Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Možná nejkrásnější animovaná pohádka, která kdy vznikla. Tolik emocí ve mně nevzbudí ani většina hraných filmů. Je to vtipné, dojemné i smutné. Neskutečná tvůrčí práce, vrcholná animace, bravurní scénář i režie. Tohle všechno je Toy Story 3.

Mikýřova úžasná pouť internetem (2020) (pořad)

Tenhle pořad má úplně všechno. Pasivní příjem, nevyužitý potenciál, sílu magnetů a především mých 100 jednotek pozornosti. Můj život bez MÚPI byl k ničemu. Býval jsem jen smutný malý chudák, který moc přemejšlel. Ale nyní jsem na doublu a brzy budu quadro, až mi rodiče zvýší kapesný. To je veliká pravda! V téhle plejádě zajímavých postav mi nejvíc dělá dobře možná trochu zapomenutý Pantáta Mikyslav. Z toho důvodu dávám pouze šest a půl hvězdiček z pěti. I když se vesmír neustále rozpíná jako ego Markuse Revolty, nabízí se do placu jednoduchá, ale velice důležitá otázka. Můžu si v klidu nakoupit?!

Hvězdná brána (1994)

Skvělý film, ke kterému se rád vracím. Rozhodně lepší než seriál, který oproti filmu působí hloupoučce. To ale nezastírá fakt, že původní snímek je doslova prošpikován nelogickými chybami ve scénáři, které by v dnešní době možná neprošly. Takže proč celých pět hvězdiček? No protože to je skvělé dobrodružštví s originálním námětem a vynikající hudbou.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Výborná energie a zábava. Eddie Murphy v době své největší formy. Pokračování Policajta v Beverly Hills je stejně zábavné jako jednička a kromě skvělé chemie mezi hlavními postavami zde najdeme také největší kočičku tehdejšího Hollywoodu - Brigitte Nielsen. Takhle zábavné filmy už se bohužel netočí.

Spalovač mrtvol (1968)

Mrazivý film o uzavřeném světě smrti na pozadí rostoucí mašinérie a k tomu neskutečný Rudolf Hrušinský. V době vzniku to musel být teprve vyjímečný zážitek. Jenže kolik lidí to reálně tehdy vidělo?

Závrať (1958)

Mistrovský Hitchcock. Když už si myslíte, že je konec, přijde druhá část příběhu, která to celé zamotá takovým způsobem, až cítíte Závrať. Úžasné atmosférické drama, do kterého se člověk maximálně ponoří a nechá se pohltit.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Nejsem žádný revoltář a nikdy mě moc nebavilo chodit proti proudu, ale jsem skoro přesvědčen, že hanit Soukupovy filmy je jakýsi trend, který spousta lidí bezmyšlenkovitě přijímá. Druhý díl Kamaráda do deště sice není tak 100% konzistentní jako jeho předchůdce, ale pořád je to nadprůměr v české kinematografii. Za posledních 15 let si nevzpomenu na jediný český film, který by takto šlapal od začátku až po závěrečné titulky. Občas přehnaná naivita nebo nadsázka je poplatná době porevoluční a atmosféru ani tempo zkrátka neztrácí. Mnoho hollywoodských braků má díry ve scénáři jako prase, ale přesto se na ně pějí ódy. Proč? No protože nedokážeme samostatně myslet už ani při hodnocení filmů a spousta našich předních recenzentů jen vlastními slovy přepíše to, co si lidé "myslí" v zahraničí. A pak tu máme čsfd, kde uživatelé často hodnotí filmy pouze na základě hodnocení ostatních uživatelů. Čest všem, kteří to mysleli upřímně.

Strážci - Watchmen (2009)

V ultimátním tří a půl hodinovém sestřihu se jedná skutečně o výbornou netradičně komiksovou podívanou, která je skutečně temná a špinavá, jak se na dospělý komiks patří. Snyder odvedl skvělou práci a i když je často kritizován, jeho komiksovky jsou prostě výborný!

Učitelka (2016)

Pro mě velmi emocionálně vypjatý zážitek. Něco podobného jsem zažil coby žák na základní škole. Bylo to dávno po revoluci.