Big Lebowski (1998)

Tohle je opravdu parádní kousek. Vyvedený po všech stránkách s neskutečným množstvím hlášek započaté scénou v záchodové míse. Prostě Coenovský skvost!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Od začátku do konce. Tam a zase zpátky. Další z těch filmů, který vypravuje celý život člověka, akorát tady se šlo trochu jiným směrem. I když ne zas tak jiným, vždyť je to koloběh, kterým si každý projde. Někdo si možná řekne, že podobných filmů vyprávějící životní příběh viděl několik, ale já právě takové filmy mám ráda. Ukazují život, jaký je s jeho vývojem, s každičkou proměnou. Ale já prostě ráda sleduji příběhy života, zvlášť když je dokáže podat tak dobře, což se myslím v tomto případě povedlo, navíc je tu krásně zachycena atmosféra každého období typická pro něj. Byť film klišovitý, já jsem spokojená.

Fargo (1996)

Hledání východiska může sklouznout na špatnou cestu, v tomto případě na velmi špatnou cestu plnou zvratů bez žádné naděje na spásu. Film plný krutosti, lidské nedokonalosti, hlouposti a zlomyslnosti v té nejtemnější podobě, avšak bez jakéhokoliv skreslení. Tak jak to opravdu je. Brilantní, nahořklý kousek.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Opravdu úsměvný film, který svým originálním příběhem poukazuje na to, že nejde pouze o komedii. Celý děj se nese ve skvělé atmosféře té doby, krásné stylizaci prosluněné krajiny a hlavně chytlavé hudby. A díky těm třem a jejich dialogům se prostě musíte tak nějak usmívat.

21 gramů (2003)

Člověk by nevěřil, jak takhle emočně nabití film ho dokáže během sledování a po sledování umlčet. Hned po několika prvních obrazcích filmu jsem věděla, že nemusím přemýšlet a ta skládanka se mi v hlavě složí sama to proto, aby člověk mezitím mohl přemýšlet nad plynutí osudů těchto postav a nechat se unášet jejich příběhy, které vás dokonale pohltí svou depresivnostía a při sledování epilogu už ani nedýcháte. Úžasné výkony herců (všech a především skvělého Penna), Iňaritu nám ukázal svou skvělou režií nepopsatelně složité lidské emocionální vypětí. Dokonalé.

Yellow Sticky Notes (2007)

moc krásně zpracovaná animace, pěkně vyjádřeny události, co se děly ve světě a celkově to vypadá jako velmi zdařilé dílko jednoduše psaných deníkových zápisků.

Čistá duše (2001)

Mám ráda filmy, které mě dokáží tak trochu zmást, vtáhnout do děje a nechat se unést jejich záludností. Sic se jednalo o autobiograficky příběh a způsob vyprávění opravdu nějak netypický nebyl (připomínal mi vyprávění jiných skvělých snímků, které zná celý svět), dost mě zaujal svými obrazy, dialogy, tápáním hlavního hrdiny a hlavně se snažil to tápání prožívat s ním.

Melodie mého srdce (2007)

Jako bych hned na začátku filmu - sic tak trochu kouzelného rodinného dramatu o hledání rodičů pomocí hudby - nastoupila na jakousi dráhu, po které se vydala na cestu plnou krásné hudby a jejího úžasného zpracování v mnoha podobách, do detailu propracovaných, s místy, kde mícháním rozlišných nástrojů a několika hudebních prvků vznikne něco neobvyklého, zapadajícího do sebe a na konci jen bez dechu sledovala ten skvost.

Útěk do divočiny (2007)

Krásný silný příběh o jednom neobyčejném mladíkovi s pořádnou dávkou odvahy a hlavou plných myšlenek vycházejících z přečtených knih. Příběh se mi dokonale dostal pod kůži a obrazy krásné přírody, písničky Eddieho a některé vyřknuté myšlenky mi budou v hlavě znít a promítat se myslím, že docela dlouho. A ten závěr, dokonalý...

Žít po svém (2005)

4,5* i přesto, že děj nebyl nijak moc originální, ale mně se prostě líbilo, jak děj pěkně plynul, do toho se tu nabízely krásné scenérie Wyomingu a herci hráli skvěle a nic nepokazili (dokonce ani Lopez). Pro mě takové "příjemné drama".