• Thriller

Hitman (2007)

Ale no tak mezi vším tím uměním je potřeba taky někdy vypnout a dát si něco pitomoučkýho. Hitman je pitomoučkej až až a to hlavně díky scénáři, protože takhle "promyšlený" scény a dialogy, to jen tak někde neuvidíte. Ale zase, když přeinstalujete hlavu na "vypnuto", tak to celkem odsejpá a hlavně - je tam T-Bag, můj nepřekonatelnej hrdina:)

Horší než smrt (2007)

Mám otázku: Uměj Britové udělat brilantně napsanou, zrežírovanou a skvěle zahranou komedii, kde každá postava je příběh sám o sobě a humor je černější než bota a hravější než Michael Jackson v dětským útulku? To je ale pitomá otázka, že jo?

Hvězdný prach (2007)

Pastva pro oko a většinou i pro ucho. Ke všem kladům, který jsou tu všemožně jmenovaný, bych za sebe dodal jen jak je příjemný vidět zase DeNira v něčem, co není úplná píkovina. Proč teda nedám pět hvězd? Ani sám nevím, možná za tu dementní píseň, co tam šoupli k titulkům, možná za to, že na pohádky už moc nejsem a možná se mi prostě nechce.

Interview (2007)

Zábavnej kousek, kterej hravě udržel mojí pozornost. Jen se mi chvílema zdálo, že se scénáři malinko zamotaly lyže do sebe. Buscemi je můj oblíbenec a uhrál a urežíroval si svůj vysokej standard, ale to děvče Millerovic na takovouhle roli podle mě ještě nemá.

Invaze (2007)

Tohle nezachránila ani Nicole, a to za ní jako vždycky dávám hvězdu navíc. Když pominu, že mě nebaví koukat dokola na stejnej příběh - a tohle je už třetí zpracování, který jsem viděl -, tak to stejně bylo fádní a takový přízemní, prostě nuda jak mistrovství světa akvabel. Ta Nikolka taky semtam umí šáhnout po pěkný kravině...

Já, legenda (2007)

Tak trochu promarněná šance. Prvních pár minut je naprosto špičkových, ale pak se ukážou slabiny, což je - pokolikátý už - zvoranej scénář, včetně nebetyčně slaboduchýho proslovu o králi reggae a samozřejmě hrdinnej amík, kterej zase jednou zachrání celý lidstvo. Nechápu, že my, ostatní podnárody, jsme už dávno nespáchali hromadný harakiri u vědomí vlastní neschopnosti...Ale na film se fakt dobře kouká a u mě to má za čtyři férový hvězdice.

Království (2007)

Po vcelku nudný první polovině se Království rozjede do parádních obrátek a tím tu první polovinu vykompenzuje na lepší průměr. A ty závěrečný věty? No copak jsme to už nevěděli?

Láska podle předlohy (2007)

Musím říct, že jsem čekal něco mnohem horšího a proto jsem potěšenej a veskrze pozitivně naladěnej. Jasně, že je to spíš pro holky, ale není to tak nezajímavý ani pro chlapy, koneckonců hraje tu Maria Bello...V životě jsem nečet Jane Austen a chvílema to vadilo, ale bavilo mě to i tak. Takže kdo máte rád hodně příběhů v jednom filmu, nenechte se zblbnout tradičně kreténským českým názvem a s chutí do toho.

Ledově ostří (2007)

Teda sám jsem překvapenej, jak dobře jsem se bavil u týhle ujetý věcičky. Snad poprvé mi nevadil Ferrell a co víc, on podle mě tenhle film "dělá". Některý gagy jsou megahustý, jiný míň, ale celkově se to fakt povedlo.

Mé druhé já (2007)

Ještě pět minut před koncem jsem byl na čtyřech hvězdách. Tohle je film, natočenej podle komiksu, kterej nikdy nebyl napsanej. Úplně klasický komiksový schéma i s trochou tý nadsázky, která k tomu patří. Jodie Foster je vážně výborná a Jordana smím už od Společenství vlků. Jen ten scénář...Nápad je slušnej, ale ten scénář...Škoda.