• Romantický

Děcka jsou v pohodě (2010)

Pro mě příjemné překvapení. Líbil se mi fakt, že mě neštvalo, jak se jednotlivé postavy chovali, přišlo mi to uvěřitelné a "v pohodě". Důvod, proč nedávám plný počet je konec, ten mi naopak přišel celkem nedořešený .. ale možná si ho jen máme domyslet.

Vzkaz v láhvi (1999)

Předělejte někdo ten konec. Pak to bude dokonalé.

Láska na hlídání (2004)

Proč jsem si k víkendovému večeru vybrala tenhle film místo "Krásky a zvířete" vážně netuším. Asi jsem měla náladu na "teenage film", který je hloupý natolik, že u něj můžete dělat tisíc dalších věcí, předvídatelný tak moc, že už od začátku čekáte, kdy se něco pokazí, aby to už mohlo šťastně skončit, a který je v neposlední řadě tak strašně "americký", až už to pěkné není :). Ale Katie je v něm milá a její "ochránce" je "cute". A o to v těchto filmech jde, ne? :)

Záměna (2010)

Předvídatelná a v celku prázdná romantika. Vážně přemýšlím nad tím, co se to v posledních letech s těmi "romantickými komediemi" děje? Buď se mi zdají čímdál horší, protože jsem "vyrostla" a dívám se na ně jinak (ale ještě jsem si na to nezvykla) a nebo opravdu horší jsou. Jennifer byla jako vždycky příjemná, Thomas Robinson v roli jejího syna byl rozkošný, ale celkově to ve mně nezanechalo nic. Ani jedna scéna se mi nevryla do paměti tak, že bych měla nutkání si ji pustit. Což se mi někdy stává i u průměrnějších filmů. Nemám z toho filmu špatný pocit. Nemám z něj totiž žádný.

Glee (2009) (seriál)

Po shlédnutí asi prvních 6ti dílů jsem dala 5 hvězdiček. Teď jsem někde za půlkou první série a nedá mi to a jednu hvězdičku uberu. Glee je skvělá show, opravdu nestačím zírat, jak moc jsou ty "děti" talentované, mráz po zádech je taky na "každodílovém" pořádku. Ale .. nemůžu se zbavit pocitu, že je to celé hrozně povrchní. Že téměř o žádné postavě nevím skoro nic. Je mi jasné, že Glee je postavené hlavně na zpěvu a tanci (i když hlavně na tom zpěvu), ale právě proto musím dát 4 hvězdičky, protože k úplné dokonalosti mi chybí právě ten zajímavější děj :) .. Mimochodem, Lea Michele a její hlas, to je něco neuvěřitelného! A úsměv Matthewa Morrisona taktéž :)) březen 2011 - změna ze čtyř hvězdiček zpátky na pět :) .. už mi to nepřijde tak povrchní a baví mě to čímdál víc :)

Let's Dance 3D (2010)

Další z tanečních filmů, který (speciálně tady na čsfd) budou lidi buď milovat a nebo nenávidět. A já patřím spíš k té první skupině. Vždycky mě mile překvapí, že vymyslí další úžasné choreografie, že se neopakují .. Herci/tanečnící byli sympatičtí, talentovaní a (samozřejmě) krásní, potěšilo mě propojení s prvním (Camille je sestra Tylora Gage) i druhým dílem (MSA crew) a celkově se na to příjemně koukalo. Jedničku to v mých očích "nepřekonalo", ale líbilo se mi to víc než dvojka. Plus mě velmi potěšilo původní znění!!!

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Mně je celkem jedno, že tu s tolika hvězdičkama musím působit jako nenormální magor, protože mně se ten pilot celkem líbí .. jasně, je to tak trošku kopie amerických módních seriálů, ale má to celkem příjemný look a jsem zvědavá na další díly .. (jinak, na čisté 4 hvězdičky to samozřejmě není, ale na odpad už vůbec ne, proto je dávám, abych to trochu "vyrovnala" .. když extrémy, tak na obou stranách :)) aktualizace 20.10.10 - Teď už nebudu mluvit o extrémech na obou stranách (odpad vs. 4-5*) .. pro mě je ten seriál na čisté 4 hvězdičky a dokonce uvažuju, že dám 5. Opravdu po dlouhé době český seriál, který se povedl. Jasně, pro někoho, komu jsou móda a věci kolem ní ukradené to asi musí být nuda, ale pro milovníky Sexů ve městě apod. je tohle povedený seriál :-) aktualizace 3.11.10 - Ano, tak těch 5 hvězdiček opravdu dávám. Mám proto jediný důvod. Mě ten seriál prostě těší. Baví mě, zvedá mi náladu a krásně se mi u něj sní. :)

Twilight sága: Zatmění (2010)

Mně se trojka líbila. Opravdu. Jedničku jsem přešla bez zbytečných emocí, dvojku jsem pro jistotu ani neviděla, ale tahle "část" mě vtáhla a držela až do konce. Něco na tom možná přece jen bude .. a nebo jsem na to prostě jen zrovna měla náladu :)

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Je to nádherný film a je nádherný především tou atmosférou, která už se dnes skoro nevidí.

Nějak se to komplikuje (2009)

Nejsou to čistokrevné 4 hvězdičky, ale přesto mě něco "nutí" dát víc, než 3. Nancy Meyers podle mě točí skvělé romantcké komidie, viděla jsem je všechny a i když mi tahle přišla ze všech nejslabší, stále se jedná od nadprůměr. Zjistila jsem, že jsem ani pořádně nevěděla, jak vypadá Steve Martin, který mi byl ve filmu mnohem symptičtější než Alex Baldwin. Meryl Streep je jako vždy úžasná, obdivuju její elán, energii a eleganci. Jsou to příjemně strávené 2 hodiny, i když se k tomuto filmu není potřeba vracet moc často.