Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013) odpad!

Lovci čarodějnic ? Spíše przniči pohádek, jak píše ve své recenzi Michal Šobr. Nejspíš je teď in dělat z klasických pohádek moderní hororové filmy (Sněhurka a lovec, Zloba - královna černé magie...), ale mě to nesmírně rozčiluje. Kdyby to bylo alespoň strašidelné nebo vtipné, ale bohužel mi čarodějnice, které jako by chodily na lekce kung fu Jackieho Chana, strašidelné nepřišli. A co vtipnost ? Absolutní katastrofa - to jak jsou oba "hrdinové" pořád v pohodě a v děsivou chvíli pronesou nějakou "hlášku" mi přijde hodně ohrané a proto trapné.

Jurský park (1993)

Film se mi docela líbil. Musím se přiznat, že filmy o dinosaurech rád nemám, ale tenhle je něčím výjimečný. Nedal bych mu všech pět hvězd, protože mě tam hrozně štvaly ty dvě děti...Jinak vcelku vtipné, dobrodružné a malinko strašidelné. Technika naprosto báječná. A režie S. Spielberga ? Většinou záruka dobrého filmu.

Na zdraví (1982) (seriál)

Tento seriál je podle mě naprosto perfektní, trvalo mi však trochu déle než jsem mu přišel na chuť. Po prvních pár epizodách se mi začal malinko líbit, a po dalších a dalších dílech jsem se stal naprostým závislákem. A proč se mi seriál Cheers líbil ? Není to ten tipický, podle mého trapný americký sitcom, kterých je hromada. Je tu prvek inteligentního humoru (Frasier, Diana), ale i "prostého" sarkasmu a ironie (Carla). Je tu fenomén jménem Cliff Clavin, který si myslí, že pošťák je nejdůležitější profese na světě a jeho vysvětlení opravdu všeho mě vždy dostalo. Potom Norm Petterson, ten největší štamgast ze všech štamgastů, který vždy když vstoupil do baru, ozvalo se hlasité "NORME!". Je tu spousta báječných rolí a situací (hádky Sama a Diany, Rebbečina touha po bohatém manželovi, věčně těhotná Carla...). Prostě a jednoduše tento seriál by neměl být zapomenut, protože je podle mého názoru vyjímečný.