• Romantický

Once (2007)

já jsem to nevnímala jako klasický film s příbehem, takže mě zarazilo pár názorů, že nebýt hudby, tak je to hrozně slabé. Podle mě to totiž je založené na té hudbě, vlastně tam o ni jiného nejde . je to prostě o dvou lidem, kteří se potkají a natočí spolu desku. to je celé. bylo to ale hrozně silné, moc se mi líbilo, že to vlastně bylo "o ničem" a tím pádem si film mohl dovolit 4minutové záběry na Markétu, jak kráčí po ulici a zpívá. Tohle by si žádný komeční film netroufl. Once má kouzlo a budu ho mít v hlavě ještě dlouho.

Buď v klidu (2005)

Be cool? hmm, tenhle film mě nechal klidnou až moc. Fakt, že se v něm objevuje plejáda zvučných jmen to nezachránil. Škoda, možná přístě.

Živá panenka (2000) (TV film)

nemůžu si pomoct, ale je to milé :-) .. fakt se mi líbí nápad, jak panenka dokáže změnit přístup "živých! lidí .. :)

Vášeň a cit (2007)

ještě před tím, než jsem film viděla, říkala jsem si, že to budou u mě aslespoň 4 hvězdičky, protože v něm hraje Anne Hathaway, která je mi sympatická, James McAvoy, který je velmi charismatický a má talent a navíc je film o životě Jane Austen. Jenže .. Becoming Jane postrádal lehkost a svižnost, kterou má můj oblíbený film Pride and Prejudice, navíc to byla z části jen ne úplně povedená kopie již zmíněného filmu .. škoda, námět byl výborný! Tak snad přístě.

Dům u jezera (2006)

nevím, jestli bych dala tak vysoké hodnocení, kdyby ve filmu nehráli Keanu a Sandra, mezi kterými to opravdu hodně jiskří. Nevím, jestli bych dala tak vysoké hodnocení, kdybych v době, kdy jsem na tom byla v kině, nebyla přesně naladěná na tento žánr. ale stalo se a zatím nemůžu jinak.

Ztracený a nalezený (1999)

je to strašná volovina, ale vydrželi jsme u toho s našima celou dobu .. takže alespoň 2 hvězdičky dát prostě musím :) jedna za Sophie a druhá za pár vtipných scén.

Lumpíci (1991) (seriál)

tohle byl super seriál :)

Mrazík (1964)

musím přiznat, že to spíš nostalgie, proč se dívám na Mrazíka, ale nemůžu mu upřít, že je to jedna z nejlepších pohádek, co v období vánočních svátků dávají ..

Tajuplný svět Alex Mackové (1994) (seriál)

abych byla upřímná, pamatuju si z toho jen velmi, velmi málo, ale vím, že se mi to tehdy hrozně líbilo, takže nemůžu jinak :)

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

nikdy jsem neviděla tak dobrý film, který je založený vážně v podstatě jen nadialozích. Nejdřív jsem si myslela, že by to mohla být docela nuda - "nějaké rozhovory", ale film nepostrádat vtip, lehkost, nadhled a zároveň i realitu. Vážně jsem moc ráda, že jsem na "rozhovory s mým zahradníkem" v Karlových Varech šla .. ráda bych se na to někdy podívala znovu.