• Krátkometrážní

Pravdivý příběh herečky (2014)

Tohle si Brittany opravdu nezasloužila! Cílová skupina tohoto filmu je 35-ti letá žena, která netuší, kdo to je Brittany Murphy, je dopoledne, dítě je ve škole a žehlí. To je ideální příležitost. To by ovšem musel mít tenhle film vůbec právo na existenci. Filmaři vůbec nekontaktovali rodinu Murphyové, pravděpodobně ji ani neznali. Protože castingové rozhodnutí, to se opravdu ještě nevidělo. Když si dáte do googlu "the brittany murphy story casting" a zadáte obrázky, zažijete mnohem větší zábavu, než sledováním tohoto filmu. Musím to ale hodnotit jako film, a ten je z technického hlediska solidní televizní podívaná. Proto ta jedna hvězdička. Pokud ale máte tušení, kdo to Brittany Murphy byla, ta tohle opravdu ne...

Signál z neznáma (2014)

Velmi silný filmový zážitek. Na to, že tento film měl rozpočet 4 miliony dolarů (což je opravdu velmi málo, pokud mluvíme o standardních rozpočtech filmů z roku 2014), tak je ta výprava naprosto skvostná. Zajímavé postavy, kvalitně zahrané a takový mind-fuck moment na konci filmu jsem už dlouho neviděl. Trošku filmu uškodilo pomalejší tempo, díky kterému se stává film poměrně nudný, co se týká romantických scén. S dívčí hrdinkou jsem měl vlastně problém, protože pro film to byla zcela zbytečná postava. Chápu, potřebujeme romantickou zápletku, i když už je 21. století, ale když už, tak jí udělejte alespoň podstatnou pro celkový děj. Nicméně, jedná se rozhodně o výjimečný film, který se bohužel ztratil v propadlišti filmových dějin. Pokusme se společně ho z ní zase dostat na výsluní, kam právoplatně patří ;-)

Skoro doma (2014)

Příjemný, vtipný, milý a hlavně hodně barevný kraťas. Už se těším na celovečerák :-)

Šéfové na zabití 2 (2014)

Oproti prvnímu filmu, je toto velice silný podprůměr. První film byl chytrý a vtipný, tohle bylo nudné a pomalé. Nejlepší postavou se stává Jamie Foxx, jehož vtipy byly jako jediné opravdu vtipné. Aniston bylo naprosto nevyužitá, a na to, že jsem ji považoval za jednu z nejlepších postav jedničky, tak tady se dostává spíš ke dnu. Opravdu zklamání, ale ne zas tak strašné.

Škatuláci (2014)

Studio Laika se bohužel stále zhoršuje :-( Jejich prvotní kousek, Koralína, byl skvost režírovaný Henry Sellickem a dostal se dokonce i mezi moje TOP 10 filmů. Druhý film studia (Paranorman) mě už tolik neuchvátil, a to díky tomu, že ve stejné době se u nás dával i Frankeweenie, který byl stylově dosti podobný, a po všech stránkách lepší. Třetímu počinu jsem se dlouho vyhýbal, skrze jeho špatné recenze. Potom byly Škatuláci nominovaní na Oscara a začal jsem se o ně znovu zajímat. Tak jsem se konečně odhodlal, a opravdu je to zatím nejhorší Laika film. Ale pořád to je slušný film, o tom žádná. Animace je dobrá, příběh hezký a charaktery propracované. Hudba není nic extra a tvůrci už si nehrajou tak zajímavě s kamerou jako ve starších kouscích. Nedoporučuji všemi deseti, ale stále jsem si to docela užil ;-)

Theeb (2014)

Nezajímavý, nudný a nezáživný film, který Akademie nominovala jenom proto, že to udělala BAFTA a připomínalo jim to Lawrence z Arábie. Jiné důvody nemůžu najít. Jestli chcete vidět 100 minut hezky zabírané pouště a poslouchat hezkou hudbu, tento film by byl pro vás. Jenže tam je přes tu krásnou přírodu fláknutý otravný děcko, kterému se několikrát řekne, aby něco nedělalo, a ono to stejně udělá. Ony vlastně všechny ty postavy jsou nesympatické. Nekoukejte, a Akademie mohla na místo tohoto nominovat třeba Domácí péči. Ta byla mnohem lepší ;-)

Velká šestka (2014)

Normálně bych dal ***, ale za toho Baymaxe :-) Příběh je hodně naivní a není na něm nic zvláštního. Postavy jsou infantilní a stejně tak humor. To nejlepší na celém filmu je grafické zpracování, které je opravdu špičkové, barevné a šíří z něho pozitivita. Má to moc hezkou hudbu a písničky jsou super, hlavně ta při závěrečných titulkách. Nevím, jestli si to toho Oscara zasloužilo, protože jsem zatím neměl možnost shlédnou ostatní nominované, ale myslím, že taková Kniha života je ještě lepší než tohle, a ta nebyla ani nominovaná. Ale stejně to je rozhodně zábava pro špunty i rodiče.

Whiplash (2014)

Prakticky dokonalý film! Tomuhle nemůžu, snad až na směsici různých drobností, nic vytknout. Můj zážitek z tohoto jenom umocňuje to, že již 7 let hraji na bicí a dovolím si napsat, že se vtom alespoň trošku vyznám. Stejně tak v hudbě. Jediné, k čemu bych měl nějakou námitku, tak to je hlavní představitel Miles Teller, který mi je už z vícera jeho rolí velice nesympatický, ale to je pouze můj problém a na mém hodnocení by se to nemělo odrážet. Střih, kamera, hudba. Tohle všechno je tam naprosto dokonalé. Prostě vám to musím doporučit, protože mi přijde dobře, že se takhle kvalitní hudební film dostává mezi velké množství lidí.

White Bird in a Blizzard (2014)

Představte si první polovinu Gone Girl, v teenage verzi s artovými segmenty. Zní to divně? Když si ale přidáte skvělí, avšak né tak známý casting, v podobě Woodley, Green a Sidibe, tak mi to hned zní veseleji. Skvělí scénář, moc dobrá režie a zajímavá kamera + prostředí, ve kterých je jednotlivé scény odehrávají. O bizarní postavy, které filmu dávají život rozhodně nepřijdete. Ať už to má být slepá sousedka, nebo tlustá afro-americká kámoška. Není to pro slabé povahy. Shailene se v některých částech opravdu odváže a mluví sprostě jak dlaždič a ukazuje i svoje (dva) poklady. Rozhodně to není pro každého, ale lidem, kteří dokážou ocenit nové nápady a moderní filmování, by se to líbit mohlo :-) PS: Vypravěč v podobě hlavního děvčete mi svými dialogy připomíná až moc Susie Salmonovou z Lovely Bones... možná proto se m to líbilo ;-)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Velice příjemný fantasy rodinný snímek! Je až ohromují, jak dokonale tvůrci dokázali přenést dialogy z původního snímku a to s minimálními rozdíly a ještě, aby to dnes nevypadalo trapně. Máme skvělou hudbu, úžasnou Angelinu Jolie, která si svojí roli neskutečně vychutnává a na to, že to je režisérský debut Roberta Stromberga, tak je režie skvělá. Možná jste si všimly, že jsem v pozitivech nezmínil efekty, které mají být základním kamenem tohohle filmu. Efekty jsou tak půl na půl, protože lesní potvory a všechny ty trnové obrnění říše Zloby vypadají skvěle, ale ty potvory, jako víly a lesní skřítci jsou opravdu ošklivě udělaní. Elle Fanning se pro roli skvěle hodí a ostatní herci (až na pár výjimek) jsou také moc sympatičtí. Ty výjimky jsou Víly kmotřičky, které jsou na rozdíl od originálu neskutečně otravné, hloupé a nesympatické. O to větší škoda je to, že je hrají Juno Temple a Imelda Staunton + jedna, kterou neznám. Nechci se tu o tom moc rozepisovat. Prostě to je hezké fantasy pro celou rodinu, které vás opravdu bude bavit.