollywoodských vyprávěcích praktik, které se do takovéhoto filmu opravdu nehodí. Nicméně zbytek je perfektní, zejména Bale a Damon, kterým role padly jako ulité. Mimochodem, dost mě pobavil překlad titulků, když Ford říkal něco jako „That son of a bitch“ a v titulcích stálo „Tak to mi ho vyndej“. Možná to říkám špatně, kdyžtak mě opravte

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Vizuální stránka v podstatě bez výhrad, ale chybí nějaký hlubší příběh a význam. 38 minut dlouhá epizoda, ve které se prakticky nic nestane. Zároveň mám teď pocit trochu klamných upoutávek, co se přímo osoby Mandaloriana týče (když nepočítáme prvních deset minut, nebude to zřejmě takový drsňák, jak by se mohlo zdát z trailerů)

Batalion (1927)

Přesně ten typ filmu, který poněkud předbíhá svou dobu. To je však v tomto případě částečně spíše na škodu, především po stránce fabule. Ta je příliš komplikovaná na to, aby byla zprostředkovávána němou formou. Osobně jsem v detailech příběhu trochu tápal, a to i po prostudování obsahu

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Dobrý námět, dobré obsazení (kdo by automaticky nemiloval film s Keanu Reevesem), avšak žalostně nedotaženo do konce. Keanu: „Jsem tu, abych zabil všechny lidi a zachránil tak Zemi!“ Borka: „Prosím, nezabíjej nás, můžeme se změnit!“ Keanu: „Nejde to, už padlo rozhodnutí.“ Reřisér: „Shit, ale to pak nebude happy end“ Keanu: „Nejspíš se dokážete změnit“ *zastaví útok, konec

Tvůj souboj s divočinou (2019) (pořad)

Bohužel, oproti Man vs. Wild ztrácí část dobrodružnosti kvůli interaktivnosti. Nicméně, nejvíce mi vadí, že ze stejného důvodu je zkrátka už moc překrucována edukativní a realistická stránka pořadu (to ale nejspíš nemá být cílem). Interaktivní koncept se mi však líbí a oceňuji, že si s tím dávají práci navíc. Navíc, i po letech Bear pořád válí

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Kruh se uzavírá, staré nezodpovězené otázky byly vyslyšeny a jiné jsou zase vytvořeny. Vynikající doplnění už tak výborného zakončení jednoho z nejlepších seriálů všech dob. Názorná ukázka toho, jak se má v seriálovém vyprávění zpracovávat vývoj postavy, zde konkrétně Jesseeho Pinkmana, na které můžeme sledovat přechod od na metamfetaminu závislé smažky až po seriózní vyspělou postavu, na jejichž bedrech stojí celý film.

Malý Herkules (2009)

No, čekal jsem, že nejhorší film na ČSFD bude přece jenom o něco horší

Nabarvené ptáče (2019)

Největším problémem filmu je skutečnost, že je celý vystavěný na jedné šabloně, kterou více než dvě hodiny opakuje dokola a pouze mění lokace, postavy atd. Chlapec přijde do vesnice, setká se s novými lidmi a my už jen čekáme, kdy se něco zvrtne. Šablona se navíc časem stává celkem předvídatelnou a téměř tříhodinová stopáž tak začne být dost vyčerpávající

Parazit (2019)

Zajímavě pojatý snímek, který se v první polovině tváří jako komedie, řídící se příjemně lehce předvídatelnou strategií. Ve druhé polovině však přichází výrazná eskalace děje a přechod k thrillerové, pro mě místy až hororové linii, kde atmosféra oproti první části výrazně houstne